Příběhy Velké noci (4/8) - Velká zrada

Právě sledujete: Příběhy Velké noci (4/8) - Velká zrada

Z pořadu: Příběhy Velké noci

Jidáš vydává svého učitele židovským představeným. Cena? Pouhých 30 stříbrných. Tak nízko v tuto chvíli klesla hodnota Ježíše z Nazareta. A nikdo tenkrát ještě ani netušil, jaké bohatství se v Ježíši ve skutečnosti ukrývá...

řečník: Daniel Dobeš


zobrazit více zobrazit méně

Příběhy Velké noci (3/8) – Velké soužení

Příběhy Velké noci (3/8) – Velké soužení

Příběhy Velké noci (2/8) – Velké přikázání

Příběhy Velké noci (2/8) – Velké přikázání

Příběhy Velké noci (1/8) – Velký král

Příběhy Velké noci (1/8) – Velký král

Další nově nahraná videa

7. Přirozenost člověka - JAKO HVĚZDY NA NOČNÍ OBLOZE

Z pořadu: Jako hvězdy na noční obloze

Série 28 krátkých citátů, které vás provedou Biblí a osvětlí vám cestu životem, udělají vám radost a dodají naději v těžkých dnech.
Použité citáty jsou z knihy Jerryho J. Thomase "Ten, který přichází". Čte Alfred Strejček.

Muž a žena byli stvořeni k Božímu obrazu, vybaveni individualitou a schopností svobodně myslet a jednat. I když byli stvořeni jako svobodné bytosti, jsou závislí na Bohu životem, dýcháním a vším ostatním. Každý člověk je nedělitelnou jednotou tělesných, duchovních a duševních projevů. Když naši první rodiče neuposlechli Boha, popřeli svou závislost na něm, a ztratili tím své vznešené postavení pod Boží vládou. Boží obraz v nich byl porušen, a oni se stali kořistí smrti. Jejich potomci dědí tuto padlou přirozenost s jejími následky, rodí se se slabostmi a náklonnostmi ke zlému. Bůh však v Kristu smířil svět se sebou a svým Duchem obnovuje ve smrtelných lidech činících pokání obraz jejich Tvůrce. Stvořeni k Boží slávě jsou povoláni milovat Boha, milovat se navzájem a starat se o své životní prostředí.

zobrazit více

Bible pro dnešek / Město zvané Zmatek / 2023 2Q 09

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Město zvané Zmatek / 2023 2Q 09
zobrazit více

Aktuality

Koncert pro Adru

8. 5. 2026

Srdečně Vás zveme na výjimečný večer plný hudby a solidarity, který je věnován podpoře humanitární organizace ADRA a lidem, kteří se ocitli v náročných životních situacích v zahraničí i v Česku.
Koncert proběhne v sobotu 9. května 2026 od 19 hodin v prostorách sboru CASD Praha Smíchov na ulici Peroutkova 57 nebo online na našem Youtube.
Během večera nám zahraje a zazpívá známý pražský gospelový sbor Maranatha Gospel Choir.
Koncert je součástí podpory činnosti organizace ADRA, která se věnuje humanitární pomoci u nás i v zahraničí. V současné době čelí neziskový sektor náročné situaci spojené se snižováním financování ze strany vlády. I proto se Maranatha Gospel Choir rozhodl aktivně přispět a pomoci zajistit prostředky pro ty, kteří je nejvíce potřebují.
přečíst více

Kráčej po vodách

2. 4. 2026

V pátek 3. dubna od 19h zveřejníme záznam výjimečného večera chval, který jsme společně prožili v krásném prostředí zámku v Litomyšli.
Tento "koncert" není jen o hudbě – je především o příběhu naděje, víry a proměny. Průvodním slovem nás provází pastor Vít Vurst, který přibližuje silný biblický příběh apoštola Petra.
Společně se vracíme k momentům, které předcházely ukřižování Ježíše Krista – k pochybnostem, selhání i odpuštění. Příběh, který je i dnes překvapivě aktuální. Velikonoční tématika se zde prolíná s chválami a vytváří prostor pro zastavení, zamyšlení i osobní setkání s Bohem.
Přidejte se k nám a nechte se vtáhnout do atmosféry tohoto večera.
#worship #velikonoce #chvaly #víra #litomyšl #ceskatrebova #reknetetohlavnepetrovi
přečíst více

Přidali jsme nová videa

26. 2. 2026

V minulých dnech jsme přidali na naše stránky nová videa. Kromě pravidelného pořadu Bible pro dnešek jsme přeložili krátký dokument o zpěvákovi resp. beatboxerovi ze skupiny Pentatonix Kevinovi Olusola.
Další novinkou jsou příběhy adventistů z celého světa v rámci pořadu "Adventisté ve světě". Tentokrát zavítáme třeba až na Šalamounovy ostrovy s problematikou cukrovky nebo nahlédneme do přípravy dětských pořadů The Rescue.
přečíst více