Národní týden manželství - Manželství je umění

Právě sledujete: Národní týden manželství - Manželství je umění

Z pořadu: Národní týden manželství - Manželství je umění

HopeTV se i v roce 2013 aktivně zapojila do Národního týdne manželství. Natočili jsme dokument, který se snaží rozluštit odkaz letošního motta "Manželství je umění". Jak vytvořit harmonický vztah? Jak předcházet manželským krizím? Jakým způsobem řešit rodinné vztahy? Odpověď hledali duchovní a muzikant Roman Hampacher, pastor sboru Církve adventistů sedmého dne (Praha - Vinohrady) Mgr. Radomír Jonczy a psycholog PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

Množství kreativních nápadů a zkušeností, jak tvořit jedinečná manželství, budou lidé sdílet na akcích a v prostorách místních komunit, občanských sdružení, církví, rodinných a mateřských center, s odborníky i laiky. Jejich cílem je nabídnout příležitost pro všechny páry udělat něco malého pro svůj vztah a společně oslavit funkční manželství, které je stále vzácnější, i když je podle průzkumů pro většinu lidí stále tím nejdůležitějším.

Téma „Manželství je umění“ odkazuje na fakt, že každý dobrý vztah je nutné tvořit. „Rozpad rodiny nemusí být normou, pokud nenecháme zdi mezi námi vyrůst tak, že už se nedají překonat. Manželství je umění, které zvládne každý, pokud chce“, řekl Jan Frolík, jeden z organizátorů Národního týdne manželství.

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, následně v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 14 zemích na světě. Jeho posláním je připomenout rozmanitost a krásu manželství jako základu života rodiny. Je zastřešující iniciativou pro nejrůznější celostátní i místní aktivity v týdnu Valentýna zaměřené na praktický rozvoj manželství a podporu jeho hodnoty ve veřejném a politickém prostoru.

www.tydenmanzelstvi.cz
zobrazit více zobrazit méně

Sexualita ve světových náboženstvích: přírodní náboženství (1.)

Sexualita ve světových náboženstvích: přírodní náboženství (1.)

Bible pro dnešek: Genesis 3. kapitola - Stvoření a pád do hříchu

Bible pro dnešek: Genesis 3. kapitola - Stvoření a pád do hříchu

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

Karin Kašparová - VYZNÁNÍ V DUR I MOLL

Další nově nahraná videa

Koncert pro Adru

Z pořadu: ADRA

Srdečně Vás
zveme na výjimečný večer plný hudby a solidarity, který je
věnován podpoře humanitární organizace ADRA a lidem, kteří se ocitli
v náročných životních situacích v zahraničí i v Česku.


Koncert proběhne v sobotu 9. května 2026 od 19 hodin v prostorách
sboru CASD Praha Smíchov na ulici Peroutkova 57 nebo online na našem
Youtube.

Během večera nám zahraje a zazpívá známý pražský gospelový sbor Maranatha Gospel Choir.


Koncert je součástí podpory činnosti organizace ADRA, která se věnuje humanitární pomoci u nás i v zahraničí. V současné době čelí neziskový sektor náročné situaci spojené se snižováním financování ze strany vlády. I proto se Maranatha Gospel Choir rozhodl aktivně přispět a pomoci zajistit prostředky pro ty, kteří je nejvíce potřebují.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Velikáni modlitby / 2026 2Q 06

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Velikáni modlitby / 2026 2Q 06

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Majstrštyk: Návrat marnotratného syna (2/26)

14. 7. 2017

Majstrštyk je dokumentární série novozelandské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Návrat marnotratného syna namaloval kolem roku 1669 holandský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn. Nachází se v období, kdy se musí zamýšlet nad svým životem a sám se stylizuje do ztraceného syna. Všimli jste si, že má otec na obraze jednu mužskou a druhou ženskou ruku? Co tím chtěl malíř sdělit?


přečíst více

Misie adventistů ve světě: Príprava cesty

12. 7. 2017

HopeTV.cz vám přináší novou sérii krátkých videodokumentů o misii Církve adventistů sedmého dne a jejích členů. Ve druhém čtvrtletí 2017 uvidíte činnost členů církve v Západo-Středoafrické divizi CASD. Ve videích se řada lidí podělila o to, čím žijí díky své víře v Ježíše Krista.
V největším městě Nigérie – Lagosu – žije jeden adventistický pastor, který jedinečným osobním přístupem slouží lidem ve svém okolí a učí je studovat Bibli. Na jeho příkladu se učí další, protože celá Nigérie hledá naději.


přečíst více

Bible pro dnešek / Jednota evangelia / 2017 3Q 3

10. 7. 2017

Po svém obrácení se Pavel nevydává do Jeruzaléma. Tam jde mnohem později. Proč? Kde byl? Co je to svoboda v Kristu a co otroctví zákona? Můžeme se i my dnes dostat do otroctví zákona? Co to vlastně znamená? A jaké bylo postavení Petra v církvi, že se jej Pavel odvážil napomínat?
Rozhovor na téma třetího úkolu „Jednota evangelia" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

přečíst více