Právě sledujete: Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 21. část

Z pořadu: Krása a zložitosť rodinného života - Elias Brasil de Souza (Biblický týden SZ 2013)

Zdá se, že se situace, ve které jako lidé žijeme a stav, ve kterém se nachází naše příroda, stále zhoršují a často nemají východisko. Prostřednictvím textu z Římanům 8,18-27 poukázal Elias B. de Souza na to, že touto situací netrpíme jen my. Bible říká, že se jí trápí dokonce i Duch svatý. Text však představuje jedinečnou naději, kterou můžeme získat v Ježíši Kristu.

Záznam přednášek na téma: "Krása a zložitosť rodinného života". Přednáší dr. Elias Brasil de Souza. Dr. Souza působí jako náměstek ředitele institutu BRI, kde se věnuje výzkumu a výkladu Starého zákona.

Biblický týden Slovenského sdružení CASD 2013, Račkova dolina.
zobrazit více zobrazit méně

Jaro Křivohlavý - O spiritualitě

Jaro Křivohlavý - O spiritualitě

Bible pro dnešek / Matouš 11,20-24 / Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky

Bible pro dnešek / Matouš 11,20-24 / Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 13. část

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 13. část

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Hospodin bojuje za vás / 2025 4Q 05

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Hospodin bojuje za vás / 2025 4Q 05

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Adventisté ve světě | Až na konec světa

Z pořadu: Adventisté ve světě

Na počátku 21. století byla Kambodža zemí, která se zotavovala z výzev své nedávné historie. Režim Rudých Khmerů zanechal dědictví utrpení, včetně chudoby, poškozené infrastruktury a komunit.

Uprostřed těchto těžkostí si Církev adventistů sedmého dne uvědomila potřebu přinést do Kambodže Boží lásku a naději. Prostřednictvím programu Global Mission Pioneer vyslala oddané jednotlivce – obyčejné lidi s neobyčejnou vírou – do odlehlých a často nedosažitelných oblastí, aby tam šířili poselství Bible.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Aktuality

Koncert pro Adru

8. 5. 2026

Srdečně Vás zveme na výjimečný večer plný hudby a solidarity, který je věnován podpoře humanitární organizace ADRA a lidem, kteří se ocitli v náročných životních situacích v zahraničí i v Česku.
Koncert proběhne v sobotu 9. května 2026 od 19 hodin v prostorách sboru CASD Praha Smíchov na ulici Peroutkova 57 nebo online na našem Youtube.
Během večera nám zahraje a zazpívá známý pražský gospelový sbor Maranatha Gospel Choir.
Koncert je součástí podpory činnosti organizace ADRA, která se věnuje humanitární pomoci u nás i v zahraničí. V současné době čelí neziskový sektor náročné situaci spojené se snižováním financování ze strany vlády. I proto se Maranatha Gospel Choir rozhodl aktivně přispět a pomoci zajistit prostředky pro ty, kteří je nejvíce potřebují.
přečíst více

Kráčej po vodách

2. 4. 2026

V pátek 3. dubna od 19h zveřejníme záznam výjimečného večera chval, který jsme společně prožili v krásném prostředí zámku v Litomyšli.
Tento "koncert" není jen o hudbě – je především o příběhu naděje, víry a proměny. Průvodním slovem nás provází pastor Vít Vurst, který přibližuje silný biblický příběh apoštola Petra.
Společně se vracíme k momentům, které předcházely ukřižování Ježíše Krista – k pochybnostem, selhání i odpuštění. Příběh, který je i dnes překvapivě aktuální. Velikonoční tématika se zde prolíná s chválami a vytváří prostor pro zastavení, zamyšlení i osobní setkání s Bohem.
Přidejte se k nám a nechte se vtáhnout do atmosféry tohoto večera.
#worship #velikonoce #chvaly #víra #litomyšl #ceskatrebova #reknetetohlavnepetrovi
přečíst více

Přidali jsme nová videa

26. 2. 2026

V minulých dnech jsme přidali na naše stránky nová videa. Kromě pravidelného pořadu Bible pro dnešek jsme přeložili krátký dokument o zpěvákovi resp. beatboxerovi ze skupiny Pentatonix Kevinovi Olusola.
Další novinkou jsou příběhy adventistů z celého světa v rámci pořadu "Adventisté ve světě". Tentokrát zavítáme třeba až na Šalamounovy ostrovy s problematikou cukrovky nebo nahlédneme do přípravy dětských pořadů The Rescue.
přečíst více