Právě sledujete: Život naplněný důvěrou - Michael G. Hasel

Z pořadu: Bohoslužby tématické

Zamyšlení Michaela G. Hasela z pátého unijního setkání ASI v roce 2009.

Věříme opravdu, že Ježíš brzy přijde? Co pro to děláme? Uvědomujeme si naše poslání a misi, kterou nám Bůh svěřil? Michael Hasel ve svém kázání upozorňuje na aktuálnost textu uvedeného v novozákonní knize Zjevení, 3. kapitole, 14. - 21. verši. Vysvětluje, že materializmus dnešního západního světa nás stimuluje k vlažnému pohledu a postoji vůči „umírajícímu“ světu. Uvádí, že Bůh hledá poslední generaci - lidi, kteří nejsou spokojeni s povrchností a vlažností. „Ježíš hledá muže a ženy, kteří vyzdvihnout Bibli jako Boží slovo v nemorálním světě, jako jedinou normu pro náš život,“ dodává Michael Hasel.

Michael G. Hasel, Ph.D. je profesorem archeologie na Southern Adventist University v USA. Specializuje se na Starý Zákon, archeologii a blízkovýchodní studie. V posledních 20 letech se účastnil řady archeologických vykopávek v Izraeli, Jordánsku a Kypru.

ASI - CS je dobrovolným sdružením fyzických a právnických osob členů Církve adventistů sedmého dne, které působí v České republice i v zahraničí.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 19. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 19. část

Bible pro dnešek / Matouš 19,16.21-22 / Bohatí a slavní

Bible pro dnešek / Matouš 19,16.21-22 / Bohatí a slavní

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 11. část

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 11. část

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Společný život / 2026 1Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Společný život / 2026 1Q 12

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026


zobrazit více

Bible pro dnešek / Život s Kristem / 2026 1Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Život s Kristem / 2026 1Q 11

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Apoštol Pavel v Římě / 2017 4Q 01

2. 10. 2017

List Římanům napsal apoštol Pavel. Proč psal tento dopis právě do Říma? V čem byla víra římských křesťanů jedinečná, že se o ní hovořilo po celém světě? Jak se žilo tehdy v Římě a proč se Pavel nazývá otrokem?
Rozhovor na téma prvního úkolu „Apoštol Pavel v Římě" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Roman Mach.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Dotek svobody pro Rosťu Heczka

1. 10. 2017

Když byly peníze, mohl se věnovat svým milovaným sportovním aktivitám. Když došly, hledal alternativy, jak se k nim dostat ... a vybral si zdánlivě tu nejmenší cestu odporu – sázení. Sázky na štěstí, sázky na nejistotu, sázky o život. Rosťa se dostal do pasti, ze které nedokázal sám ven a chybělo málo, aby přepadl přes okraj.


přečíst více

Majstrštyk: Jeremiášovo vidění zkázy Jeruzaléma (13/26)

29. 9. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Představte si, že byste 40 let kázali a nikdo by vás neposlouchal. Zažili byste vládu 5 králů a nic by se za tu dobu nezměnilo. A všechno, co byste za své úsilí obdrželi, by bylo domácí vězení, veřejné mučení, pálení vašich knih, uvěznení a nakonec byste byli málem utopeni ve studni s bahnem. Vítejte ve světě proroka Jeremiáše, který brilantně ztvárnil v roce 1630 nizozemský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn.

přečíst více