Právě sledujete: Štědrovečerní bohoslužba – Bedřich Jetelina, Josef Cepl

Z pořadu: Bohoslužby Praha-Smíchov

Záznam štědrovečerní bohoslužby z 24. 12. 2009 z modlitebny sboru Církve adventistů sedmého dne Praha – Smíchov.

Proč mají Vánoce rádi i ti, kteří nejsou křesťané a jaký je smysl Vánoc? V první části štědrovečerní bohoslužby Bedřich Jetelina reaguje na text zaznamenaný ve starozákonní knize Jeremiáš, 23. kapitole, 5.-6. verši. Své posluchače vybízí k pochopení a naplnění smyslu Vánoc - smyslu daru lásky.

Ve druhé části bohoslužby se Josef Cepl zamýšlí nad slovy z Nového Zákona zaznamenané v Lukášově evangeliu, 2. kapitole, 1.–20. verši. Uvádí, že narozením „děťátka“ Bůh zničil hranice mezi sebou samým a námi lidmi. Josef Cepl dodává: „ Bůh nám podává ruku. Dává nám další šanci poznat jej a spřátelit se s ním.“

V průběhu celé bohoslužby zazní vánočně laděné písně v podání členů pěveckého sboru CASD Praha – Smíchov.

Více informací o sboru CASD Praha - Smíchov naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Kornelius Novak: Pravý život v harmonii s Bohem – 8. část

Kornelius Novak: Pravý život v harmonii s Bohem – 8. část

Bible pro dnešek: Naše prorocké poselství

Bible pro dnešek: Naše prorocké poselství

Daniel Duda - Velký příběh Bible II - 1. část

Daniel Duda - Velký příběh Bible II - 1. část

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Bratrská láska ať trvá / 2022 1Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Čím se vyznačuje bratrská láska? Je možné, že i dnes nás mohou navštívit andělé, aniž bychom to tušili? Jaká povzbuzení a napomenutí si můžeme my dnes vzít z poslední kapitoly listu Židům?
Rozhovor na téma třináctého úkolu „Bratrská láska ať trvá" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Oldřich Svoboda.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více

Bible pro dnešek / Přijetí neotřesitelného království / 2022 1Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Ústředním tématem Písma je návrat Ježíše Krista a naděje na neporovnatelně lepší budoucnost. Co by pro nás mělo být tou správnou motivací vytrvat a co nás může povzbudit, když slábneme? Bůh říká, že v posledním čase zatřese nejen zemí, ale i nebem. Co to znamená a na co se máme připravit? Jak dnešní situace světa zapadá do toho, co říká Písmo?
Rozhovor na téma dvanáctého úkolu „Přijetí neotřesitelného království" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Oldřich Svoboda.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více

Aktuality

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více

Sobotní bohoslužba Naděje žije on-line

13. 11. 2025

V sobotu 15. listopadu od 10:00 Vás zveme ke sledování přímého přenosu společné bohoslužby pražských adventistických sborů z Kongresového centra v Praze. V rámci programu vystoupí řečník a kazatel Mark Finley, který je právě na návštěvě České republiky se svou manželkou Ernestine v rámci projektu https://www.nadejezije.cz.
přečíst více

Přímé přenosy ze Strážovic

19. 9. 2025

Zveme Vás on-line do Strážovic, společně budeme putovat právě do Ninive – a to s naším hostem, bratrem Danielem Dudou, teologem, kazatelem a člověkem, který nás skrze Boží slovo provede čtyřmi zastaveními na cestě proroka, jenž se snažil vyhnout svému poslání.
Rádi vás přivítáme na 21. unijní konferenci ASI-CS, která se uskuteční ve dnech 19. – 20. září 2025.
Téma konference: Inspirace ze života Jonáše – Bůh na nečekaných místech
přečíst více