Bible pro dnešek / Rodina - první škola člověka / 2020 4Q 02

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Rodina - první škola člověka / 2020 4Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Když se Adamovi a Evě narodil první syn Kain, Eva řekla: „Získala muže a tím Hospodina“. Co to znamená? Kain byl zemědělec. Bylo na tom něco špatného? Proč Bůh nepřijal Kainovu oběť? Co se Adam a Eva jako první rodiče začali rodičovstvím učit? A co se učila Marie a Josef, rodiče Ježíše?
Rozhovor na téma druhého úkolu „Rodina – první škola člověka" vedli redaktor Hope TV Jindřich Černohorský a kazatel Josef Dvořák.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Nové číslo časopisu Za obzorem (2020)

Nové číslo časopisu Za obzorem (2020)

Bible pro dnešek / Boží škola v zahradě Eden / 2020 4Q 01

Bible pro dnešek / Boží škola v zahradě Eden / 2020 4Q 01

Bible pro dnešek / Krok víry / 2020 3Q 13

Bible pro dnešek / Krok víry / 2020 3Q 13

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Problémy a nezdary / 2026 2Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Problémy a nezdary / 2026 2Q 11
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Bible pro dnešek / Pokání a odpuštění / 2026 2Q 10

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Pokání a odpuštění / 2026 2Q 10

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Cliff! – 9: Ale jsou tu také děti, a co si s nimi mám počít?

14. 3. 2012

„Bůh může přinutit každou bytost ve vesmíru, aby ho uctívala, může přinutit každou bytost ve vesmíru, aby ho poslouchala, může přinutit každou bytost ve vesmíru, aby se ho bála, ale nemůže přinutit jedinou bytost v celém svém stvoření, aby ho milovala. Protože aby byla láska láskou, musí být dobrovolná, jinak to vůbec láska není.“
Cyklus filozoficko-teologických úvah Cliff! vysílá HopeTV vždy ve středu v 18 hodin a najdete je i v archivu pořadů. Tuto epizodu vysíláme 14. března 2012 v 18 hodin.

přečíst více

Touhy srdce 2: Stále milující Bůh

12. 3. 2012

„Vyrůstal jsem s představou Boha jako kruté nelítostné bytosti. Později mi jej někdo představil jako úplně jiného, naprosto odlišného Boha, někoho, kdo mě miluje a kdo mě měl vždycky rád. A tak jsem s ním strávil nějaký čas. Poznal jsem jej a začal mu důvěřovat."
To chceme udělat i v tomto dílu přednáškového cyklu. Strávit s ním trochu více času a lépe ho poznat. Zjistit, zda je opravdu důvěryhodný. A navíc – něco pro nás udělal.“ Toto jsou slova kazatele Mika Tuckera.
Druhý díl seriálu Touhy srdce uvidíte v HopeTV v pondělí 12. 3. 2012 v 18 hodin.

přečíst více

Můj příběh, má píseň - Carmen Hope

9. 3. 2012

Hostem Kandus Thorpové je Carmen Hope, žijící v Miami na Floridě, zpěvačka, herečka a producentka, ale především křesťanka a adventistka. Již velmi mladá vyhrála několik soutěží krásy. V rozhovoru uslyšíte, jestli je vůbec možné v soutěži zachovávat biblickou sobotu, jakým způsobem se vyrovnat s rozhodnutím, zda jít cestou finančního úspěchu nebo sloužit svým talentem druhým lidem.
Rozhovor a minikoncert Carmen Hope uvidíte v pátek 9. března v 19:45.
přečíst více