7 faktorů životního stylu

Právě sledujete: 7 faktorů životního stylu

Z pořadu: Zdraví je věda - MUDr. Hana Kahleová

Jaké faktory životního stylu nás ochrání před vysokým krevním tlakem?
zobrazit více zobrazit méně

Veganská strava dobrá pro mozek

Veganská strava dobrá pro mozek

Vířivka a T2D

Vířivka a T2D

Výživa matky a délka telomer

Výživa matky a délka telomer

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Ježíšovo poselství sedmi sborům / 2019 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Ze všech sedmi dopisů pouze ten do Smyrny neobsahuje žádné napomenutí. Je zde časová zmínka "deset dnů" a výzva k věrnosti až na smrt. O čem tento dopis hovoří? Posledním je pak dopis sboru v Laodikeji. Tento text vztahujeme na křesťany poslední doby. Proč? Proč je lepší být "studený" nebo "horký"? Proč je vlažnost nejhorší? A co znamená "být bohatý" v očích vlažného člověka?
Rozhovor na téma třetího úkolu "Ježíšovo poselství sedmi sborům" vedli redaktor HopeTV.cz Jindřich Černohorský a teolog Vítězslav Chán.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více

Kořeny víry: Valdenští se setkávají s reformací v Chanforan (35/48)

Z pořadu: Kořeny víry S titulky

Poté, co byli mnoho let v izolaci, se v 16. století vedoucí valdenských setkali s vedoucími reformátory. Výsledek byl dvojí; zahrnující jak pozitivní, tak i negativní prvky s možná nejlepším výsledkem, kterým byl "dar" valdenských reformaci – Bible ve francouzštině.

Seriál Kořeny víry se vrací k duchovnímu dědictví reformace a zkoumá vazby mezi současností, minulostí a budoucností. Seznamuje diváky s klíčovými osobnostmi a událostmi procesu reformace v celé Evropě. Všech 48 dílů tohoto zahraničního seriálu je opatřeno českými titulky - nezapomeňte si je zapnout v přehrávači YouTube.

Více informací naleznete zde:
www.lineagejourney.com
zobrazit více

Aktuality

Přidali jsme nová videa

26. 2. 2026

V minulých dnech jsme přidali na naše stránky nová videa. Kromě pravidelného pořadu Bible pro dnešek jsme přeložili krátký dokument o zpěvákovi resp. beatboxerovi ze skupiny Pentatonix Kevinovi Olusola.
Další novinkou jsou příběhy adventistů z celého světa v rámci pořadu "Adventisté ve světě". Tentokrát zavítáme třeba až na Šalamounovy ostrovy s problematikou cukrovky nebo nahlédneme do přípravy dětských pořadů The Rescue.
přečíst více

Novoroční bohoslužba HopeTV

25. 12. 2025

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
V sobotu 3. ledna 2026 začínáme ve 14:00 hodin na webu HopeTV a na YouTube kanálu HopeTV.

Můžete se těšit na úvod do nového čtvrtletí studia Sobotní školy a na novou lekci Bible pro dnešek s Danielem Stehlíkem a Oldřichem Svobodou.
V premiéře Vám ukážeme jeden díl nového dětského pořadu. Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Č-S unie, bratr Peter Čík.

Tedy máte se na co těšit a my budeme rádi, pokud se k nám 3. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2026.
přečíst více

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více