Lékaři duší

Právě sledujete: Lékaři duší

Z pořadu: Lékaři duší

Životní situace nemocného člověka bývá velmi složitá a plná ztrát. Nemoc člověka a vyrovnávání se s ní ovlivňuje celá řada faktorů a potřeb -- tělesných, sociálních, duševních i duchovních. Vnímání a podpora těchto potřeb napomáhá lepší připravenosti pacienta i jeho nejbližšího okolí zvládat nemoc. Péče o duchovní potřeby se stává nedílnou součástí komplexní péče o nemocné ve zdravotnických zařízeních. Na základě našich několikaletých zkušeností (v posledních 6 letech se duchovní služba ve zdravotnictví dynamicky rozvíjí) můžeme říci, že si v nemoci, více než kdy jindy, pokládají lidé otázky po smyslu života, své aktuální životní situace, smyslu nemoci, a samozřejmě také hodnotí svůj dosavadní život. Tyto otázky často vzbuzují touhu po sdílení či odpuštění. Na tyto potřeby reaguje právě služba nemocničních kaplanů, kteří slouží všem pacientům bez rozdílu vyznání.
Více na www.nemocnicnikaplan.cz.
zobrazit více zobrazit méně

Na ceste 8: V meste

Na ceste 8: V meste

Misie adventistů ve světě: Vzkaz z vesnice na vodě

Misie adventistů ve světě: Vzkaz z vesnice na vodě

Misie adventistů ve světě: Ti, kteří objevili pravdu

Misie adventistů ve světě: Ti, kteří objevili pravdu

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Klinika, kde se cítíte jako doma

Z pořadu: Adventisté ve světě

Na Zanzibaru jsou zdravotní služby dostupné v různých zařízeních. Mnoho pacientů se však stále rozhoduje přijít sem kvůli tomu, jak se s nimi zachází.
V komunitě s nízkými příjmy, jako je tato, může přístup k důsledné a spolehlivé zdravotní péči rozhodnout o tom, zda budou malé problémy léčeny včas, nebo zda budou ponechány tak dlouho, až se stanou vážnými.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Bible pro dnešek / Praktická modlitba / 2026 2Q 07

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Praktická modlitba / 2026 2Q 07

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Národní týden manželství 2017: Ježíšova rodina (2/6)

14. 2. 2017

Oddělelní Křesťanského domova v rámci Církve adventistů sedmého dne připravilo během Národního týdne manželství 6-ti dílnou minisérii na téma Ježíšova rodina. Zamyšlením provází Radomír Jonczy, který si do studia pozval rodinného psychologa Jeronýma Klimeše. Druhý díl nese název Ježíšova rodina. O Národním týdnu manželství se více dozvíte na www.tydenmanzelstvi.cz



přečíst více

Národní týden manželství 2017: Ježíšova rodina (1/6)

13. 2. 2017

Oddělelní Křesťanského domova v rámci Církve adventistů sedmého dne připravilo během Národního týdne manželství 6-ti dílnou minisérii na téma Ježíšova rodina. Zamyšlením provází Radomír Jonczy, který si do studia pozval rodinného psychologa Jeronýma Klimeše. První díl se zabývá osobou Josefa, Ježíšova otčíma. Více o Národním týdnu manželství naleznete na www.tydenmanzelstvi.cz


přečíst více

Bible pro dnešek / Duch svatý a ovoce Ducha / 2017 1Q 7

13. 2. 2017

V Bibli se hovoří o ovoci Ducha svatého. Co to je? Jaký je rozdíl mezi ovocem Ducha a dary Ducha? A co mohu udělat dnes pro to, aby se ovoce Ducha projevovalo v mém životě?
Rozhovor na téma sedmého úkolu „Duch svatý a ovoce Ducha" vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog Mgr. Jiří Tomášek.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více