V kostce

Zpravodajství, Diskuzní pořady / 3 dílů / poslední díl: 30. 6. 2016

Pořad „V kostce“ představuje zajímavosti a novinky z oblasti literatury, hudby či filmu.

V kostce - Thomas Ch. Kotulla: Založení světa (z německého cyklu Auserlesen)

219 zhlédnutí

Z pořadu: V kostce

Proč je svět tak krásný a přitom tak hrozný? Jsme v nitru dobří, nebo špatní? Máme vůbec svobodnou vůli?
Těmito otázkami se zaobírá Thomas Christian Kotulla ve své knize s názvem „Založení světa“. Thomas prošel na prahu dospělosti velmi těžkým obdobím a blízkost smrti ho přiměla k hlubokému přemýšlení o existenci člověka, jeho vztahu k Bohu, o samotné existenci Boha. Jeho kniha je jedinečným svědectvím o pochybnostech, o hledání smyslu života a o potřebě tento smysl najít.
Více o knize se můžete dozvědět zde:http://www.diebegruendungderwelt.com/

zobrazit více

V kostce - Lilianne Doukhanová: Sladěni s Bohem

503 zhlédnutí

Z pořadu: V kostce

S velkým zájmem přímých i internetových účastníků se setkala konference Hudba v bohoslužbě, kterou uspořádal v Praze Teologický seminář církve adventistů. Hlavním hostem konference, která proběhla 12. prosince, byla Lilianne Doukhanová (Ph.D. v oboru muzikologie), která přednáší dějiny hudby a muzikologii na Andrews University, kde zároveň vede oddělení hudby. Lilianne Doukhanová představila na konferenci i nový český překlad své knihy o duchovní hudbě “Sladěni s Bohem”, kterou nabízí vydavatelství Advent Orion Praha.

Kniha "Sladěni s Bohem" byla tématem rozhovoru, který pro HopeTV vedla autorka knihy a pastor Církve adventistů sedmého dne Michal Balcar. Publikaci je možné zakoupit na webu vydavatelství Advent Orion Praha.
zobrazit více

V kostce - kniha Alík a jezevec

13420 zhlédnutí

Z pořadu: V kostce

Alík a jezevec, to je název dětské knihy, která byla volně inspirována biblickým příběhem o milosrdném Samaritánovi. Rozhovor s autorem knihy Oldřichem Brožem – o knize i jeho životě.

Knihu Alík a jezevec vydalo vydavatelství Advent-Orion.

Pořad "V kostce" představuje zajímavosti a novinky z oblasti literatury, hudby, filmu, ale i události a osobnosti, které stojí zato poznat.
zobrazit více

Napište nám