Právě sledujete: Bible pro každého – John Bradshaw: Boj dobra a zla

Z pořadu: Bible pro každého

Kdy se objevilo zlo? Kde má svůj počátek? Týká se boj dobra a zla jen nás lidí na zemi nebo má i vesmírný přesah? "Boj dobra a zla" je tématem šesté přednášky Johna Bradshawa ze série šestnácti večerů „Bible pro každého“.

John Bradshaw zpočátku působil v médiích na Novém Zélandu, odkud pochází. Pracoval zde jako disk jockey pro několik prestižních rozhlasových stanic. Tuto práci opustil v roce 1990, motivován touhou najít pravdu Bible a hlubší křesťanskou zkušenost. Byl pokřtěn a stal se členem Církve adventistů sedmého dne. Zde potkal svou budoucí manželku Melissu, se kterou má dnes dceru Shannon a syna Jacoba. Krátce po svatbě začal pracovat jako evangelista a kazatel v Hingtonu v USA. Sám říká, že se nic nevyrovná radosti, kterou prožívá, když vede druhé ke Kristu. Momentálně pracuje jako ředitel a přednášející v mezinárodní misijní organizaci "It Is Written" (Psáno jest).

Informace o přednáškách Bible pro každého naleznete na stránkách www.bibleprokazdeho.cz a také na facebooku www.facebook.com/bibleprokazdeho
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro každého – John Bradshaw: Nebeská záchrana

Bible pro každého – John Bradshaw: Nebeská záchrana

Bible pro dnešek: Zjevení 21. kapitola – Nové stvoření

Bible pro dnešek: Zjevení 21. kapitola – Nové stvoření

Bible pro každého - John Bradshaw: Nejvzácnější dar v dějinách

Bible pro každého - John Bradshaw: Nejvzácnější dar v dějinách

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Život s Kristem / 2026 1Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Život s Kristem / 2026 1Q 11

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Bible pro dnešek / Buďte dokonalí v Kristu / 2026 1Q 10

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Buďte dokonalí v Kristu / 2026 1Q 10

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Platnost Božích slibů / 2017 3Q 6

31. 7. 2017

Rozumíte právnické řeči? Člověk má někdy pocit, že i když poslouchá a ví, že dotyčný člověk hovoří česky, tak mu vůbec nerozumí. Některá místa, která napsal apoštol Pavel, se mohou jevit podobně. V tomto dílu bude řeč o dědictví, smlouvách a Božích slibech.
Rozhovor na téma šestého úkolu „Platnost Božích slibů" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Martin Chadima - Sexualita v náboženstvích (1/3)

30. 7. 2017

Záznam přednášek ThDr. Martina Chadimy, Th.D. na téma „Sexualita ve světových náboženstvích“. Jakou roli hrála sexualita v různých náboženstvích, jejich dějinách, proč a do jaké míry jsou k ní otevřené?Přednášky byly natočeny ve Společenském centru Londýnská 30, Praha 2011.

V první části se religionista Martin Chadima zaměřil na pojetí sexuality v přírodních náboženstvích. Jaké je vlastně přírodní náboženství? Zdá se jako velice iracionální, protože se nerozvinulo, jako jiná náboženství. Jaké vlastnosti má tato sexualita? V nějaké míře sexualitu potřebujeme, vždyť každý by chtěl mít děti.


přečíst více

Majstrštyk: Chlapec vyfukující mýdlové bubliny (4/26)

28. 7. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Chlapec vyfukující mýdlové bubliny namaloval roku 1867 francouzský malíř Édouard Manet. Proč se tak často kreslí děti s bublinami? Jde o ilustraci života, nebo najdeme ještě hlubší podtext?


přečíst více