Bible pro dnešek / Pavel - apoštol pohanů / 2011 4Q 1

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Pavel - apoštol pohanů / 2011 4Q 1

Z pořadu: Bible pro dnešek

Proč jsme začali natáčet pořad Bible pro dnešek? Chtěli jsme naše diváky povzbudit a nadchnout pro studium Bible – Božího slova. Každotýdenní studium Bible pod názvem Sobotní škola je dlouholetou celosvětovou aktivitou Církve adventistů s.d., která dává příležitost k tomu, aby milióny lidí všech věkových kategorií mohly v křesťanském společenství každé sobotní dopoledne být spolu a učit se o Ježíši Kristu, studovat Bibli, a lépe poznávat jeden druhého i svět, ve kterém žijí. V současnosti se odhaduje, že se každý týden do Sobotní školy zapojuje více než 14 miliónů lidí. Pro každý týden je připravena lekce blíže rozebírající téma určené pro celé čtvrtletí.
V pořadu Bible pro dnešek chceme každý týden představit téma příslušné lekce, provázet nás bude text Bible, k tématu promluví teolog, možná vás zaujme i anketa přinášející názory lidí, které míjíme třeba na ulici. V poslední části pořadu se redaktor bude ptát zajímavých lidí – odborníků na praktické otázky spojené s tématem lekce.
Proč byste se měli dívat na tento pořad? Během přibližně patnácti minut jistě nezvládneme pečlivě projít texty a myšlenky uvedené v lekci Sobotní školy, ale chtěli bychom vás zaujmout tématem, jen letmo načrtnout hloubku poselství Bible, které můžete při osobním studiu Božího dopisu lidem objevit. Bible totiž není jen úžasná historická kniha starověku, je to živé, oslovující a měnící Boží slovo pro dnešek - pro mne i pro Vás.
http://sobotniskola.casd.cz/
Sobotní škola není jen pouhou pouhou “diskuzí” a “výměnou názorů”, ale hledáním Božího stanoviska a postoje k mnoha životním situacím, jemuž se naše názory mají podřídit. Nicméně zde stále zůstává široký prostor pro diskuzi - především o tom, jak biblické principy konkrétně aplikovat do našeho dnešního života ve 21. století.
zobrazit více zobrazit méně

V ordinaci ortopeda - MUDr. Karel Srch

V ordinaci ortopeda - MUDr. Karel Srch

Bohoslužba - Karel Nowak: Kdo je moje církev?

Bohoslužba - Karel Nowak: Kdo je moje církev?

Záznam sobotní bohoslužby z konference SZ 2011

Záznam sobotní bohoslužby z konference SZ 2011

Další nově nahraná videa

Nebem překvapená | Hledejte Hospodina, Pojďte k vodám (21/24)

Z pořadu: Nebem překvapená

Zaposlouchejte se s námi do dávného příběhu Marie Magdalské a Ježíše z Nazareta společně s Pěveckým sborem Ireny Szurmanové za doprovodu členů Janáčkovy filharmonie Ostrava a hostů.
Hudební projekt Nebem překvapená natočila v červnu 2023 internetová televize HopeTV.
Diriguje: Tomáš Stanček

Hledejte Hospodina
Hudba: Irena Szurmanová
Text: Bible – Izaiáš 55,6–7

Hledejte Hospodina, dokud možné je Ho najít.
Hledejte, volejte, dokud blízko je.
Svévolník ať opustí cestu svou,
muž propadlý zlému svoje úmysly.
Hledejte Hospodina, dokud možné je Ho najít.
Hledejte, volejte, dokud blízko je.
Nechť se vrátí k Hospodinu, slituje se nad ním.
K Bohu našemu, vždyť mnoho odpouští.
Hledejte Hospodina, dokud blízko je.
Hledejte Hospodina…

Pojďte k vodám
Hudba: Irena Szurmanová
Text: Bible – Izaiáš 55,1–2

Vzhůru, vzhůru, vzhůru!
Pojďte k vodám, pojďte k vodám!
Všichni, kdo žízníte, pojďte k vodám,
i ten, kdo peníze nemá!
Pojďte, kupujte a pijte
bez placení víno a mléko!
Pojďte k vodám, pojďte k vodám!
Pročpak utrácíte peníze,
ale ne za chléb?
A svůj výdělek za věci,
které nenasytí?
Poslechněte mě a jezte to,
co je dobré.
Ať se vaše duše kochá,
ať se kochá tukem.
Poslechněte, poslechněte…
Vzhůru, vzhůru, vzhůru!
Pojďte k vodám, pojďte k vodám!
Pojďte k vodám, pojďte k vodám!
Pojďte k vodám, pojďte k vodám!
zobrazit více

Nebem překvapená | Lásce odevzdaná (20/24)

Z pořadu: Nebem překvapená

Zaposlouchejte se s námi do dávného příběhu Marie Magdalské a Ježíše z Nazareta společně s Pěveckým sborem Ireny Szurmanové za doprovodu členů Janáčkovy filharmonie Ostrava a hostů.

Příběhem Vás provede herečka Eva Kodešová.

Hudební projekt Nebem překvapená natočila v červnu 2023 internetová televize HopeTV.

Zpráva o tom, že Ježíš žije, se toho rána rychle roznesla. Mnoho
mých přátel jí nedokázalo uvěřit. Prázdný hrob je nepřesvědčil. Ale
potom se jim Ježíš sám ukázal. Zprvu ho nepoznávali, tak jako já.
Ale když viděli, jak jim u stolu zjizvenýma rukama podává chléb,
poznali ho. Ježíš se po svém vzkříšení potkal ještě s mnoha lidmi.
Nejen se mnou, ale i s ostatními, kteří mu byli blízcí. Setkal se i s těmi,
kdo se jeho přáteli teprve měli stát.

Během následujících let jsme postupně dospívali k plnějšímu
pochopení Ježíšova života i smrti. Bůh poslal svého Syna, aby nám
ukázal, že jsme všichni jeho milované děti. Ježíš nám otevřel oči,
abychom poznali, že Bůh tento svět miluje. Opravdu miluje – bez
nároků, bez podmínek a napořád.


zobrazit více

Aktuality

Novoroční bohoslužba HopeTV

25. 12. 2025

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
V sobotu 3. ledna 2026 začínáme ve 14:00 hodin na webu HopeTV a na YouTube kanálu HopeTV.

Můžete se těšit na úvod do nového čtvrtletí studia Sobotní školy a na novou lekci Bible pro dnešek s Danielem Stehlíkem a Oldřichem Svobodou.
V premiéře Vám ukážeme jeden díl nového dětského pořadu. Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Č-S unie, bratr Peter Čík.

Tedy máte se na co těšit a my budeme rádi, pokud se k nám 3. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2026.
přečíst více

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více

Sobotní bohoslužba Naděje žije on-line

13. 11. 2025

V sobotu 15. listopadu od 10:00 Vás zveme ke sledování přímého přenosu společné bohoslužby pražských adventistických sborů z Kongresového centra v Praze. V rámci programu vystoupí řečník a kazatel Mark Finley, který je právě na návštěvě České republiky se svou manželkou Ernestine v rámci projektu https://www.nadejezije.cz.
přečíst více