Právě sledujete: Bible pro dnešek / List Jakubův 1,22-27 / Ten, kdo činí slovo...

Z pořadu: Bible pro dnešek

Kdo podle vás jedná stejně jako mluví? Znáte někoho takového? Nebo spíše potkáváte lidi, kteří toho více namluví, než udělají? Asi všichni jsme již potkali "mluvku", který nás umlátil svým slovním "průjmem". Jak se může člověk stát tím, kdo slovo nejen mluví, ale také činí?

Pastor a redaktor HopeTV Radomír Jonczy vás provede biblickým textem z Jakubova listu, první kapitoly. Představí nám "Zákon svobody", který je pro život člověka ten nejdůležitější! Zákon svobody = zákon lásky a milosrdenství!

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.

Možnost zhlédnout video s TITULKY PRO NESLYŠÍCÍ A NEDOSLÝCHAVÉ na našem kanálu Youtube - HopeTV Czech.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 25. října 2014.
zobrazit více zobrazit méně

Ján Barna – Dobrá zpráva o Božím soudu – 9. část

Ján Barna – Dobrá zpráva o Božím soudu – 9. část

Bible pro dnešek / List Jakubův 1,2 / Lidská slabost a Kristova síla

Bible pro dnešek / List Jakubův 1,2  / Lidská slabost a Kristova síla

Ján Barna – Dobrá zpráva o Božím soudu – 8. část

Ján Barna – Dobrá zpráva o Božím soudu – 8. část

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Kreativní láska / 2021 1Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Izajáš 55. kapitola popisuje výzvu, aby každý, kdo žízní šel k vodám. Co to znamená? A co znamená nakupovat bez placení? A o kom je řeč jako o svědkovi pro národy? Když se v 58. kapitole hovoří o dni odpočinku, je myšlen sedmý den? A co znamená vzdát se svých pochůzek a prosazování svých zálib?
Rozhovor na téma prvního úkolu „Kreativní láska" vedli redaktor Hope TV Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Jiří Beneš.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více

Bible pro dnešek / Oběť pro naši záchranu / 2021 1Q 10

Z pořadu: Bible pro dnešek

Co je v Hospodinových očích úspěch? Proč je jeho služebník popisován jako ten, kdo je znetvořen? To, že vyrostl jako proutek, oddenek z vyprahlé země, chce říct co? Jak Židé vykládají tento text dnes? A co znamená, že mu byl dán hrob se svévolníky?
Rozhovor na téma prvního úkolu „Oběť pro naši záchranu", vedli redaktor Hope TV Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Jiří Beneš.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více

Aktuality

Koncert pro Adru

8. 5. 2026

Srdečně Vás zveme na výjimečný večer plný hudby a solidarity, který je věnován podpoře humanitární organizace ADRA a lidem, kteří se ocitli v náročných životních situacích v zahraničí i v Česku.
Koncert proběhne v sobotu 9. května 2026 od 19 hodin v prostorách sboru CASD Praha Smíchov na ulici Peroutkova 57 nebo online na našem Youtube.
Během večera nám zahraje a zazpívá známý pražský gospelový sbor Maranatha Gospel Choir.
Koncert je součástí podpory činnosti organizace ADRA, která se věnuje humanitární pomoci u nás i v zahraničí. V současné době čelí neziskový sektor náročné situaci spojené se snižováním financování ze strany vlády. I proto se Maranatha Gospel Choir rozhodl aktivně přispět a pomoci zajistit prostředky pro ty, kteří je nejvíce potřebují.
přečíst více

Kráčej po vodách

2. 4. 2026

V pátek 3. dubna od 19h zveřejníme záznam výjimečného večera chval, který jsme společně prožili v krásném prostředí zámku v Litomyšli.
Tento "koncert" není jen o hudbě – je především o příběhu naděje, víry a proměny. Průvodním slovem nás provází pastor Vít Vurst, který přibližuje silný biblický příběh apoštola Petra.
Společně se vracíme k momentům, které předcházely ukřižování Ježíše Krista – k pochybnostem, selhání i odpuštění. Příběh, který je i dnes překvapivě aktuální. Velikonoční tématika se zde prolíná s chválami a vytváří prostor pro zastavení, zamyšlení i osobní setkání s Bohem.
Přidejte se k nám a nechte se vtáhnout do atmosféry tohoto večera.
#worship #velikonoce #chvaly #víra #litomyšl #ceskatrebova #reknetetohlavnepetrovi
přečíst více

Přidali jsme nová videa

26. 2. 2026

V minulých dnech jsme přidali na naše stránky nová videa. Kromě pravidelného pořadu Bible pro dnešek jsme přeložili krátký dokument o zpěvákovi resp. beatboxerovi ze skupiny Pentatonix Kevinovi Olusola.
Další novinkou jsou příběhy adventistů z celého světa v rámci pořadu "Adventisté ve světě". Tentokrát zavítáme třeba až na Šalamounovy ostrovy s problematikou cukrovky nebo nahlédneme do přípravy dětských pořadů The Rescue.
přečíst více