Národní týden manželství - Manželství je umění

Filmy a dokumenty, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 5. 2. 2013

V roce 2013 ve valentýnském týdnu probíhal Národní týden manželství (NTM). Národní týden manželství poprvé proběhl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 14 zemích na světě.
Čím si ve svém manželství prochází a jak si spolu i po letech rozumí manželé Radek a Vlasta Jonczyovi, které spojuje láska k hudbě, ale také např. společný boj proti roztroušené skleróze? Dokument „Manželství je umění“ obohatil také psycholog PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D. a duchovní a hudebník Roman Hampacher.

Národní týden manželství - Manželství je umění

389 zhlédnutí

Z pořadu: Národní týden manželství - Manželství je umění

HopeTV se i v roce 2013 aktivně zapojila do Národního týdne manželství. Natočili jsme dokument, který se snaží rozluštit odkaz letošního motta "Manželství je umění". Jak vytvořit harmonický vztah? Jak předcházet manželským krizím? Jakým způsobem řešit rodinné vztahy? Odpověď hledali duchovní a muzikant Roman Hampacher, pastor sboru Církve adventistů sedmého dne (Praha - Vinohrady) Mgr. Radomír Jonczy a psycholog PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

Množství kreativních nápadů a zkušeností, jak tvořit jedinečná manželství, budou lidé sdílet na akcích a v prostorách místních komunit, občanských sdružení, církví, rodinných a mateřských center, s odborníky i laiky. Jejich cílem je nabídnout příležitost pro všechny páry udělat něco malého pro svůj vztah a společně oslavit funkční manželství, které je stále vzácnější, i když je podle průzkumů pro většinu lidí stále tím nejdůležitějším.

Téma „Manželství je umění“ odkazuje na fakt, že každý dobrý vztah je nutné tvořit. „Rozpad rodiny nemusí být normou, pokud nenecháme zdi mezi námi vyrůst tak, že už se nedají překonat. Manželství je umění, které zvládne každý, pokud chce“, řekl Jan Frolík, jeden z organizátorů Národního týdne manželství.

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, následně v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 14 zemích na světě. Jeho posláním je připomenout rozmanitost a krásu manželství jako základu života rodiny. Je zastřešující iniciativou pro nejrůznější celostátní i místní aktivity v týdnu Valentýna zaměřené na praktický rozvoj manželství a podporu jeho hodnoty ve veřejném a politickém prostoru.

www.tydenmanzelstvi.cz
zobrazit více

Napište nám