Bible pro dnešek / Ježíšovy poslední dny / 2016 2Q 12

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Ježíšovy poslední dny / 2016 2Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Pro většinu vyhozené peníze, pro Ježíše čin hluboké lásky a vděčnosti. Proč žena obětovala tak drahý olej, aby jej vylila na Ježíšovu hlavu? Tušila snad, že Ježíš bude zabit?
Rozhovor na téma dvanáctého úkolu v druhém čtvrtletí s názvem „Ježíšovy poslední dny“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Oldřich Svoboda.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk
zobrazit více zobrazit méně

Kristova metoda (1/8) Karel Staněk (Modlitební týden 2014)

Kristova metoda (1/8) Karel Staněk (Modlitební týden 2014)

Modlitební týden mládeže 2014 - Fero Kolesár

Modlitební týden mládeže 2014 - Fero Kolesár

Modlitební týden mládeže 2014 - Petr Adame

Modlitební týden mládeže 2014 - Petr Adame

Další nově nahraná videa

J. Šiklová - Budoucnost očima sociologa - Generační napětí v pohledu kulturních hodnot

Z pořadu: Budoucnost očima sociologa - Jiřina Šiklová

Na podzim 2012 se ve společenském centrum Londýnská 30 uskutečnila série přednášek s názvem „Budoucnost očima sociologa“. Přednášejícím byla socioložka Jiřina Šiklová, která své úvahy rozdělila do 3 částí.  Třetí přednáška byla zaměřena na téma "Generační napětí v pohledu kulturních hodnot". Co si představit pod pojmem generace? Jak k jednotlivým problémům přistupují odlišné generace? Jaký generační vývoj můžeme očekávat v České republice? Odlišují se generace demograficky?



 

PhDr. Jiřina Šiklová, CSc. je socioložka a vystudovala historii a filosofi i na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V letech 1969–1971 a 1989–1990 pracovala jako uklízečka, 1971–1988 v zařazení sociální pracovnice v Thomayerově nemocnici, ale mohla se tak vlastně načerno věnovat sociologii. Signatářka Charty 77. V letech 1980–1982 vězněna za podvracení republiky. Po listopadu 1989 založila knihovnu, Centrum pro Gen-der Studies Praha a Katedru sociální práce. Jiřina Šiklová přednáší na FF UK a zabývá se především problematikou identity člověka během životního cyklu podle genderové a etnické příslušnosti.


zobrazit více

O spravedlnosti - Karel Nowak

Z pořadu: Bohoslužby tématické

Záznam sobotní bohoslužby z Biblického týdne Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne 2008 konané v Praze – Suchdole.

Ve své úvaze se Karel Nowak inspiroval rozhovorem dvou zločinců visících na kříži vedle Pána Ježíše zaznamenaným v biblickém textu Lukášova evangelia, 23. kapitole.

Celý Biblický týden Českého sdružení 2008 nesl název „...proto ke své víře připojte...“. Karel Nowak byl jeho hlavním přednášejícím.

Více informací o Biblických týdnech Českého sdružení naleznete zde: www.biblickytyden.cz.
zobrazit více

Aktuality

Koncert pro Adru

8. 5. 2026

Srdečně Vás zveme na výjimečný večer plný hudby a solidarity, který je věnován podpoře humanitární organizace ADRA a lidem, kteří se ocitli v náročných životních situacích v zahraničí i v Česku.
Koncert proběhne v sobotu 9. května 2026 od 19 hodin v prostorách sboru CASD Praha Smíchov na ulici Peroutkova 57 nebo online na našem Youtube.
Během večera nám zahraje a zazpívá známý pražský gospelový sbor Maranatha Gospel Choir.
Koncert je součástí podpory činnosti organizace ADRA, která se věnuje humanitární pomoci u nás i v zahraničí. V současné době čelí neziskový sektor náročné situaci spojené se snižováním financování ze strany vlády. I proto se Maranatha Gospel Choir rozhodl aktivně přispět a pomoci zajistit prostředky pro ty, kteří je nejvíce potřebují.
přečíst více

Kráčej po vodách

2. 4. 2026

V pátek 3. dubna od 19h zveřejníme záznam výjimečného večera chval, který jsme společně prožili v krásném prostředí zámku v Litomyšli.
Tento "koncert" není jen o hudbě – je především o příběhu naděje, víry a proměny. Průvodním slovem nás provází pastor Vít Vurst, který přibližuje silný biblický příběh apoštola Petra.
Společně se vracíme k momentům, které předcházely ukřižování Ježíše Krista – k pochybnostem, selhání i odpuštění. Příběh, který je i dnes překvapivě aktuální. Velikonoční tématika se zde prolíná s chválami a vytváří prostor pro zastavení, zamyšlení i osobní setkání s Bohem.
Přidejte se k nám a nechte se vtáhnout do atmosféry tohoto večera.
#worship #velikonoce #chvaly #víra #litomyšl #ceskatrebova #reknetetohlavnepetrovi
přečíst více

Přidali jsme nová videa

26. 2. 2026

V minulých dnech jsme přidali na naše stránky nová videa. Kromě pravidelného pořadu Bible pro dnešek jsme přeložili krátký dokument o zpěvákovi resp. beatboxerovi ze skupiny Pentatonix Kevinovi Olusola.
Další novinkou jsou příběhy adventistů z celého světa v rámci pořadu "Adventisté ve světě". Tentokrát zavítáme třeba až na Šalamounovy ostrovy s problematikou cukrovky nebo nahlédneme do přípravy dětských pořadů The Rescue.
přečíst více