Byť fit je hit

Zdravý životní styl, Seriály / 12 dílů / poslední díl: 9. 12. 2009

Byť fit je hit je dvanáctidílný seriál o zdravém životním stylu z dílny amerických vědců, kteří analyzují správný přístup k vlastnímu zdraví.

Co máme na půdě? - Gabriele Stangl

Přednášky, Zdravý životní styl / 1 dílů / poslední díl: 5. 9. 2013

Záznam semináře teoložky a psychoterapeutky Gabriele Stangl o tom, jak je i pro věřícího člověka důležité vyrovnat se s minulostí. Seminář „Co máme na půdě?“, proběhl 19. května 2012 v modlitebně sboru Církve adventistů sedmého dne Praha-Smíchov

Do konce

Zdravý životní styl, Filmy a dokumenty / 1 dílů / poslední díl: 23. 9. 2022

"Paliativní péče je způsob práce s lidmi, kteří mají těžkou nemoc. Je to souhrn podpory a nabídky, abychom lidem s těžkou nemocí zlepšili život. Ať už s nemocí žijí delší dobu nebo je čeká jen krátký čas...", říká jeden z předních českých odborníků na péči o nemocné MUDr. Ondřej Kopecký.
Zveme vás na cestu naděje, doprovázení, někdy i mlčení až Do konce...

Krátkometrážní dokument Církve adventistů sedmého dne (2022).

Pro více informací navštivte:

https://www.paliativa.cz/

https://www.umenidoprovazet.cz/

Gram prevence lepší než kilo léků - Vladimír Král a Jozef Čupka

Přednášky, Zdravý životní styl / 1 dílů / poslední díl: 21. 4. 2014

Účinná prevence. Kdy s ní začít a kdy už je na ni pozdě? Co je to epigenetika, která přinesla převratné objevy pro genetiku a jak může pomoci při prevenci nemocí? Přednáška prof. Vladimíra Krále a MUDr. Jozefa Čupky.
Prof. RNDr. Vladimír Král, DSc. je profesorem a odborníkem v oboru chemie, která má blízko ke genetice a epigenetice.
MUDr. Jozef Čupka je předsedou společnosti pro prevenci nemocí.
Nenechte si ujít nejnovější informace z oblasti epigenetiky a prevence, které vám mohou pomoci zlepšit zdraví.
Sbor CASD Praha-Smíchov, 2014.

Mentální výkonnost člověka - Igor Bukovský

Přednášky, Zdravý životní styl / 1 dílů / poslední díl: 26. 2. 2016

Mozek je ústředním orgánem všeho, co se v těle děje. Co můžeme udělat proto, aby naše mentální výkonnost dosahovala co nejlepší úrovně? Nejen na tyto otázky najdete odpověď v přednášce MUDr. Igora Bukovského na téma: "Mentální zdraví člověka".

Modlitba a uzdravení - Bruce L. Bauer (Motivační setkání Kroměříž 2015)

Přednášky, Zdravý životní styl / 6 dílů / poslední díl: 15. 12. 2015

Modlitba a uzdarvení - Bruce L. Bauer (Motivační setkání Kroměříž 2015)

Nejste to, co jíte, ale jak myslíte - Vladimír Král

Přednášky, Zdravý životní styl / 3 dílů / poslední díl: 22. 10. 2012

Sbor Církve adventistů sedmého dne Praha–Smíchov pořádal v březnu 2012 cyklus přednášek prof. RNDr. Vladimíra Krále, DSc. s názvem "Nejte to, co jíte, ale jak myslíte". Přednášky se věnovali správnému životním stylu.

Omezení je příležitost pro všechny

Zdravý životní styl, Diskuzní pořady, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 22. 4. 2023

Diskuzní pořad, který vznikl při příležitosti celosvětového Dne adventistické služby lidem se speciálními potřebami.
Máte možnost blíže se seznámit nejen s Adventistickou službou lidem se speciálními potřebami, ale také s příběhy skutečných lidí - členů společenství církve, kteří navzdory závažnému postižení a znevýhodnění ve vlastním životě nebo v životě jejich blízkých nahlížejí na toto omezení zároveň jako na příležitost pro sebe i pro své okolí. Možná se inspirace z tohoto pořadu stanou novými příležitostmi i pro vás… Adventistická služba lidem se speciálními potřebami se snaží znevýhodněným lidem zpřístupnit informace o Bohu a křesťanské víře způsobem, který je pro ně přijatelný a srozumitelný právě s ohledem na jejich omezení.

Tajemství spánku - Jiří Bauer

Přednášky, Zdravý životní styl / 4 dílů / poslední díl: 10. 5. 2011

Záznam přednáškového cyklu "Tajemství spánku", který v roce 2011 ve Společenském centru Londýnská 30 vedl psycholog Jiří Bauer.

Tajemství zdravé kondice

Zdravý životní styl / 12 dílů / poslední díl: 28. 2. 2017

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je zdraví nejenom nepřítomnost nemoci, ale stav tělesné, duševní, a společenské pohody. Jak být zdravý? Jak předcházet chybám? A jaké je tajemství zdravé kondice?


Unijní lékařská konference 2014

Přednášky, Zdravý životní styl, Život církve / 2 dílů / poslední díl: 26. 8. 2014

Záznam Unijní lékařské konference Církve adventistů sedmého dne, která se konala v březnu 2014 v Praze. Mezi přednášejícími se např. objevili H. Kahleová, J. Čupka, M. Trněný, J. Krynská a N. Cibiček.

V ordinaci

Zdravý životní styl, Diskuzní pořady / 7 dílů / poslední díl: 22. 11. 2011

Cyklus "V ordinaci" nás zavede do lékařského prostředí a prostřednictvím zajímavých rozhovorů nám pomůže se lépe zorientovat ve vlastním těle.

Zdraví jako součást plánu

Zdravý životní styl, Filmy a dokumenty / 2 dílů / poslední díl: 15. 5. 2021

Úžasná důmyslnost fungování vesmíru a schopnost Země chránit a rozvíjet život jsou pro vědce a kosmology neustálou výzvou k zamyšlení. "Když se podívám na sluneční soustavu, vidím Zemi v té pravé vzdálenosti od slunce, aby přijímala optimální množství tepla a světla," řekl již před 3 stoletími Isaac Newton.
Faktory, které umožňují lidský život na naší planetě, se však neomezují pouze na správnou teplotu nebo přítomnost vody. Celé životní prostředí, rostliny, živočichové a jejich vzájemné společenství jsou pro člověka nepostradatelné. Byly Bohem navrženy tak, aby odpovídaly lidským potřebám, jak nám o tom podávají zprávu první kapitoly Biblické knihy Genesis.

V dokumentárním filmu "Zdraví jako součást plánu" je nám představena biblická realita stvoření Země a Boží záměr se všemi stvořenými bytostmi, který dalece přesahuje život člověka i lidskou představivost...
Dokument vyrobilo Oddělení zdraví Inter-Evropské divize Církve adventistů sedmého dne ve spolupráci s evropskou divizí Geoscience Research Institute.

Zdraví je věda - MUDr. Hana Kahleová

Přednášky, Zdravý životní styl / 30 dílů / poslední díl: 25. 1. 2022

Česká lékařka Hana Kahleová, která je v současnosti vedoucí klinického výzkumu ve Physicians Committee for Responsible Medicine ve Washingtonu, představuje ve svých krátkých videospotech nejnovější poznatky v oblasti stavování, životního stylu a výzkumu potravin. Dozvíte se zde i mnoho užitečných tipů k prevenci nejčastějších civilizačních chorob.

Napište nám