Právě sledujete: Bible pro dnešek: "Nebe" na zemi

Z pořadu: Bible pro dnešek

Je možné prožívat "nebe na zemi", když je často naší denní realitou bolest, trápení ale i třeba zklamání ze svých vlastních chyb? Jak začít vnímat perspektivu našeho života s nadějí?

Bible zaslibuje, že se jednou vše změní a opravdu nastane nebe na zemi. Předobraz dostali Izraelci ve starozákonní době prostřednictvím svatostánku a zjevení Boha ve svatyni. Boží přítomnost lidé zakoušeli i před 2000 lety v životě a činech Ježíše Krista. Dnes Bůh působí skrze Ducha svatého v církvi a v životě těch, kdo přijali Ježíše Krista jako svého spasitele. Kazatel Oliver Popovič a Petr Krynský se zastavili u několika textů Bible, které ukazují, jak se za nás Ježíš Kristus přimlouvá jako ten nejvyšší kněz. Jeho služba nám už teď a tady dává možnost prožívat "nebe na zemi".

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 12. října 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 11. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 11. část

Bůh radostí zpívá - Jiří Moskala

Bůh radostí zpívá - Jiří Moskala

Mojmír Voráč: Křesťanská rodina – 8. část

Mojmír Voráč: Křesťanská rodina – 8. část

Další nově nahraná videa

Pentatonix | Kevin Olusola udělal životní rozhodnutí

Z pořadu: Mé největší...

Kevin Olusola, člen superúspěšné vokální kapely Pentatonix, beatboxer a violoncellista vypráví svůj životní příběh a cestu ke slávě v hudební branži. V cestě na světová pódia ho také čekalo jedno klíčové životní rozhodnutí. Byla to volba, které dodnes nelituje ani on, ani ostatní členové kapely...

Dokument je součástí projektu My Greatest Purpose:
https://mygreatestpurpose.org/

Web Pentatonix official:
https://www.home.ptxofficial.com/

Můžete nás sledovat na Facebooku:
http://www.facebook.com/HopeTV

Odebírat naši tvorbu můžete zde:
http://goo.gl/GFLxYj

Jsme součástí Církve adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Bible pro dnešek / Kristus nade vším / 2026 1Q 08

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Kristus nade vším / 2026 1Q 08

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026


zobrazit více

Aktuality

Potřinácté v sobotu třináctého

12. 6. 2020

Naše online bohoslužba začně již tradičně v 9.15 aktuálním dílem pořadu Bible pro dnešek
a bude pokračovat sobotní školou s teologem Oldřichem Svobodou.

Od 10.30 jsme připravili program pro děti s příběhem Romana Hampachera a nezapomeneme ani na animovaný Řetízek příběhů. Tuto sobotu převezmeme přímý přenos ze sboru Praha Vinohrady kde bude kázat br. Michal Balcar.

Po skončení bohoslužby pokračujeme vysíláním pořadů z produkce HopeTV mimo jiné z projektů Utopie (http://www.utopie.cz), Projekt rodina (http://www.projektrodina.cz) nebo Hledání.

Budeme se na vás těšit na sociálních sítích Youtube a Facebook.


přečíst více

Dvanáctá online bohoslužba

5. 6. 2020

Naše online bohoslužba začně již tradičně v 9.15 aktuálním dílem pořadu Bible pro dnešek a bude pokračovat sobotní školou s vedoucím Oddělení sobotní školy Oldřichem Svobodou.


Od 10.30 jsme připravili program pro děti s příběhem Romana Buchtela a v 10.45 začne bohoslužba ze sboru Bratislava 1 kde bude kázat br. Samuel Ondrušek.

Po skončení bohoslužby pokračujeme vysíláním pořadů z produkce HopeTV.
přečíst více

Psycholog Jeroným Klimeš na HopeTV

30. 5. 2020

Jak čelit obavám z dopadu koronavirové situace nebo jak posilovat duševní imunitu – o tom se budete moci dozvědět v rozhovorech teologa Radomíra Jonczyho a Dr. Klimeše ve studiu HopeTV.

Tento cyklus jsme nazvali „Psychika v zavirovaném světě“, protože právě viry jsou nejen současným tématem číslo jedna, ale také hrozbou či strachem o naši budoucnost.
Odkaz na všechny tři díly na Youtube
https://www.youtube.com/playlist?list=PL4S0bRwpg3S...

Názvy jednotlivých dílů:

1. Epidemie očima psychologa
2. Posilni svou duševní imunitu
3. Zavirovaná víra



přečíst více