Ostatní reportáže

Zpravodajství / 7 dílů / poslední díl: 10. 10. 2018

Tento pořad zatím nemá popisek.

Kongres rodin 2018

Z pořadu: Ostatní reportáže

Kongres rodin je akce pořádaná oddělením Křesťanský domov v Církvi adventistů sedmého dne. Pilotní ročník, jež se odehrál v srpnu 2018 v rekreačním středisku Immanuel na Vysočině, byl plný workshopů, tvořivých dílen, přednášek a zábavy pro rodiče a děti. Cílem akce bylo podat pomocnou ruku rodinám, vtáhnout děti do společného prostoru s rodiči a všechny zúčastněné motivovat k péči o vzájemné vztahy v rodinách.

zobrazit více

Středisko korespondenčních kurzů

Z pořadu: Ostatní reportáže S titulky

Středisko korespondečních kurzů (SKK) vzniklo v roce 1994 s cílem přispět k tělesnému, duševnímu, sociálnímu a duchovnímu rozvoji jednotlivců i široké veřejnosti. Základní myšlenku filosofie výstižně symbolizuje horská cesta. Tou cestou je náš život a my jsme turisté, stoupající k vzdáleným vrcholům. Při našem výstupu není až tak důležité jak vysoko se dostaneme, ale spíše to, abychom ve svém pohybu neustrnuli. Aby cesta na vrchol byla co nejpříjemnější, poskytujeme našim studentům hodnotné informace, které jim pomáhají najít správný směr.
Jednou z těch, které kurz zaujal byla i PhDr. Dana Kašingová, jejíž cesta nebyla jednoduchá, ale byla úspěšná.

Více na www.skk.cz

zobrazit více

Unijní konference CASD 2014: Zůstaňte ve mně

Z pořadu: Ostatní reportáže

V sobotu 17. května 2014 se v Bratislavě uskutečnilo slavnostní setkání konference Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne. Přinášíme vám reportáž s ohlédnutím za celým dnem.

Záznam z konference, dopolední i odpolední část, najdete v našem archivu na: www.hopetv.cz/archiv-poradu/bohosluzby/slavnostni-bohosluzby

Motem unijní konference CASD 2014 se stala slova Ježíše Krista: „Zůstaňte ve mně" z Janova evangelia 15,4-5.
zobrazit více

Slavnostní setkání perzekuovaných členů CASD

Z pořadu: Ostatní reportáže

Slavnostní setkání perzekuovaných probělo v termínu 26. – 28. dubna 2013 v areálu Teologického semináře Církve adventistů sedmého dne v Sázavě. Setkání bývalých vězňů svědomí podpořili na dálku spisovatel Jiří Stránský, kterému adventisté v komunistickém pracovním táboře u Příbrami zachránili život a ředitel adventistické humanitární organizace ADRA a výtvarník Jan Bárta. Ten se v dětství s rodiči za vězněné spoluvěřící modlil. Akci osobně podpořil také Lubomír Müller, známý advokát vězňů svědomí a bojovník za jejich rehabilitace a odškodňování. Duchovními písněmi přispěli sólista Státní opery Praha Ivo Hrachovec nebo populární zpěvák Václav Neckář. Ten zavzpomínal na trezorový film Skřivánci na niti z roku 1969, ve kterém hrál adventistu Pavla Hvězdáře zatčeného komunistickou politickou policií kvůli projevu solidarity s pronásledovanými.

Představitelé církve předali přímým účastníkům nenásilného odporu vůči totalitě pamětní grafické listy od Jana Bárty a zahájili systematickou dokumentaci příběhů nacistické a komunistické perzekuce věřících odmítajících se zpronevěřit Bohu a svému svědomí.
zobrazit více

Evropská zdravotní konference - Healing

Z pořadu: Ostatní reportáže

V pražském hotelu Diplomat proběhla v termínu 29. dubna - 4. května 2013 Evropská konference o zdraví, kterou organizovala celosvětová Církev adventistů sedmého dne. Konference, které se zúčastnilo více než 600 lékařů, nesla název "Healing" a byla zaměřena na komplexní zdraví celé osobnosti.

Oficiální stránky konference
zobrazit více

Bible v jedničkách a nulách

Z pořadu: Ostatní reportáže

Jak byste dnes hledali informace o Bohu, víře a všem, co s ní souvisí? Většina lidí dnes i tyto informace hledá na internetu. Pokud se i vy chcete  dozvědět více třeba o objevech v Bibli, hledáte novou motivaci ve svém životě, potřebujete rady jak zlepšit vztahy v rodině, podívejte se na stránky SKK v České republice nebo na Slovensku.

Vybraný kurz pak můžete studovat ve svém domově, nezávazně, svým tempem a díky sponzorům zcela zdarma.

Krátký dokument o činnosti Střediska korespondenčních kurzů si můžete stáhnout standardně z archivu tlačítkem pod fotografií, pokud chcete vyšší kvalitu například pro promítání na velkém plátně, můžete ve vyšší kvalitě stáhnout zde. Doporučujeme neotvírat, ale pravým tlačítkem na myši uložit odkaz jako.
zobrazit více

Lidé v HopeTV

Z pořadu: Ostatní reportáže

Krátký dokument o práci lidí v HopeTV, s podtitulem  "jak se rodí reportáž".
zobrazit více

Napište nám