Nebem překvapená | Bezesná noc (2/24)

Právě sledujete: Nebem překvapená | Bezesná noc (2/24)

Z pořadu: Nebem překvapená

Zaposlouchejte se s námi do dávného příběhu Marie Magdalské a Ježíše z Nazareta společně s Pěveckým sborem Ireny Szurmanové za doprovodu členů Janáčkovy filharmonie Ostrava a hostů.

Příběhem Vás provede herečka Eva Kodešová.

Hudební projekt Nebem překvapená natočila v červnu 2023 internetová televize HopeTV.

Je dávno po půlnoci. Světla okolních domů pohasla a městem se
rozhostilo ticho. Sedím u okna, hledím do tmy a jediné, co slyším,
je šepot moře otírajícího se o břehy nedalekého přístavu. Jako
by mořská hladina chtěla dohnat to, co nestihla přes den, kdy ji
svým neutuchajícím hlukem překřičely okolní ulice. To každodenní
hemžení lidí nejrůznějších národů, jazyků a kultur dává mému
městu nezaměnitelný ráz. Teď ale vládne noc a její písní je mořem
šeptané ticho.


Není to poprvé, co jí naslouchám. Hlavou se mi honí vzpomínky.
Před očima znovu vidím dávno minulé události tak živě, až mám
pocit, že mi každou chvílí poklepou na rameno a vyděsí mě k smrti.
Klid noci, potemnělý pokoj a mihotavá záře svíčky probouzejí slova
a obrazy, které v mé mysli dřímaly celé roky. Nebe mi do cesty
poslalo mnoho různých lidí. Nechci vám o nich všech vyprávět. Až
na jednoho, o kterém nedokážu mlčet. Touha o něm promluvit je
tak silná, že jí nedovedu odolat. I po letech slyším jeho hlas zřetelně.
Když promlouvá, cítím pokoj, jakým mě nedokáže naplnit ani noční
koncert mořských vln.


Byl jiný. Řeknou vám to všichni, kdo se s ním setkali. Pochopte, nikoho
podobného jsem předtím ani potom nepotkala. Několik mých přátel
o něm sepsalo svá svědectví. V jeho tváři zahlédli samotného Boha
a mluví o něm jako o Božím Synu. Jeho slova i činy měly moc. Božskou
moc, jejíž dotek jsem zažila osobně.


Dodnes si kladu otázku, co ho přimělo zabývat se někým
takovým, jako jsem já. Chci říct, že nebýt jeho, moje vyprávění
dnes neposloucháte. Nebylo by ničím zajímavé. Jen další obyčejný
a ztracený osud, jakých jsou na ulicích světa tisíce. Příběh mého
života je ve skutečnosti vyprávěním o něm. To díky němu jsem pořád
tady. Jmenuji se Marie Magdalena. Jeho jméno je Ježíš z Nazareta.
zobrazit více zobrazit méně

Nebem překvapená | Chvalte Pána (01/24)

Nebem překvapená | Chvalte Pána (01/24)

Nebem překvapená | Předmluva

Nebem překvapená | Předmluva

Nebem překvapená | hudební vyprávění Pěveckého sboru Ireny Szurmanové (celý koncert)

Nebem překvapená | hudební vyprávění Pěveckého sboru Ireny Szurmanové (celý koncert)

Další nově nahraná videa

Pentatonix | Kevin Olusola udělal životní rozhodnutí

Z pořadu: Mé největší...

Kevin Olusola, člen superúspěšné vokální kapely Pentatonix, beatboxer a violoncellista vypráví svůj životní příběh a cestu ke slávě v hudební branži. V cestě na světová pódia ho také čekalo jedno klíčové životní rozhodnutí. Byla to volba, které dodnes nelituje ani on, ani ostatní členové kapely...

Dokument je součástí projektu My Greatest Purpose:
https://mygreatestpurpose.org/

Web Pentatonix official:
https://www.home.ptxofficial.com/

Můžete nás sledovat na Facebooku:
http://www.facebook.com/HopeTV

Odebírat naši tvorbu můžete zde:
http://goo.gl/GFLxYj

Jsme součástí Církve adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Bible pro dnešek / Kristus nade vším / 2026 1Q 08

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Kristus nade vším / 2026 1Q 08

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026


zobrazit více

Aktuality

Potopený Titanic - Pavol Ružička

3. 2. 2016

Sportovní auta, vlastní firma, dědictví, adrenalin, lži, drogy, bankrot a pád na dno. Málokdo by se dokázal zvednout. Pavol Ružička to dokázal. Jak?

přečíst více

Bible pro dnešek / Vítězství na poušti / 2016 1Q 6

1. 2. 2016

Co se můžeme naučit z Ježíšova pokušení na poušti? A proč byl Duchem Božím Ježíš veden právě na poušť?  A číslo 40, hraje zde nějakou úlohu? Je možné dát do souvislosti počátek Ježíšovy služby a počátek cesty víry dnešních lidí? Musí každý počítat se zkouškami do kterých je povede sám Bůh?
Rozhovor na téma šestého úkolu „Vítězství na poušti“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a studentský pastor organizace INRI road Mgr. Josef Dvořák.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Válka ve jménu Boha? 3/3 Nesnášenlivost očima Bible (Radomír Jonczy)

29. 1. 2016

Třídílný cyklus "Válka ve jménu Boha?" proběhl ve Společenském centru "Londýnská 30" v březnu 2015. Smyslem setkávání bylo hledání širího kontextu vypjaté situace v Evropě.
Závěrečná přednáška Mgr. Radomíra Jonczyho se věnovala islámskému terorismu z pohledu Bible. Jaký význam má násilí ve Starém zákoně? Nejsou některá biblické vyjádření často radikálnější, než ty v Koránu? Jakým způsobem vnímá islám křesťanství?
Mgr. Radomír Jonczy se narodil 5. čevna 1961 v Karviné. Vyrůstal v Havířově, kde vystudoval gymnázium. Ve studiu pokračoval na Komenského evangelické bohoslovecké fakultě v Praze. Jako duchovní v Církvi adventistů sedmého dne nejdříve působil v Praze, později v České Třebové. Po roce 1992 se vrátil do Prahy a byl pověřen péčí o děti a mládež Církve adventistů. Spolupracoval s rozhlasem, vytvářel dětské pořady pro rádio Proglas a Český rozhlas Plzeň. Nyní je zodpovědný za "Křesťanský domov" v rámci Církve adventistů sedmého dne. Je ženatý a s manželkou Vlastou má dvě dcery.

přečíst více