Právě sledujete: Jaro Křivohlavý - O spiritualitě

Z pořadu: O životě - Jaro Křivohlavý

Co je to spiritualita? Jak mít správnou spiritualitu? A co je to ? V únoru 2010 se v prostorách komunitního centra Londýnská 30 uskutečnil cyklus přenášek "O životě", které vedl Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. Třetí přednáška se věnuje spiritualitě.

Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. (19. března 1925 Třebenice – 27. prosince 2014 Praha) byl český psycholog a spisovatel. Zabýval se psychologií zdraví, experimentální psychologií, logoterapií, pozitivní psychologií a problematikou manželského života. Napsal řadu populárně-vědeckých knih věnovaných mj. tématům štěstí, stresu, stárnutí nebo odpuštění a jeho pozitivním vlivu na lidské zdraví. Roku 1942 ve věku 17 let byl jako student roudnického gymnázia zatčen a uvězněn v Malé pevnosti nacistického koncentračního tábora v Terezíně. Později pracoval tři roky na dole Prago IV v Kladně. Po maturitě v Roudnici studoval v letech 1945-1949 na Filozofické fakultě UK obory psychologie – filozofie a anglistika, v roce 1950 mu byl udělen doktorát filozofie. V roce 1966 se stal kandidátem věd, roku 1976 se habilitoval na Filozofické fakultě UK a získal tak titul docenta. V roce 1996 ho prezident republiky Václav Havel jmenoval univerzitním profesorem psychologie. Prvních 15 let profesního života pracoval ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce v Praze. V období 1967–1994 byl zaměstnán v Institutu pro další vzdělávání lékařů v Praze. V průběhu těchto let učil a publikoval v Čechách i v zahraničí. Později přednášel psychologii zdraví na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Byl křesťanem, pokřtěn byl v roce 1939, byl členem Českobratrské církve evangelické a byl ordinován jako presbyter a laický kazatel. Za totality byl po tři období (1969–1984) svobodně zvoleným laickým členem vedení této církve (Synodní rady). Od roku 1951 byl ženatý, měl 3 děti, 8 vnoučat a 10 pravnoučat.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Matouš 11,20-24 / Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky

Bible pro dnešek / Matouš 11,20-24 / Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 13. část

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 13. část

Gospel jako zpívaná modlitba – Maranatha Gospel Choir a Radomír Jonczy

Gospel jako zpívaná modlitba – Maranatha Gospel Choir a Radomír Jonczy

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Málem přehlédnutý e-mail

Z pořadu: Adventisté ve světě

Robyn nikdy neměla v plánu strávit ve východní Africe více než dvě desetiletí. Pocházela ze Spojených států, studovala v Anglii a později žila v Číně a Rumunsku, kde poznala svého manžela. I tak však Keňa nikdy nebyla součástí jejích dlouhodobých plánů.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Já taky pojedu

Z pořadu: Adventisté ve světě

Na konci 90. let 19. století projížděl knižní evangelista Církve adventistů sedmého dne na svém kole míli za mílí rozlehlou australskou krajinou a prodával adventistické knihy. Jmenoval se Philip Reekie. Jeho odvážná víra započala tradici, která trvá dodnes.
Anthony Kent je jedním z tisíců lidí, kteří se stali adventisty sedmého dne díky jedné knize, kterou jeho pradědeček koupil u prašné silnice v Novém Jižním Walesu.
V roce 2022, inspirován příběhem cyklistického kolportéra, vedl Anthony tým cyklistů na trasu dlouhou více než 1 100 mil z Washingtonu, D.C. do St. Louis na zasedání Generální konference. Šlapali s jasným cílem – rozdali více než 4 000 kusů literatury a navázali kontakt s lidmi podél trasy.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/


Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Stupně víry | Biblický týden ČS 2026 (01)

Z pořadu: Biblický týden ČS 2026

Záznam přednášek Biblického týdne 2026 Českého sdružení CASD s názvem Stupně víry.

Hlavním hostem a řečníkem je JON PAULIEN, kazatel, teolog, dlouholetý profesor Nového zákona na Andrews University a vedoucí katedry religionistiky na Loma Linda University.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Duchovní dary / 2026 3Q 06

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Duchovní dary / 2026 3Q 06
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Bible pro dnešek / Vše k Boží slávě / 2026 3Q 05

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Vše k Boží slávě / 2026 3Q 05

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Bible pro dnešek / Hřích v církvi / 2026 3Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Hřích v církvi / 2026 3Q 04
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Doc. PhDr. Zdeněk Vojtíšek, Th.D.: Přednáškový cyklus – O sektách

17. 1. 2012

Tři úterní podvečery, poslední 17. 1., se můžete ve vysílání HopeTV setkávat s religionistou doc. PhDr. Zdeňkem Vojtíškem Th.D., uznávaným odborníkem na sekty a nová náboženská hnutí. Docent Vojtíšek ve třech přednáškách hovořil o duchovním životě v české společnosti na začátku 21. století. V cyklu přednášek s názvem „O sektách“, které najdete i v archivu pořadů, se tak pokusil hledat odpovědi na otázky: Jaký je duchovní stav české společnosti? Skutečně se vytrácí česká religiozita, nebo se naopak transformuje do jiných oblastí života? Jaké jsou současné náboženské trendy? Jakým směrem se vnímání náboženství odvíjí a která nová náboženská hnutí vznikají? Je potřeba být stále ve střehu vůči nebezpečným sektám a kultům? Vznikají nové?
Doc. PhDr. Zdeněk Vojtíšek, Th.D. vystudoval univerzitu Karlovu v Praze – Filozofickou fakultu, obor didaktika češtiny a angličtiny. Na téže fakultě získal i doktorát v oboru bohemistika, před rokem 1989 neoficiálně studoval teologii a religionistiku. Od roku 1996 působí jako vysokoškolský učitel religionistiky na mnoha školách - na katedře psychosociálních studií Husitské teologické fakulty, na Pedagogické fakultě UK, je vedoucím katedry religionistiky a filozofie na vyšší odborné škole Evangelikální teologický seminář. Je také zakládajícím členem a mluvčím Společnosti pro studium sekt a nových náboženských směrů, šéfredaktorem časopisu o současné náboženské scéně „Dingir“. Docent Vojtíšek je autorem knih, které nám mohou poskytnout odborné a fundované informace o nově vzniklých a netradičních náboženských směrech.
Témata přednášek:
Podoby duchovního života na začátku 21. století
Nová náboženská hnutí na začátku 21. století
Hnutí nového věku na začátku 21. století

přečíst více

Host HopeTV – Martin Dlouhý

14. 1. 2012

V dalším díle pořadu Host HopeTV se ujistíte, že Boží cesty jsou opravdu nevyzpytatelné. O své cestě ke křesťanství bude mluvit Martin Dlouhý, bývalý punker, jehož  životní příběh dokazuje Boží zájem o každého člověka. Co všechno Martin zažil a jak to ovlivnilo jeho přesvědčení, se dozvíte při sledování pořadu Host HopeTV.
Pořad uvidíte v neděli 15. ledna 2012 v 18:00.

přečíst více

Klidný páteční večer s pořady HopeTV

13. 1. 2012

Siesta - 2 Televizní meditace Aleny Nowakové
Siesta je příjemně strávená půlhodinka na dané téma. Tentokrát se společně zamyslíme nad tématem „Křesťan vs. ekologie“. Jak pohlíží křesťanství na přírodu? Dává nám naše víra závazek vůči přírodě?  Co říká na toto téma Bible? Hledejte společně s moderátorkou Alenou Nowakovou odpovědi na tyto otázky.
Druhý díl pořadu Siesta sledujte na HopeTV v pátek 13. 1 2012 v 18 hodin.

Můj příběh, má píseň - Michael Harris
Kandus Thorpová pozvala do svého pořadu Michaela Harrise, hudebníka a plodného umělce, předsedu organizace pomáhající závislým lidem. Tento zajímavý muž prožil mládí plné drog, alkoholu a násilí. Sám způsobil nehodu, po které ochrnula jeho manželka. Možná právě to bylo impulzem k novému začátku.
Nejsilnější slovo, které ovlivnilo Michaelův životní příběh, je MILOST. Bůh dokázal proměnit tragédii v něco krásného. Služba hudbou přivedla Michaela do 50 států v USA, 23 zemí a především k tisícům lidí.
Sledujte s námi další díl pořadu Můj příběh, má píseň - tentokrát s životem a hudbou Michaela Harrise v pátek 13. ledna 2012 v 19:45.
přečíst více