Misie adventistů ve světě: Soucit II

Právě sledujete: Misie adventistů ve světě: Soucit II

Z pořadu: Adventisté ve světě

HopeTV.cz vám přináší novou sérii krátkých videodokumentů o misii Církve adventistů sedmého dne a jejích členů. Ve čtvrtém čtvrtletí 2017 uvidíte činnost členů církve v Euroasijské divizi, která leží mezi Černým a Ochotským mořem. Ve videích se řada lidí podělila o to, čím žijí díky své víře v Ježíše Krista.
Soucit znamená představení Boží lásky praktickým způsobem. Nejde jen o slova. Proto v Dillí v Indii vznikl roční program pro mladé lidi, kteří chtějí pomáhat lidem kolem sebe.

zobrazit více zobrazit méně

Důkaz o Bohu 2: Boží uzdravení (5/25)

Důkaz o Bohu 2: Boží uzdravení (5/25)

Bible pro dnešek / Návyky dobrého správce / 2018 1Q 12

Bible pro dnešek / Návyky dobrého správce / 2018 1Q 12

Misie adventistů ve světě: Soucit I

Misie adventistů ve světě: Soucit I

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Život s vírou / 2026 2Q 08

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Život s vírou / 2026 2Q 08

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Adventisté ve světě | Celosvětové dílny

Z pořadu: Adventisté ve světě

Ve světě mnoha náboženství a ateismu, kde se starodávné tradice setkávají s moderním skepticismem, kde rušná města i odlehlé vesnice hovoří každý jiným jazykem... Jak můžeme skutečně oslovit lidi příběhem Ježíše Krista?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Adventisté ve světě | Klinika, kde se cítíte jako doma

Z pořadu: Adventisté ve světě

Na Zanzibaru jsou zdravotní služby dostupné v různých zařízeních. Mnoho pacientů se však stále rozhoduje přijít sem kvůli tomu, jak se s nimi zachází.
V komunitě s nízkými příjmy, jako je tato, může přístup k důsledné a spolehlivé zdravotní péči rozhodnout o tom, zda budou malé problémy léčeny včas, nebo zda budou ponechány tak dlouho, až se stanou vážnými.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Bible pro dnešek / Praktická modlitba / 2026 2Q 07

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Praktická modlitba / 2026 2Q 07

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Koncert pro Adru

Z pořadu: ADRA

Srdečně Vás
zveme na výjimečný večer plný hudby a solidarity, který je
věnován podpoře humanitární organizace ADRA a lidem, kteří se ocitli
v náročných životních situacích v zahraničí i v Česku.


Koncert proběhne v sobotu 9. května 2026 od 19 hodin v prostorách
sboru CASD Praha Smíchov na ulici Peroutkova 57 nebo online na našem
Youtube.

Během večera nám zahraje a zazpívá známý pražský gospelový sbor Maranatha Gospel Choir.


Koncert je součástí podpory činnosti organizace ADRA, která se věnuje humanitární pomoci u nás i v zahraničí. V současné době čelí neziskový sektor náročné situaci spojené se snižováním financování ze strany vlády. I proto se Maranatha Gospel Choir rozhodl aktivně přispět a pomoci zajistit prostředky pro ty, kteří je nejvíce potřebují.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Velikáni modlitby / 2026 2Q 06

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Velikáni modlitby / 2026 2Q 06

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek (13.): Host Jon Paulien

24. 9. 2012

Přinášíme rozhovor s Jonem Paulienem, autorem studijních materiálů k 1. a 2. knize Tesalonickým. Čím ho tyto Pavlovy listy oslovily a mohou být aktuální i pro nás v 21. století? Jon Paulien, děkan teologické fakulty na Loma Linda University v USA, je autorem knihy "Pavlovy listy Tesalonickým – církev ve světle druhého příchodu Ježíše Krista", kterou vydalo nakladatelství Advent-Orion. Jon Paulien se oběma knihám do Tesaloniky věnoval také na svých přednáškách na Biblickém týdnu Českého sdružení CASD. Jejich záznam můžete zhlédnout zde.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu Bible můžete stáhnout ZDE.
přečíst více

John Bradshaw - Proč nemít strach z evangelia? (1.) Kdo jsme?

21. 9. 2012

Evangelisté Yves Monnier a John Bradshaw z mezinárodní misijní adventistické organizace It´s written (Je psáno) navštívili v květnu a červnu letošního roku Prahu. Ve spolupráci s místními sbory připravují sérii veřejných duchovních přednášek plánovanou na období velikonoc 2013. Uskuteční se v KD Krakov - Praha Bohnice.
HopeTV ve spolupráci s United art připravilo záznam tří večerních setkání ze sboru BETHANY, který sídlí v prostorách společenského centra Brumlovka. John Brashaw ve svých promluvách uvažuje nad tím: "Proč nemít strach z evangelizace?" a jak naplnit odkaz Ježíše Krista z evangelia podle Matouše 28,16-20:
"Jedenáct apoštolů se pak odebralo do Galileje, na horu, kterou jim Ježíš určil. Spatřili ho a klaněli se mu; ale někteří pochybovali. Ježíš přistoupil a řekl jim: „Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku. “

přečíst více

ADRA news - září 2012

18. 9. 2012

ADRA news aneb novinky z činnosti humanitární organizace ADRA a realizace jejích projektů.
Zářijové ADRA news přináší rozhovor s Dagmar Goldmannovou o projektu v Mongolsku. Mongolsko se někdy označuje jako země pastevců. Platí toto označení stále? Kvůli krutým zimám uhynuly v minulých letech v Mongolsku miliony kusů dobytka. Mnozí pastevci museli hledat jiný zdroj obživy. ADRA ČR nejprve pomáhala s budováním zemědělských farem, nyní se soustředí na podporu vznikajících družstev.
přečíst více