Právě sledujete: Bible pro dnešek: On vzal naše hříchy na kříž

Z pořadu: Bible pro dnešek

Kristův kříž = popravčí nástroj, nebo symbol vítězství a spásy? Kdo na golgotském kříži vítězí a kdo prohrává? Jaký význam má pro člověka prázdný hrob? Stojí a padá křesťanská zvěst evangelia na přijetí a porozumění Kristova vzkříšení?

Krista jako trpícího služebníka, beránka Božího, který snímá hříchy světa, představil ve svém příspěvku do dnešního dílu kazatel a administrátor Českého sdružení Církve adventistů s.d. Mgr. Jiří Tomášek. Více informací o řečníkovi naleznete zde: ceskesdruzeni.cz

S teologem, biblistou a učitelem Husitské teologické fakulty v Praze Mgr. Jiřím Lukešem, Th.D. promýšlíme v druhé části našeho pořadu význam Kristova utrpení na dřevěném kříži a hloubku vzkříšení. Více informací o lektorovi čtěte zde: www.htf.cuni.cz

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 16. listopadu 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Modlitební týden 2013 na HopeTV s Renatou Balcarovou – „Život ve světle“

Modlitební týden 2013 na HopeTV s Renatou Balcarovou – „Život ve světle“

Kornelius Novak: Pravý život v harmonii s Bohem – 4. část

Kornelius Novak: Pravý život v harmonii s Bohem – 4. část

Modlitební týden 2013 na HopeTV s Mikulášem Pavlíkem – "Kolik to bude stát?"

Modlitební týden 2013 na HopeTV s Mikulášem Pavlíkem – "Kolik to bude stát?"

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Problémy a nezdary / 2026 2Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Problémy a nezdary / 2026 2Q 11
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Bible pro dnešek / Pokání a odpuštění / 2026 2Q 10

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Pokání a odpuštění / 2026 2Q 10

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 15. část

14. 3. 2014

Jaký je Bůh? Co o Ježíši vypovídá to, na jaká místa chodil, s kým se stýkal a co pro tyto lidi dělal? Tři příběhy bezmocných lidí z 5. kapitoly Markova evangelia ukazují Boží postoj vůči nám a řešení našich problémů. Páteční zamyšlení Daniela Dudy nad biblickým textem.
Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.
Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.
Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
přečíst více

Návrat do života - Daniel Horničár

13. 3. 2014

Záznam kázání Daniele Horničára, Ph.D. ze dne 23. 10. 2010 z modlitebny sboru Církve adventistů sedmého dne Praha – Smíchov.
Můžeme přijít k Ježíši i s našimi chybami a nedokonalostmi? Na příkladu uzdravení dvanáct let nemocné ženy uvedeném v osmé kapitole Lukášova evangelia popisuje Daniel Horničár chování Pána Ježíše vůči nám lidem. Uvádí, že Ježíš nás přijímá s našimi rituálními nečistotami, problémy i závislostmi, nejsme pro něj jen anonymní osobou v davu lidí. Daniel Horničár nás vyzývá k podobnému jednání – aby lidé, kteří k nám přicházejí, cítili odpuštění a přijetí.
Daniel Horničár, Ph.D. je učitelem Teologického semináře církve adventistů v Sázavě.
Více informací o sboru CASD Praha – Smíchov naleznete zde.
přečíst více

V kostce - kniha Alík a jezevec

12. 3. 2014

Alík a jezevec, to je název dětské knihy, která byla volně inspirována biblickým příběhem o milosrdném Samarinátovi. Rozhovor s autorem knihy Oldřichem Brožem – o knize i jeho životě.
Knihu Alík a jezevec vydalo vydavatelství Advent-Orion.
Pořad "V kostce" představuje zajímavosti a novinky z oblasti literatury, hudby, filmu, ale i události a osobnosti, které stojí zato poznat.
přečíst více