Vyjádření předsedy Č-S unie CASD k aktuální pandemické situaci

Právě sledujete: Vyjádření předsedy Č-S unie CASD k aktuální pandemické situaci

Z pořadu: Zprávy z Církve adventistů sedmého dne

Vyjádření předsedy Česko-Slovenské unie Církve adventistů s.d. Mikuláše Pavlíka pro členy církve týkající se současné společenské situace v souvislosti s nárůstem šíření koronaviru.

zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Ježíš jako největší Učitel / 2020 4Q 05

Bible pro dnešek / Ježíš jako největší Učitel / 2020 4Q 05

Bible pro dnešek / Biblický pohled na svět / 2020 4Q 04

Bible pro dnešek / Biblický pohled na svět / 2020 4Q 04

Bible pro dnešek / Zákon – Boží nástroj výchovy / 2020 4Q 03

Bible pro dnešek / Zákon – Boží nástroj výchovy / 2020 4Q 03

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Problémy a nezdary / 2026 2Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Problémy a nezdary / 2026 2Q 11
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Bible pro dnešek / Pokání a odpuštění / 2026 2Q 10

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Pokání a odpuštění / 2026 2Q 10

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek: Bůh jako umělec

16. 3. 2012

Mladý brněnský teolog a hudebník Martin Lindtner se zamýšlí nad textem z 2. knihy Mojžíšovy, 25. kapitoly a verši 1-9, kde Hospodin zve k vytvoření svatyně – snad prvního uměleckého předmětu, který tvoří Bůh společně s člověkem.  Jaký je vztah mezi krásou, obsahem a hodnotou duchovního uměleckého díla? O velkolepé umělecké tvorbě Stvořitele vesmíru i jím inspirovaného člověka si povídá redaktor Bedřich Jetelina s písničkářem a webpastorem HopeTV Jindrou Černohorským. K besedování na téma „Bůh jako umělec“ je zván každý do biblické školy v sobotu 17. 3. 2012 dopoledne ve všech sborech církve adventistů (nejen) v České i Slovenské republice.
Tuto část cyklu Bible pro dnešek vysílá HopeTV v pátek 17. března v 19:30 a je umístěna i v archivu.

přečíst více

HITservis – 11 Hudební pořad Martina Žaluda

15. 3. 2012

Jedenácté vydání hudebního pořadu HITservisu nás zavede do světa křesťanské muziky – opět budete moci zhlédnout další 4 klipy a dozvědět se spoustu zajímavých informací o hraných interpretech, a to všechno nám i v tomto díle zprostředkuje moderátor pořadu, redaktor internetového AWrádia, Martin Žalud.
HITservis tentokrát zaostří na „marnotratného syna“ Shawna Macdonalda, představitele moderních chval Davida Crowdera, matadora křesťanského hip-hopu Tobyho Maca a také nabídne možnost poslechnout si královéhradeckou formaci Grace. O DVD posledně jmenované skupiny se bude soutěžit v samotném závěru pořadu.
Pořad HITservis se vysílá ve čtvrtek 15. března od 18 hodin.
přečíst více

Za obzorem: Začátek

14. 3. 2012

Začínat je sice radostné, ale také těžké. Přesvědčí se o tom i Matouš, tentokrát v roli malíře usilujícího o mimořádný umělecký výkon. Je to docela porod!
Porod je ovšem krásnou ilustrací počátku, každý člověk jím zahájí svou samostatnou pozemskou existenci. Proto první slovo dostane v tomto díle porodní asistentka. Začátek nového úseku života bývá v mnoha kulturách spojen s iniciačními rituály. U křesťanů je takovým rituálem křest, o jehož významu si budeme povídat s religionistou doc. Zdeňkem Vojtíškem. O začátku nové etapy bude nakonec mluvit i Jindra Černohorský, a to (protože jde o začátek) přímo v Betlémě. Ovšem ne v tom biblickém, ale v dřevěném - v Třebechovicích pod Orebem.
24. díl magazínu Za obzorem – Začátek uvidíte v HopeTV ve středu 14. března 2012 v 19:40.

přečíst více