Sobota stvoření – 24. října 2020

Právě sledujete: Sobota stvoření – 24. října 2020

Z pořadu: Zprávy z Církve adventistů sedmého dne

Cítíte se unavení, vyčerpaní a vystresovaní? Mohli byste zkusit méně pracovat a vyzkoušet sobotní odpočinek. Sobotní odpočinek nám připomíná, že život je něčím víc, než jen odpovídáním na každé pípnutí a zazvonění našich mobilů.
Každý den vidíme ničivé důsledky naší lhostejnosti ke stvořením a přírodě, které nám byly svěřeny.
Zveme vás, abyste 24. října roku 2020 společně s mámi a s milióny dalších lidí sdíleli toto poznání k oslavě soboty a stvoření.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Rodina - první škola člověka / 2020 4Q 02

Bible pro dnešek / Rodina - první škola člověka / 2020 4Q 02

Nové číslo časopisu Za obzorem (2020)

Nové číslo časopisu Za obzorem (2020)

Bible pro dnešek / Boží škola v zahradě Eden / 2020 4Q 01

Bible pro dnešek / Boží škola v zahradě Eden / 2020 4Q 01

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Požehnání nové smlouvy / 2021 2Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Pavel v listu Římanům mluví o lidech, kteří přijali nabídku „nové smlouvy“, kterou s námi uzavřel Ježíš. A jako první výsledek uvádí, že mohou prožívat POKOJ. Ten by chtěl asi prožívat každý z nás. O jakém pokoji se zde hovoří a jak jej dosáhnout? Ve svém prvním listu Jan použil výraz: „Kdo má Syna, má život… „ Jan o věčném životě mluví jako o něčem, co má křesťan už dnes? Chápeme tento výraz správně?
Rozhovor na téma třináctého úkolu „Požehnání nové smlouvy", vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více

Bible pro dnešek / Boží láska a lidská víra / 2021 2Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Co znamená termín „vykoupení“? Chápeme jej v naší kultuře správně a nebo jej máme už významově posunutý? Když píše apoštol Pavel do Říma, tak u Abrahama zdůrazňuje jeho víru jako to, co Bůh očekává. Znamená to tedy, že stačí uvěřit a nic víc? Jak chápat víru? A co znamená, že Abrahamovi byla víra „počítána jako spravedlnost“?
Rozhovor na téma dvanáctého úkolu „Boží láska a lidská víra", vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více

Aktuality

Přímé přenosy ze Strážovic

19. 9. 2025

Zveme Vás on-line do Strážovic, společně budeme putovat právě do Ninive – a to s naším hostem, bratrem Danielem Dudou, teologem, kazatelem a člověkem, který nás skrze Boží slovo provede čtyřmi zastaveními na cestě proroka, jenž se snažil vyhnout svému poslání.
Rádi vás přivítáme na 21. unijní konferenci ASI-CS, která se uskuteční ve dnech 19. – 20. září 2025.
Téma konference: Inspirace ze života Jonáše – Bůh na nečekaných místech
přečíst více

Boží otázky

10. 8. 2025

Na našem Youtube kanále a postupně i v našem archivu najdete záznam přednášek Biblického týdne 2025 Českého sdružení CASD s názvem Boží otázky. Přednášejícím je Daniel Duda, předseda Trans-Evropské divize Církve adventistů sedmého dne. Všichni máme svůj seznam otázek, které bychom rádi položili Bohu. Ale skutečně důležité otázky nejsou ty, které my klademe Bohu, ale otázky, které klade on nám. Ty nám pomáhají "Ho" lépe poznat a sebe vidět v pravdivějším světle. Na Biblickém týdnu se účastníci zamysleli nad 5 otázkami, které Bůh položil na počátku lidstvu a jak je aplikovat i dnes.
přečíst více

Adventisté ve světě

11. 7. 2025

Je pro Vás zajímavé vidět jak žijí a co prožívají adventisté po celém světě? Pak nezapomínejte sledovat videa z cyklu Adventisté ve světě.
Mezinárodní stránky projektu: www.adventistmission.org

Celý playlist najdete také na www.adventistmission.cz

přečíst více