Právě sledujete: Výklad knihy Zjevení, díl 8. Věčné evangelium

Z pořadu: Tajemství proroctví - Miroslav Kysílko a Pavel Šimek

Poslední kniha Nového zákona - Zjevení Jana, známá také podle původního řeckého názvu Apokalypsa, vzbuzuje již po dlouhá léta zájem vykladačů a teologů. Ukrývá v sobě tajemství závěrečných událostí lidských dějin, podává zprávu o budoucnosti lidstva a je také úžasným povzbuzením pro církev.

Připravili jsme pro vás záznam přednášek ze Společenského centra Brumlovka, kde kazatelé Miroslav Kysílko a Pavel Šimek po dvanáct večerů uvažovali nad poselstvím knihy Zjevení podle Jana. V cyklu Tajemství proroctví se ukrývají témata jako Tajemství sedmi svícnů, Boží pečeť nebo Nové nebe a nová země.

Podívejte se na další ze série záznamů, který nese název: Věčné evangelium.

Kniha Zjevení Jana je adresována "sedmi církvím" v Malé Asii. Autor jim vyřizuje Boží zjevení, které obdržel, když se ocitl na ostrově Patmos kvůli svědectví Ježíše Krista. Zdá se, že tam byl po nějakou dobu vězněn.

Jan představuje celou knihu jako jedno velké zjevení, kterého se mu dostalo "v den Páně" (Zj 1,10; interpretováno obvykle jako neděle, ale podle některých sobota) na ostrově Patmos. Po slavnostním úvodu dostává Jan příkaz napsat sedm listů, v nichž posuzuje sedm sborů v Malé Asii: v Efezu, Smyrně, Pergamu, Thyatirách, Sardech, Filadelfii a Laodikeji.

Po dopisech sborům následuje řada velmi působivých obrazů a výpravných událostí, jež mají čtenářům odhalit (řecky apokalyptein) budoucnost, která je čeká.




zobrazit více zobrazit méně

Krizová komunikace v rodině – Mgr. Miroslav Bubeník, B.Th.

Krizová komunikace v rodině – Mgr. Miroslav Bubeník, B.Th.

Výklad knihy Zjevení, díl 7. Zloděj, který tluče

Výklad knihy Zjevení, díl 7. Zloděj, který tluče

Bible pro dnešek: Genesis 1. a 2. kapitola – Dokončení stvoření

Bible pro dnešek: Genesis 1. a 2. kapitola – Dokončení stvoření

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Pavlova služba v Korintu / 2026 3Q 01

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Pavlova služba v Korintu / 2026 3Q 01

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Bible pro dnešek / Do věčnosti / 2026 2Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Do věčnosti / 2026 2Q 13
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Dvanáctá online bohoslužba

5. 6. 2020

Naše online bohoslužba začně již tradičně v 9.15 aktuálním dílem pořadu Bible pro dnešek a bude pokračovat sobotní školou s vedoucím Oddělení sobotní školy Oldřichem Svobodou.


Od 10.30 jsme připravili program pro děti s příběhem Romana Buchtela a v 10.45 začne bohoslužba ze sboru Bratislava 1 kde bude kázat br. Samuel Ondrušek.

Po skončení bohoslužby pokračujeme vysíláním pořadů z produkce HopeTV.
přečíst více

Psycholog Jeroným Klimeš na HopeTV

30. 5. 2020

Jak čelit obavám z dopadu koronavirové situace nebo jak posilovat duševní imunitu – o tom se budete moci dozvědět v rozhovorech teologa Radomíra Jonczyho a Dr. Klimeše ve studiu HopeTV.

Tento cyklus jsme nazvali „Psychika v zavirovaném světě“, protože právě viry jsou nejen současným tématem číslo jedna, ale také hrozbou či strachem o naši budoucnost.
Odkaz na všechny tři díly na Youtube
https://www.youtube.com/playlist?list=PL4S0bRwpg3S...

Názvy jednotlivých dílů:

1. Epidemie očima psychologa
2. Posilni svou duševní imunitu
3. Zavirovaná víra



přečíst více

Jedenáctá sobota s online vysíláním

30. 5. 2020

Náš stream začíná 9.15 aktuálním dílem pořadu Bible pro dnešek a bude pokračovat on-line sobotní školou s teologem Oldřichem Svobodou.

Od 10.30 jsme připravili program pro děti s písničkou Jindry Černohorského a v 10.45 začne bohoslužba ze sboru Vojkovice s kázáním br. Lukáše Jurečka.

Po skončení bohoslužby pokračujeme vysíláním pořadů z produkce HopeTV.
přečíst více