Nebem překvapená | Bůh umírá (14/24)

Právě sledujete: Nebem překvapená | Bůh umírá (14/24)

Z pořadu: Nebem překvapená

Zaposlouchejte se s námi do dávného příběhu Marie Magdalské a Ježíše z Nazareta společně s Pěveckým sborem Ireny Szurmanové za doprovodu členů Janáčkovy filharmonie Ostrava a hostů.

Příběhem Vás provede herečka Eva Kodešová.

Hudební projekt Nebem překvapená natočila v červnu 2023 internetová televize HopeTV.

Tehdy v pátek na Velikonoce visely
již od rána nad zemí těžké mraky
a foukal silný vítr. Vzduch byl plný
prachu, který kromě vichru vířil také
zástup kráčející za brány Jeruzaléma.
V čele šli římští vojáci, za nimi klopýtali
odsouzenci. Podél cesty stáli ti, kdo
chtěli popravě přihlížet. Všichni tři
odsouzení si nesli těžký dřevěný kříž.
Sotva se vlekli, protože cesta vedla
do kopce a bylo dusno. Vojáci je bili
a křičeli na ně. Všechnu pozornost
davu ale přitahoval muž s křížem
uprostřed – Ježíš z Nazareta.
Ani nevím, jak jsem se mezi přihlížející
dostala. Poslední hodiny byly jako
děsivý sen, agónie, mrákotné
tušení konce. Sledovala jsem Ježíše
od včerejšího večera až do teď. Nitro
mi probodávala jeho bolest, která
se mísila s mým vlastním zoufalstvím,
protože jsem tušila, jak to celé skončí.
Věděla jsem, že kdyby chtěl, mohl by
to kruté divadlo zastavit. Po této cestě
jít nemusel. Ale on se tak rozhodl.
Protože nás všechny miloval.
zobrazit více zobrazit méně

Nebem překvapená | Ty, který sám (13/24)

Nebem překvapená | Ty, který sám (13/24)

Nebem překvapená | Zlo triumfuje (12/24)

Nebem překvapená | Zlo triumfuje (12/24)

Nebem překvapená | Ó, hlavo plná trýzně (11/24)

Nebem překvapená | Ó, hlavo plná trýzně (11/24)

Další nově nahraná videa

Naděje žije | Buďte aktivní, zůstaňte zdraví | Ernestine Finley (03/09)

Z pořadu: Naděje žije

Pohyb nemusí znamenat dřinu v posilovně ani běhání maratonů. Stačí najít takovou aktivitu, která vás bude bavit a kterou zvládnete pravidelně zařadit do svého dne. Tento večer se dozvíte, jak i malé kroky v podobě chůze, protahování nebo jednoduchých cvičení dokážou znásobit vaši energii, posílit imunitu a přinést radost do života.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Naděje žije | Výhody životodárného nápoje | Ernestine Finley (02/09)

Z pořadu: Naděje žije

Naše tělo je z více než poloviny tvořené vodou – není divu, že bez ní nic nefunguje správně. Správná hydratace zlepšuje náladu, soustředění, spánek i regeneraci, zatímco její nedostatek může stát za únavou či bolestmi hlavy. Tento večer vám ukáže, proč voda není jen obyčejný nápoj, ale doslova životodárná tekutina, která prospívá celému organismu.

NADĚJE ŽIJE je křesťanská série večerů, která nabízí prostor zastavit se, přemýšlet a objevit cestu k životu, jež dává větší smysl. Jde o propojení praktických principů pro zdraví těla a mysli s inspirací, která čerpá z Bible.
V listopadu 2025 poprvé v Pražském Kongresovém centru vystoupili manželé Mark a Ernestine Finleyovi, uznávaní řečníci a autoři mnoha knih, kteří své zkušenosti sdíleli ve více než 100 zemích světa. Ve svých přednáškách kombinují moderní vědecké poznatky o zdraví s nadčasovými principy pro nalezení vnitřního klidu a smyslu života.

Pro více informací navštivte:
https://www.nadejezije.cz
zobrazit více

Aktuality

Prožijte sobotu opět s námi

10. 4. 2020

V sobotu 11. dubna Internetová televize HopeTV pokračuje ve společném strávení soboty na Youtube a Facebook.

Vysílání začíná 9.15 pořadem Bible pro dnešek a bude pokračovat on-line sobotní školou s vedoucím Oddělení sobotní školy Oldřichem Svobodou a studentem ATI Filipem Fürstem.

Od 10.30 jsme připravili krátký program pro děti s písničkou Jindry Černohorského a od 10.45 začne bohoslužba ze sboru Brno - Střední s kázáním br. Vlastimila Fürsta .



Po skončení bohoslužby bude vysílání pokračovat zajímavým programem z tvorby HopeTV.
přečíst více

Příběhy Velké noci

5. 4. 2020

U příležitosti blížících se velikonočních svátků připravila internetová křesťanská televize HopeTV krátká zamyšlení nad jednotlivými
evangelijními událostmi posledního, tzv. svatého týdne (od nedělního Kristova vjezdu do Jeruzaléma po nedělní vzkříšení).
Sérii pořadů jsme nazvali Příběhy Velké noci a chceme se také společně s vámi zamýšlet nad významem Velikonoc.


Od 5. do 12. dubna budeme vždy v 19.30 na Facebooku a Youtube kanálu HopeTV uveřejňovat jednotlivé "příběhy" s těmito řečníky:


5.4. Velký král (Pavel Šimek)
6.4. Velké přikázání (Pavel Moudrý)
7.4. Velké soužení (František Kolesár)
8.4. Velká zrada (Daniel Dobeš)
9.4. Velká modlitba (Vít Vurst)
10.4. Velká oběť (Pavla Žůrková)
11.4. Velké ticho (Mikuláš Pavlík)
12.4. Velké vítězství (Martin Lindtner)
přečíst více

Prožijte sobotu s námi i 4. dubna 2020

4. 4. 2020

V sobotu 4. dubna Internetová televize HopeTV pokračuje ve
společném strávení soboty na Youtube a Facebook.

Vysílání začne již v 9.15 pořadem Bible pro dnešek a bude
pokračovat on-line sobotní školou s vedoucím Oddělení sobotní
školy Oldřichem Svobodou. Od 10.30 jsme připravili krátký program
pro děti s písničkou Pavla Kantora a od 10.45 začne bohoslužba ze
sboru Český Těšín - kde bude kázat br. Karel Staněk.



Po skončení bohoslužby bude vysílání pokračovat zajímavým
programem HopeTV.
Živé vysílání najdete ZDE

přečíst více