Jak se žije ve věznicích? - Bohdan Pivoňka a Renata Balcarová

Přednášky, Diskuzní pořady / 1 dílů / poslední díl: 6. 3. 2013

Bohdan Pivoňka a Renata Balcarová působí dlouhá léta v rámci Vězeňské duchovenské péče, která nabízí službu všem vězňům. V záznamu nahlédnete, jak to vypadá "na druhé straně ostnatého drátu", do prostředí, kde si vězni odpykávají svůj trest. Nejen o práci duchovních, postojích vězňů a vězeňské služby, ale i o některé osudy se v roce 2012 podělili Renata Balcarová a Bohdan Pivoňka na Biblickém týdnu ve Ždírci nad Doubravou.

Vězeňská duchovenská služba – Jak se žije ve věznicích

10595 zhlédnutí

Z pořadu: Jak se žije ve věznicích? - Bohdan Pivoňka a Renata Balcarová

Jsou lidé, kteří poznali, jak se žije ve věznici, i když sami odsouzeni nebyli. Setkávají se s vězni, propuštěnými i lidmi ve vazbě,  řeší s nimi jejich životy, vnitřní boje, vyrovnávání se s vinou a pomáhají jim při jejich duchovním hledání.

Bohdan Pivoňka a Renata Balcarová působí dlouhá léta v rámci Vězeňské duchovenské péče, která nabízí službu všem vězňům, kteří o ni projeví zájem. V záznamu nahlédnete, jak to vypadá "na druhé straně ostnatého drátu", do prostředí, kde si vězni odpykávají svůj trest. Nejen o práci duchovních, postojích vězňů a vězeňské služby, ale i o některé jejich osudy se v roce 2012 podělili Renata Balcarová a Bohdan Pivoňka na Biblickém týdnu ve Ždírci nad Doubravou.

Více se o občanském sdružení Vězeňská duchovenská péče, zaštiťující duchovní i laiky pověřené duchovenskou službou ve věznicích a vazebních věznicích v České republice, můžete dočíst zde.
zobrazit více

Napište nám