Právě sledujete: Štědrovečerní bohoslužba – Bedřich Jetelina, Josef Cepl

Z pořadu: Bohoslužby Praha-Smíchov

Záznam štědrovečerní bohoslužby z 24. 12. 2009 z modlitebny sboru Církve adventistů sedmého dne Praha – Smíchov.

Proč mají Vánoce rádi i ti, kteří nejsou křesťané a jaký je smysl Vánoc? V první části štědrovečerní bohoslužby Bedřich Jetelina reaguje na text zaznamenaný ve starozákonní knize Jeremiáš, 23. kapitole, 5.-6. verši. Své posluchače vybízí k pochopení a naplnění smyslu Vánoc - smyslu daru lásky.

Ve druhé části bohoslužby se Josef Cepl zamýšlí nad slovy z Nového Zákona zaznamenané v Lukášově evangeliu, 2. kapitole, 1.–20. verši. Uvádí, že narozením „děťátka“ Bůh zničil hranice mezi sebou samým a námi lidmi. Josef Cepl dodává: „ Bůh nám podává ruku. Dává nám další šanci poznat jej a spřátelit se s ním.“

V průběhu celé bohoslužby zazní vánočně laděné písně v podání členů pěveckého sboru CASD Praha – Smíchov.

Více informací o sboru CASD Praha - Smíchov naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Kornelius Novak: Pravý život v harmonii s Bohem – 8. část

Kornelius Novak: Pravý život v harmonii s Bohem – 8. část

Bible pro dnešek: Naše prorocké poselství

Bible pro dnešek: Naše prorocké poselství

Daniel Duda - Velký příběh Bible II - 1. část

Daniel Duda - Velký příběh Bible II - 1. část

Další nově nahraná videa

Pentatonix | Kevin Olusola udělal životní rozhodnutí

Z pořadu: Mé největší...

Kevin Olusola, člen superúspěšné vokální kapely Pentatonix, beatboxer a violoncellista vypráví svůj životní příběh a cestu ke slávě v hudební branži. V cestě na světová pódia ho také čekalo jedno klíčové životní rozhodnutí. Byla to volba, které dodnes nelituje ani on, ani ostatní členové kapely...

Dokument je součástí projektu My Greatest Purpose:
https://mygreatestpurpose.org/

Web Pentatonix official:
https://www.home.ptxofficial.com/

Můžete nás sledovat na Facebooku:
http://www.facebook.com/HopeTV

Odebírat naši tvorbu můžete zde:
http://goo.gl/GFLxYj

Jsme součástí Církve adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Bible pro dnešek / Kristus nade vším / 2026 1Q 08

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Kristus nade vším / 2026 1Q 08

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026


zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Ježíš si získával důvěru lidí / 2016 3Q 10

29. 8. 2016

Proč Abraham Bohu důvěřoval a co znamenají slova, že Bůh připočetl Abrahamovi jeho víru jako spravedlnost? A jak dát do souladu slova, že na jedné straně máme poslouchat pozemské vlády a na straně druhé nedoufat v člověka, ale důvěřovat Hospodinu? A čím by křesťané měli být nejvíce známí?

Rozhovor na téma desátého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Ježíš si získával důvěru lidí“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Utopie - Může věřit každý?

28. 8. 2016

„Věříš v Boha?“ Kdyby nám někdo položil tuto otázku, co bychom odpověděli? Mnoho lidí i v naší ateistické společnosti odpoví: „V něco nad námi věřím, ale odmítám církve!“ Pokud patříme do skupiny těch, kteří odpovědí kladně, jak bychom definovali svou víru? Řada lidí si myslí, že věřit znamená nějak tak v životě počítat s tím, že Bůh je, prostě nepopírat jeho možnou existenci, kdesi ve vesmíru.

O projektu Utopie se více dozvíte na www.utopie.cz.

přečíst více

Abrahamoviny - Radek Jonczy 1/14

26. 8. 2016

Před 4000 lety uslyšel Abraham slova: "Odejdi ze své země do země, kterou ti ukážu. Požehnám tě, staň se požehnáním." Týkají se tato slova i člověka dnešní doby? Ty, kdo o to stojí, vyvádí Bůh díky oběti Ježíše Krista z otroctví. Žehná jim, takže se i oni mohou stát pro ostatní požehnáním.
Série krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy rozebírá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.


přečíst více