Právě sledujete: Modlitba v zákoníku 5. knihy Mojžíšovy - Jiří Beneš

Z pořadu: Bohoslužby tématické

Záznam sobotní bohoslužby z Biblického týdne Moravskoslezského sdružení CASD 2012 v Kroměříži.

Co je modlitba? Proč, kdy, jak a za co se modlit? Doc. Jiří Beneš, Th.D. ve svém zamyšlení objasňuje význam modlitby v pojetí zákoníku 5. knihy Mojžíšovy. Celý Biblický týden Moravskoslezského sdružení CASD 2012 se věnoval sociálním důrazům v Deuteronomickém zákoníku (5. kniha Mojžíšova, kapitola 12-26). Záznam z jednotlivých přednášek můžete zhlédnout zde.

Doc. Jiří Beneš, Th.D. je český teolog, biblista-starozákoník a vysokoškolský pedagog. V současné době je vedoucím katedry biblistiky a judaistiky na Husitské teologické fakultě UK v Praze.

Více informací o podobných setkáních Moravskoslezského sdružení CASD naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Mojmír Voráč: Křesťanská rodina – 6. část

Mojmír Voráč: Křesťanská rodina – 6. část

Bible pro dnešek: Reformace - obnova narušených vztahů

Bible pro dnešek: Reformace - obnova narušených vztahů

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 8. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 8. část

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Jednota v Kristu / 2026 3Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Jednota v Kristu / 2026 3Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Bible pro dnešek / Poselství kříže / 2026 3Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Poselství kříže / 2026 3Q 02

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

John Bradshaw - Proč nemít strach z evangelia? (1.) Kdo jsme?

21. 9. 2012

Evangelisté Yves Monnier a John Bradshaw z mezinárodní misijní adventistické organizace It´s written (Je psáno) navštívili v květnu a červnu letošního roku Prahu. Ve spolupráci s místními sbory připravují sérii veřejných duchovních přednášek plánovanou na období velikonoc 2013. Uskuteční se v KD Krakov - Praha Bohnice.
HopeTV ve spolupráci s United art připravilo záznam tří večerních setkání ze sboru BETHANY, který sídlí v prostorách společenského centra Brumlovka. John Brashaw ve svých promluvách uvažuje nad tím: "Proč nemít strach z evangelizace?" a jak naplnit odkaz Ježíše Krista z evangelia podle Matouše 28,16-20:
"Jedenáct apoštolů se pak odebralo do Galileje, na horu, kterou jim Ježíš určil. Spatřili ho a klaněli se mu; ale někteří pochybovali. Ježíš přistoupil a řekl jim: „Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku. “

přečíst více

ADRA news - září 2012

18. 9. 2012

ADRA news aneb novinky z činnosti humanitární organizace ADRA a realizace jejích projektů.
Zářijové ADRA news přináší rozhovor s Dagmar Goldmannovou o projektu v Mongolsku. Mongolsko se někdy označuje jako země pastevců. Platí toto označení stále? Kvůli krutým zimám uhynuly v minulých letech v Mongolsku miliony kusů dobytka. Mnozí pastevci museli hledat jiný zdroj obživy. ADRA ČR nejprve pomáhala s budováním zemědělských farem, nyní se soustředí na podporu vznikajících družstev.
přečíst více

Ty GIBSON bude kázat na setkání ASI

14. 9. 2012


Kazatel Ty GIBSON, který je hostem setkání Adventistických podnikatelů a manažerů sdružených v rámci o.s. ASI, obohatí dne 15. 9. 2012 bohoslužbu ve sboru v Praze na Smíchově. Chcete-li se o činnosti kazatele TYe dozvědět více, navštivte webové stránky projektu DIGMA, který sám tvoří.
Na youtube jsme umístili originální video s českými titulky, které natočil kazatel Ty. Nese název Také ateista. Ty se v letadle setká s ateistou. Jejich rozhovor začne být zajímavý, když Ty řekne, že je také ateista. Existuje takový druh ateismu, s nímž by mohl souhlasit člověk, který věří v Boha?
Pokud se na zítřejší bohoslužbu nebudete moci dostavit osobně, sledujte náš přímý přenos, který začne 15. 9. 2012 v 9:00 hod.
Odkaz na video je zde: Také ateista
přečíst více