100. výročí sboru Brno-Střední

Život církve / 1 dílů / poslední díl: 17. 10. 2012

100. výročí sboru Brno-Střední

17. unijní setkání ASI-CS Strážovice 2021

Život církve / 3 dílů / poslední díl: 2. 12. 2021

Hlavním řečníkem 17. unijního setkání byl Louis R. Torres. Pastor Torres je mezinárodně uznávaný řečník, autor, trenér a hudebník. Než se stal křesťanem, byl hlavním baskytaristou rockové kapely "Bill Haley and the Comets".

1952

Filmy a dokumenty, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 1. 1. 2019

Dokument televize HopeTV věnovaný událostem odebrání státního souhlasu Církvi adventistů sedmého dne (CASD). Dokument mapuje dramatické události padesátých let, které vedly k zákazu CASD na dlouhé 4 roky. Na dobu ilegality vzpomíná pamětník a kazatel Jiří Drejnar, který byl v době zákazu studentem Evangelické bohoslovecké fakulty a zároveň se staral o sbor v Mladé Boleslavi. Jeho autentické výpovědi doplňují svými postřehy historici PhDr. Denko Čumlivski a Mgr. Jiří Piškula, Th.D. Za současnou Církev adventistů sedmého dne promluvil biblický pracovník Tomáš Kábrt, DiS.

Adventistická služba lidem se speciálními potřebami

Přednášky, Život církve / 5 dílů / poslední díl: 28. 6. 2017

Záznam přednášek při příležitosti konání bohoslužby Církve adventistů sedmého dne pro neslyšící v Praze-Strašnicích dne 8. dubna 2017. V rámci celé akce vystoupili mimo jiných i Jitka Morávková, Mikuláš Pavlík, Vít Vurst, Jan Libotovský, Daniel Hrdinka nebo Josef Slowík. Celá akce je zaštítěna aktivitou s názvem Adventistická služba lidem se speciálními potřebami.

ASI-CS 14. unijní setkání - Olomouc 2018

Život církve / 4 dílů / poslední díl: 21. 12. 2018

14. unijní setkání organizace ASI-CS (Adventist-Laymen's Services & Industries) se odehrálo 6. - 8. prosince 2018 v Olomouci a mělo podtitul Na prahu věčnosti. ASI- CS je dobrovolným zapsaným spolkem fyzických osob členů Církve adventistů sedmého dne a právnických osob, které působí v České republice a v zahraničí. Organizace každoročně vypisuje výběrové řízení na podporu projektů zaměřených na nejrůznější oblasti lidské činnosti ve všech věkových kategoriích. Finanční příspěvky jsou dary členů tohoto spolku a slouží misijním účelům i na pomoc lidem v nouzi.

ASI-CS 15. unijní setkání - Bratislava 2019

Život církve / 3 dílů / poslední díl: 9. 12. 2019

15. unijní setkání organizace ASI-CS (Adventist-Laymen's Services & Industries) se odehrálo 28. - 30. listopadu 2019 v Bratislavě a mělo podtitul Povedz to svetu. ASI- CS je dobrovolným zapsaným spolkem fyzických osob členů Církve adventistů sedmého dne a právnických osob, které působí v České republice a v zahraničí. Organizace každoročně vypisuje výběrové řízení na podporu projektů zaměřených na nejrůznější oblasti lidské činnosti ve všech věkových kategoriích. Finanční příspěvky jsou dary členů tohoto spolku a slouží misijním účelům i na pomoc lidem v nouzi.

ASI-CS 16. unijní setkání - Olomouc 2020

Život církve / 3 dílů / poslední díl: 1. 9. 2020

16. unijní setkání organizace ASI-CS (Adventist-Laymen's Services & Industries) se odehrálo 27. - 29. srpna 2020 v Olomouci a mělo podtitul Naše poslání. ASI- CS je dobrovolným zapsaným spolkem fyzických osob členů Církve adventistů sedmého dne a právnických osob, které působí v České republice a v zahraničí. Organizace každoročně vypisuje výběrové řízení na podporu projektů zaměřených na nejrůznější oblasti lidské činnosti ve všech věkových kategoriích. Finanční příspěvky jsou dary členů tohoto spolku a slouží misijním účelům i na pomoc lidem v nouzi.

Bible pro dnešek

Diskuzní pořady, Seriály, Život církve / 613 dílů / poslední díl: 28. 5. 2023

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv sboru CASD.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


Blahoslavená nádej, alebo blahoslavený výpočet?

Přednášky, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 1. 7. 2020

Kedy sa Kristus vráti? Túto udalosť my adventisti siedmeho dňa voláme blahoslavenou nádejou. Je súčasťou pomenovania cirkvi, súčasťou nášho poslania. V poslednom čase sa objavujú špekulácie nielen o blízkosti Kristovho príchodu, niečoho, čo je nám všetkým blízke, ale aj o špecifických dátumoch s tým spojenými. Konkrétne s rokom 2027. Je to niečo, čo sa dá overiť Bibliou? Doktor Lawrence Turner je kazateľ Cirkvi adventistov siedmeho dňa a skúsený prednášateľ biblických predmetov. Táto prednáška bola nahratá v jeho domácnosti v severnom Anglicku na základe otázky, ktorú sme mu položili, či existuje biblický základ pre teórie, že Kristus by sa mohol vrátiť v roku 2027.

Bohoslužby tématické

Bohoslužby, Život církve / 35 dílů / poslední díl: 24. 2. 2023

Záznam tématických bohoslužeb Církve adventistů sedmého dne (ASI, Konference, Biblické týdny, Kongresy mládže, atd.)

Boží království je blízko (Modlitební týden mládeže 2014)

Pro mládež, Život církve, Zamyšlení / 8 dílů / poslední díl: 19. 3. 2014

Modlitební týden mládeže se v roce 2014 zbýval tématem Boží království. Mezi řečníky se objevili Petr Adame, Roman Hampacher, Tomáš Harastej a další.

Církev a stát (Teologická konference 2011)

Přednášky, Život církve / 4 dílů / poslední díl: 1. 3. 2012

Tématem Teologické konference, která se konala v prosinci 2011 na půdě Teologického semináře CASD na Sázavě, bylo jedno ze zajímavých témat současné církve – vztah církve a státu.

Dětská sobotní škola

Život církve / 1 dílů / poslední díl: 16. 7. 2020

Církev adventistů sedmého dne provozuje tzv. dětskou sobotní školu - místo, kde se děti každou sobotu spolu setkávají a formou hry se učí základním křesťanským principům, morálnímu jednání a vzájemné úctě mezi lidmi.

Generální konference 2022

Zpravodajství, Život církve / 23 dílů / poslední díl: 18. 6. 2022

Setkání Generální konference Církve adventistů sedmého dne od 6. června do 11. června 2022 v St. Louis

Hudba v bohoslužbě (Teologická konference 2015)

Přednášky, Život církve / 5 dílů / poslední díl: 28. 2. 2017

Kazatelské oddělení Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne ve spolupráci s Teologickým seminářem v Sázavě připravilo již devátou teologickou konferenci, tentokrát na často diskutované téma hudby. Hlavním hostem konference bude muzikoložka Lilianne Doukhanová, Ph.D., která přednáší dějiny hudby a muzikologii na Andrewsově universitě v USA, kde zároveň vede oddělení hudby. Další řečníci z řad domácích odborníků nahlédnou na úlohu hudby v církvi z několika různých úhlů pohledu. Příspěvky budou diskutovány. Teologická konference o hudbě v bohoslužbě proběhla v sobotu 12.12.2015 ve Společenském centru Bethany (Za Brumlovkou 4, Praha 4).

Identita

Diskuzní pořady, Seriály, Život církve / 12 dílů / poslední díl: 1. 8. 2019

Pořad Identita vznikl jako reakce na mnohé otázky členů Církve adventistů sedmého dne. Otázky týkající se základů naší víry. V dnešní době, kdy je vše zpochybňováno se lidé ptají, zda má ještě smysl věřit tomu, čemu věřili naši předchůdci a zda je naše víra založená na Bibli. Identita se pokouší na některé tyto otázky odpovědět.

iMúzička

Pro mládež, Pro děti, Život církve / 2 dílů / poslední díl: 21. 1. 2022

iMúzička je projekt organizovaný organizací Pathfinder jako online alternativa k tradiční přehlídce dětských uměleckých talentů Múzička.

Ježíšova rodina - Jeroným Klimeš a Radomír Jonczy (Národní týden manželství 2017)

Přednášky, Diskuzní pořady, Život církve, Zamyšlení / 6 dílů / poslední díl: 18. 2. 2017

Oddělelní Křesťanského domova v rámci Církve adventistů sedmého dne připravilo během Národního týdne manželství šestidílnou minisérii na téma Ježíšova rodina. Zamyšlením provází pastor Mgr. Radomír Jonczy, který si do studia pozval rodinného psychologa Jeronýma Klimeše. V jednotlivých dnech se více zaměříme na Ježíšova otčíma, matku, sourozence, Ježíšův vztah k ženám, manželství a dětem obecně.

Kristova metoda (Modlitební týden 2014)

Život církve, Zamyšlení / 8 dílů / poslední díl: 10. 11. 2014

Každoroční modlitební týden Církve adventistů sedmého dne nabízí zvláštní příležitost společně se modlit a přemýšlet o Bohu i o vztahu k druhým. Tématem modlitebního týdne roku 2014 byla „Kristova metoda“.

Manželství - ráj nebo peklo? (Národní týden manželství 2016)

Přednášky, Život církve, Zamyšlení / 6 dílů / poslední díl: 12. 2. 2016

Příběh z ráje obyčejně čteme jako příběh z dávné historie. Božím přáním však je, abychom události ze života Adama a Evy popsané v knize Genesis vnímali jako modelový příběh sepsaný k našemu poučení. Nabízíme vám tématická zamyšlení pastora Mgr. Radomíra Jonczyho, vedoucího oddělení „Křesťanského domova“ Církve adventistů sedmého dne.
Více o aktivitě Národní týden manželství se dozvíte na:
http://www.tydenmanzelstvi.cz/

Manželství bez mýtů (Národní týden manželství 2018)

Přednášky, Diskuzní pořady, Život církve / 5 dílů / poslední díl: 16. 2. 2018

Kdo z nás neslyšel bezpočet vtipů a narážek o manželství, které jakoby naznačovaly, že sňatkem končí veškerá romantika, zábava, zájem o druhého, štěstí, svoboda atd. Ale není to všechno trochu jinak?
Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa.
Více o aktivitě Národní týden manželství se dozvíte na:
http://www.tydenmanzelstvi.cz/

Manželství v síti (Národní týden manželství 2020)

Přednášky, Diskuzní pořady, Život církve / 7 dílů / poslední díl: 16. 2. 2020

Pro Národní týden manželství roku 2020 je zvoleno téma: „Manželství v síti“. Pro tuto příležitost byl internetovou televizí HopeTV vytvořen sedmidílný cyklus, v němž je společně s odborníky a teology Církve adventistů sedmého dne diskutováno téma nejrůznějších významů sítí v manželství.
Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa.
Více o aktivitě Národní týden manželství se dozvíte na:
http://www.tydenmanzelstvi.cz/

Misie adventistů ve světě

Zpravodajství, Filmy a dokumenty, Život církve / 86 dílů / poslední díl: 6. 4. 2018

Církev adventistů sedmého dne v USA čtvrtletně vytváří sérii krátkých videodokumentů o misijním úsilí jejích členů. V rámci tohoto zpravodajství o šíření biblické zvěsti můžeme s misijními pracovníky navštívit doslova všechny kouty světa. Adventisté pomáhají lidem v nejchudších i nejbohatších zemích světa poznat Boha, najít smysl života, ale nabízejí i pomoc v nouzi.

Na ceste

Filmy a dokumenty, Seriály, Život církve / 8 dílů / poslední díl: 25. 5. 2017

Nový americký seriál v slovenskom znení Na ceste prináša historický prehľad o misijných cestách Cirkvi adventistov siedmeho dňa. Mapuje jej vývoj od počiatočného hľadania prorockého oznámení Biblie, cez rozmach biblického poznania a šírenia evanjelia najmodernejšími prostriedkami až do nedávnej minulosti. Je svedectvom toho, že každá doba prináša Cirkvi nové špecifické výzvy.

Na cestě za Ježíšem (Modlitební týden 2013)

Diskuzní pořady, Život církve, Zamyšlení / 6 dílů / poslední díl: 9. 11. 2013

Záznam modlitebního týdne 2013 na téma "Na cestě za Ježíšem". V sérii rozhovorů se před kamerou HopeTV objevili Mikuláš Pavlík, Renata Balcarová, David Čančík, Václav Vondrášek, Pavel Zvolánek nebo Daniel Dobeš.

Národní týden manželství - Cesty k lepší komunikaci

Filmy a dokumenty, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 8. 2. 2012

V roce 2012 ve valentýnském týdnu probíhal Národní týden manželství (NTM). Organizátoři této iniciativy, která se konala pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové, tentokrát pozvali všechny páry, aby společně „zahodili klíč“. Národní týden manželství poprvé proběhl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 14 zemích na světě.
Dokument nabídne pohled psychologa Jiřího Bauera, praktické informace koordinátora projektu Petra Činčaly, zamyšlení pastora Jindry Černohorského nebo krátký příběh „netradiční“ rodiny Císařových. Národní týden manželství 2012 má motto „Cesty k lepší komunikaci v manželství“.

Národní týden manželství - Manželství je umění

Filmy a dokumenty, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 5. 2. 2013

V roce 2013 ve valentýnském týdnu probíhal Národní týden manželství (NTM). Národní týden manželství poprvé proběhl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 14 zemích na světě.
Čím si ve svém manželství prochází a jak si spolu i po letech rozumí manželé Radek a Vlasta Jonczyovi, které spojuje láska k hudbě, ale také např. společný boj proti roztroušené skleróze? Dokument „Manželství je umění“ obohatil také psycholog PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D. a duchovní a hudebník Roman Hampacher.

O manželství a dětech (Národní týden manželství 2021)

Přednášky, Život církve, Zamyšlení / 11 dílů / poslední díl: 14. 2. 2021

Patnáctý ročník Národního týdne manželství (NTM), který se bude v České republice konat opět ve valentýnském týdnu od 8. do 14. 2. 2021, proběhne i přes omezení daná epidemií Covid-19. V rámci NTM se budou konat desítky online akcí a webinářů pro manželské páry. Záštitu nad letošním ročníkem převzal senátor David Smoljak.
Epidemie zastavila v naší zemi mnoho věcí. Pro mnoho manželství ale paradoxně přinesla mnohem intenzivnější čas spolu. Někteří čas navíc uvítali, pro jiné přinesl více stresu, prohloubení problémů nebo dokonce rozchod. Právě proto, že žijeme v náročné době, je dobré přemýšlet, jak své manželství chránit.

Více informací o kampani a akcích je možné nalézt na stránkách http://www.tydenmanzelstvi.cz a http://www.facebook.com/tydenmanzelstvi.

Omezení je příležitost pro všechny

Zdravý životní styl, Diskuzní pořady, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 22. 4. 2023

Diskuzní pořad, který vznikl při příležitosti celosvětového Dne adventistické služby lidem se speciálními potřebami.
Máte možnost blíže se seznámit nejen s Adventistickou službou lidem se speciálními potřebami, ale také s příběhy skutečných lidí - členů společenství církve, kteří navzdory závažnému postižení a znevýhodnění ve vlastním životě nebo v životě jejich blízkých nahlížejí na toto omezení zároveň jako na příležitost pro sebe i pro své okolí. Možná se inspirace z tohoto pořadu stanou novými příležitostmi i pro vás… Adventistická služba lidem se speciálními potřebami se snaží znevýhodněným lidem zpřístupnit informace o Bohu a křesťanské víře způsobem, který je pro ně přijatelný a srozumitelný právě s ohledem na jejich omezení.

Osudy

Filmy a dokumenty, Život církve, Portréty osobností / 9 dílů / poslední díl: 27. 3. 2016

Jak vzpomínají na své odsouzení a uvěznění bývalí političtí vězni z řad členů a kazatelů Církve adventistů sedmého dne? S čím se vyrovnávali a co prožili ti, kteří se za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu? Co pro ně a jejich blízké bylo nejtěžší?

Ožehavé otázky v evangeliu poslední doby

Přednášky, Život církve / 3 dílů / poslední díl: 30. 4. 2019

Teologická konference Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne s tématem "Ožehavé otázky v evangeliu poslední doby" se uskutečnila dne 23. 2. 2019 ve společenském centru Bethany v Praze.
V církevních sborech se témata související s druhým příchodem Ježíše Krista, s tím co všechno bude tomuto příchodu předcházet, diskutují; lidé se zajímají. Objevují se různí “vykladači” takzvaných posledních událostí. Teologická konference Českého sdružení je příležitostí znovu tyto témata promyslet, zastavit se a podívat se, co o tom všem říká Bible. Hlavním řečníkem konference byl Ján Barna, učitel systematické a biblické teologie na Newbold College ve Velké Británii.

Pověz to světu (Tell the World)

Filmy a dokumenty, Život církve / 2 dílů / poslední díl: 10. 4. 2020

Správná rovnice, ale špatná interpretace. Výsledkem byl smutek, bolest a sklíčenost. Tak začíná příběh Církve adventistů sedmého dne v novém australském filmu „Pověz to světu“ (dříve Řekni to světu).
Film představuje podle skutečných událostí příběh malé skupiny farmářů ze severovýchodní části Spojených států, kteří položili základ pro hnutí, jehož zásadními otázkami jsou očekávání druhého příchodu Ježíše Krista, návrat k biblické interpretaci Písma, evangelizace, zdraví a vzdělání.
„Pověz to světu“ není jen filmem historickým a informativním, ale věrohodně ukazuje reálné zápasy víry, když se adventističtí průkopníci vzpamatovávali z rozpadu svých největších nadějí.

Prožít klid

Filmy a dokumenty, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 24. 5. 2018

Máte svou rodinnou tradici, při které si v pátek večer zahajujete sobotu? Zajímalo vás někdy, jak to probíhá v jiných domovech? Dokument americké a německé televize HopeChannel zavádí diváky do mnohých rodin po celém světě a poukazuje na to, že i když způsoby vítání sedmého dne má každý trochu jiné, důvody jsou napříč kontinenty stejné.

První adventista ve střední Evropě

Filmy a dokumenty, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 7. 12. 2017

Prvním adventistou v Československu se stal zkraje 20. století Antonín Šimon, který si nové americké učení přivezl z Německa. Projděme s ním několik zásadních milníků v průběhu stoleté historie adventismu na území střední Evropy a podívejme se na jeho aktuální situaci dnes.

Slavnostní konferenční bohoslužba Č-SU CASD • 8. červen 2019 • Brno

Život církve / 3 dílů / poslední díl: 10. 6. 2019

V sobotu 8. června 2019 se uskutečnila slavnostní konferenční bohoslužba pro tři sdružení Česko-Slovenské unie. Společné setkání proběhlo v Brně v areálu Výstaviště Brno v pavilonu V a hlavním hostem byl předseda Interevropské divize církve adventistů Mario Brito.

Sobota (Teologická konference 2013)

Přednášky, Život církve / 6 dílů / poslední díl: 1. 8. 2014

V pořadí již sedmá Teologická konference se uskutečnila 8. prosince 2013 v prostorách kaple Thomayerovy nemocnice v Praze. Stěžejním tématem slavnostního setkání byla "Sobota" a pořadatelem akce byl Teologický seminář Církve adventistů sedmého dne – Institut teologických studií. Během konference vystoupili např. Jiří Beneš, Petr Krynský, Daniel Horničár či Oldřich Svoboda.

Stvoření (Teologická konference 2014)

Přednášky, Život církve / 8 dílů / poslední díl: 27. 2. 2015

V prosinci 2014 se uskutečnil již osmý ročník Teologické konference CASD, tentokrát na téma "Stvoření". Různé úhly pohledu přinesli teologové, kazatelé, ale např. i vědci - Oldřich Svoboda, Roman Mach, Vladimír Král, Michal Martínek a další.

Unijní lékařská konference 2014

Přednášky, Zdravý životní styl, Život církve / 2 dílů / poslední díl: 26. 8. 2014

Záznam Unijní lékařské konference Církve adventistů sedmého dne, která se konala v březnu 2014 v Praze. Mezi přednášejícími se např. objevili H. Kahleová, J. Čupka, M. Trněný, J. Krynská a N. Cibiček.

Věrnost v křesťanském životním stylu (Modlitební týden 2020)

Diskuzní pořady, Život církve / 2 dílů / poslední díl: 14. 11. 2020

Adventisté sedmého dne po celém světě vždy v průběhu listopadu prožívají tzv. modlitební týden. Pravidelně v tomto čase přemýšlejí nad důležitými tématy Bible a společně se modlí. Tématem modlitebního týdne 2020 byla Věrnost v křesťanském životním stylu.

Zabijáci manželství (Národní týden manželství 2019)

Přednášky, Diskuzní pořady, Život církve / 6 dílů / poslední díl: 16. 2. 2019

Pro Národní týden manželství roku 2019 bylo zvoleno téma: „Zabijáci manželství a jak se jim bránit“. Pro tuto příležitost byl internetovou televizí HopeTV vytvořen šestidílný cyklus, v němž je společně s odborníky Církve adventistů sedmého dne diskutováno téma nejrůznějších "zabijáků", které mohou manželství ohrozit.
Více o aktivitě Národní týden manželství se dozvíte na:
http://www.tydenmanzelstvi.cz/

Zprávy z Církve adventistů sedmého dne

Zpravodajství, Život církve / 32 dílů / poslední díl: 18. 5. 2023

Zprávy z Církve adventistů sedmého dne

Napište nám