Nebem překvapená | A nebe mlčí (15/24)

Právě sledujete: Nebem překvapená | A nebe mlčí (15/24)

Z pořadu: Nebem překvapená

Zaposlouchejte se s námi do dávného příběhu Marie Magdalské a Ježíše z Nazareta společně s Pěveckým sborem Ireny Szurmanové za doprovodu členů Janáčkovy filharmonie Ostrava a hostů.
Hudební projekt Nebem překvapená natočila v červnu 2023 internetová televize HopeTV.
Diriguje: Tomáš Stanček

Hudba: Irena Szurmanová
Text: Irena Szurmanová, Marek Miškej
Sólo: Ivo Hrachovec

A nebe mlčí, i vítr přestal vát,
i vítr přestal vát.
Otče můj, kde jsi, když zblízka smrti hledím v tvář,
když smrti hledím v tvář?
Nevím, váhám, zůstal jsem sám.
Strach a tíseň nitro mé mučí.
Ptám se, zda nás někdo pochopí?
A nebe mlčí, jdu na smrt, já kráčím sebe dát,
já kráčím sebe dát!
Temnota sílí, plamen Tvé lásky musí vzplát,
ten plamen musí vzplát!
Není více, co bych mohl dát.
Snad svět hlas náš z kříže uslyší,
až vydechnu svoje: „Dokonáno!“
Vrať se prosím, vrať se prosím, vrať se domů!
Navrať se domů, navrať se prosím!
Vrať se, prosím, domů!
A nebe mlčí, i vítr přestal vát.
Já kráčím sebe dát!
zobrazit více zobrazit méně

Nebem překvapená | Bůh umírá (14/24)

Nebem překvapená | Bůh umírá (14/24)

Nebem překvapená | Ty, který sám (13/24)

Nebem překvapená | Ty, který sám (13/24)

Nebem překvapená | Zlo triumfuje (12/24)

Nebem překvapená | Zlo triumfuje (12/24)

Další nově nahraná videa

Novoroční bohoslužba HopeTV (2026)

Z pořadu: Online bohoslužby HopeTV

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti s novým pořadem Písničkoviště.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Pronásledováni, ale ne opuštěni / 2026 1Q 01

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Pronásledováni, ale ne opuštěni / 2026 1Q 01

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Zápasící církev / 2016 1Q 12

14. 3. 2016

Kniha Zjevení Janovo je považována za nesrozumitelnou a často je také chybně vykládána. My se podíváme do druhé a třetí kapitoly, položíme si otázky týkající se dopisů sedmi sborům a podíváme se více na dopis poslední, který jak věříme se týká naší doby.
Rozhovor na téma dvanáctého úkolu „Zápasící církev“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a studentský pastor organizace INRI road Mgr. Josef Dvořák.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Cyklus Osudy – Miloslav Bláha – Vzpomínky perzekuovaných

13. 3. 2016

Jak vzpomínají na své odsouzení a uvěznění bývalí političtí vězni z řad členů a kazatelů Církve adventistů sedmého dne? S čím se vyrovnávali a co prožili ti, kteří se za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu a zachování soboty jako biblického dne odpočinku? Co pro ně a jejich blízké bylo nejtěžší, s jakými reakcemi se setkávali u svých dozorců a spoluvězňů a co znamenala tato zkušenost pro jejich osobní život?
Vzpomíná Miloslav Bláha, kazatel Církve adventistů sedmého dne (CASD). Více z jeho vyprávění si můžete poslechnout v dokumentu "Pod křídly Nejvyššího".
Natočeno na Setkání perzekuovaných členů CASD, Sázava 2013, z něhož můžete zhlédnout reportáž zde.
přečíst více

Strach - Daniel Duda

11. 3. 2016

Záznam bohoslužby z 24. 11. 2007 konané v Bratislavě při příležitosti setkání Adventistických podnikatelů a manažerů sdružených v rámci občanského sdružení ASI-CS.
Z čeho máte největší strach? Dr. Daniel Duda ve své úvaze poukazuje na boj s našimi strachy. Hovoří o skutečném a stínovém poslání v našich životech a o problému boje s naším egem. Inspirací se mu stal biblický příběh Ester.
Dr. Daniel Duda je pastor a učitel systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.
Více informací o občanském sdružení ASI-CS naleznete zde.
přečíst více