Právě sledujete: Bible pro dnešek: Poslušnost - ovoce oživení

Z pořadu: Bible pro dnešek

Dle slovníku vyjadřuje poslušnost stav podřízení se požadavkům a vůli někoho, vykonávání rozkazů nebo stav, kdy je lidský jedinec nějakým způsobem ovládán. Jak na vás výraz poslušnost působí? Pozitivně? Negativně? V každém případě se jedná o jistou formu vztahu mezi dvěma nebo více bytostmi. Koho nebo co posloucháte vy?

S teologem a pastorem Miloslavem Žaludem se podíváme na novozákonní text z epištoly Filipským 2,5-11 - hymnus o Kristu. Vzorem poslušnosti a podřízení se je zde právě Boží Syn - Ježíš Kristus. Co bylo motivem Ježíšovy poslušnosti Otci a co má motivovat k poslušnosti nás?

Jaký je rozdíl mezi posloucháním a nasloucháním? Existuje aktivní a pasivní naslouchání? Jakou roli hraje v naslouchání empatie - naše spoluprožívání příběhu s tím, kdo vypráví? O aktivním naslouchání jsme natočili rozhovor s klinickým psychologem a psychoterapeutem PhDr. Jiřím Bauerem Ph.D. v Sokolově.

Přepis pořadu najdete na stránkách Sobotní školy (zde).

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 3. srpna 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek: Svědectví a služba - ovoce oživení

Bible pro dnešek: Svědectví a služba - ovoce oživení

Psychosociální konference 2013 - Krize středního věku, 8. část

Psychosociální konference 2013 - Krize středního věku, 8. část

Bible pro dnešek: Boží slovo - základ oživení

Bible pro dnešek: Boží slovo - základ oživení

Další nově nahraná videa

Nebem překvapená | Radujte se (23/24)

Z pořadu: Nebem překvapená

Zaposlouchejte se s námi do dávného příběhu Marie Magdalské a Ježíše z Nazareta společně s Pěveckým sborem Ireny Szurmanové za doprovodu členů Janáčkovy filharmonie Ostrava a hostů.
Hudební projekt Nebem překvapená natočila v červnu 2023 internetová televize HopeTV.
Diriguje: Tomáš Stanček

Hudba a text: Irena Szurmanová

Radujme se, křesťané, radujme se ze spasení!
Radujme se, křesťané, radujme se ze spasení!
Radujme se z našich vin odpuštění,
veselme se z hříchu očištění.
Radujme se z našich vin odpuštění,
veselme se z hříchu očištění, radujme se!
Zpívejme teď, křesťané, zpívejme o vykoupení!
Zpívejme teď, křesťané, zpívejme o vykoupení!
Že krví Ježíše vysvobození vyrváni jsme smrti i soužení.
Že krví Ježíše vysvobození vyrváni jsme smrti i soužení.
Radujme se!
Teď radujme se, veselme se ze spasení!
Radujme se, křesťané, radujme se ze spasení.
Radujme se z našich vin odpuštění,
veselme se z hříchu očištění!
Že krví Ježíše vysvobození vyrváni jsme smrti i soužení.
Radujme se, veselme se.
Radujme se ze spasení, radujme se. Radujme se!
zobrazit více

Nebem překvapená | Radostí naplněná (22/24)

Z pořadu: Nebem překvapená

Zaposlouchejte se s námi do dávného příběhu Marie Magdalské a Ježíše z Nazareta společně s Pěveckým sborem Ireny Szurmanové za doprovodu členů Janáčkovy filharmonie Ostrava a hostů.

Příběhem Vás provede herečka Eva Kodešová.

Hudební projekt Nebem překvapená natočila v červnu 2023 internetová televize HopeTV.

Pomalu svítá. Nad přístavem v Efezu, kde teď na stáří žiji, vychází
slunce. Jeho paprsky, po většinu dne ostré, pronikají zatím jemně
malým oknem mého pokoje a barví protější stěnu teplým světlem.
Právě včas. Na stole totiž dohořívá poslední svíčka. Dnes musím zajít
na trh pro nové.

Tak jsem nakonec vydržela vyprávět celou noc. Jsem ráda, že jste
můj příběh vyslechli. A víte, co je na něm nejlepší? Že ten příběh
ještě nekončí. Bůh mne v životě mnohokrát překvapil a věřím, že
ještě neřekl své poslední slovo. Dával mi pokaždé víc, než jsem
čekala. Na dlažbě chrámového nádvoří, kde jsme se potkali poprvé,
jsem čekala odsouzení, a dostala jsem odpuštění. Když jsem mu
v Šimonově domě nardovým olejem pomazala nohy, čekala jsem
opovržení a posměch. Ježíš se mě zastal a ocenil mě. U hrobu
v zahradě jsem hledala mrtvé tělo. A potkala jsem živého Spasitele.
Od té chvíle uplynulo už mnoho let. Ježíš mě překvapuje každý den.
Největší vděčnost cítím za to, že mi daroval sebe. Že jeho láska,
soucit a pokoj teď žijí ve mně.
Slunce už vyšlo, začíná nový den. Tak pojďme, slavnost může začít.
zobrazit více

Aktuality

Přidali jsme nová videa

26. 2. 2026

V minulých dnech jsme přidali na naše stránky nová videa. Kromě pravidelného pořadu Bible pro dnešek jsme přeložili krátký dokument o zpěvákovi resp. beatboxerovi ze skupiny Pentatonix Kevinovi Olusola.
Další novinkou jsou příběhy adventistů z celého světa v rámci pořadu "Adventisté ve světě". Tentokrát zavítáme třeba až na Šalamounovy ostrovy s problematikou cukrovky nebo nahlédneme do přípravy dětských pořadů The Rescue.
přečíst více

Novoroční bohoslužba HopeTV

25. 12. 2025

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2026.
V sobotu 3. ledna 2026 začínáme ve 14:00 hodin na webu HopeTV a na YouTube kanálu HopeTV.

Můžete se těšit na úvod do nového čtvrtletí studia Sobotní školy a na novou lekci Bible pro dnešek s Danielem Stehlíkem a Oldřichem Svobodou.
V premiéře Vám ukážeme jeden díl nového dětského pořadu. Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Č-S unie, bratr Peter Čík.

Tedy máte se na co těšit a my budeme rádi, pokud se k nám 3. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2026.
přečíst více

Záznamy přednášek Naděje žije

28. 11. 2025

Od dnešního večera jsme postupně začali zveřejňovat záznamy přednášek projektu NADĚJE ŽIJE. Každý pátek a sobotu vždy zveřejníme celkem čtyři přednášky - dvě duchovní a dvě zdravotní.
Přehled přednášek najdete na webu www.nadejezije.cz nebo na našem Youtube profilu
https://www.youtube.com/channel/UCBbDQr5lzHZ1vJFdA...



přečíst více