Právě sledujete: Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 14. část

Z pořadu: Jak porozumět příběhu Bible II - Daniel Duda (Biblický týden ČS 2013)

Daniel Duda došel až k 7. dějství velkého příběhu Bible, které završuje celý její příběh. Pro ty kteří ho přijali, připravil Bůh nový počátek, obnovení ráje, který pro nás stvořil na počátku.

Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.

Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.

Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 21. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 21. část

Jaro Křivohlavý - O spiritualitě

Jaro Křivohlavý - O spiritualitě

Bible pro dnešek / Matouš 11,20-24 / Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky

Bible pro dnešek / Matouš 11,20-24 / Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Smíření a naděje / 2026 1Q 09

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Smíření a naděje / 2026 1Q 09

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Pentatonix | Kevin Olusola udělal životní rozhodnutí

Z pořadu: Mé největší...

Kevin Olusola, člen superúspěšné vokální kapely Pentatonix, beatboxer a violoncellista vypráví svůj životní příběh a cestu ke slávě v hudební branži. V cestě na světová pódia ho také čekalo jedno klíčové životní rozhodnutí. Byla to volba, které dodnes nelituje ani on, ani ostatní členové kapely...

Dokument je součástí projektu My Greatest Purpose:
https://mygreatestpurpose.org/

Web Pentatonix official:
https://www.home.ptxofficial.com/

Můžete nás sledovat na Facebooku:
http://www.facebook.com/HopeTV

Odebírat naši tvorbu můžete zde:
http://goo.gl/GFLxYj

Jsme součástí Církve adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz
zobrazit více

Bible pro dnešek / Kristus nade vším / 2026 1Q 08

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Kristus nade vším / 2026 1Q 08

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026


zobrazit více

Bible pro dnešek / Občanství v nebesích / 2026 1Q 07

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Občanství v nebesích / 2026 1Q 07

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026


zobrazit více

Bible pro dnešek / Důvěra pouze v Krista / 2026 1Q 06

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Důvěra pouze v Krista / 2026 1Q 06

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026


zobrazit více

Bible pro dnešek / Jako hvězdy, které osvěcují svět / 2026 1Q 05

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Jako hvězdy, které osvěcují svět / 2026 1Q 05

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2026

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek: Genesis 1. kapitola - Formování světa

6. 1. 2013

Zformoval člověka a veškerý život na Zemi Bůh? Trvalo stvoření sedm dní, nebo dal Bůh jenom stvořitelský impulz a veškerá existence se po mnoho let vyvíjela dál sama?
Podívejte se na další díl pořadu Bible pro dnešek, ve kterém budeme spolu s kazatelem a učitelem Michalem Balcarem uvažovat o počátku života na Zemi na základě textů z první knihy Bible - Genesis. Ve druhé části pořadu jsme pro vás připravili ukázku z dokumentu "Život - náhoda nebo záměr", který ve spolupráci s o.s. Maranatha právě dokončujeme.
Přepis pořadu najdete na stránkách Sobotní školy (zde).
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu můžete stáhnout zde.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 12. ledna 2013.
přečíst více

ADRA news - prosinec 2012

4. 1. 2013

Přesně v den svých 20. narozenin zahájila ADRA kampaň na podporu dárcovského programu Mince denně. Patronem kampaně se stal herec a moderátor Petr Vacek. ADRA v rámci kampaně navázala spolupráci také se samotným Studiem Ypsilon, kde Petr Vacek hraje. Právě v tomto divadle se natáčely poslední ADRA news v roce 2012. O programu Mince denně i o dárování a pomoci obecně si společně povídali právě Petr Vacek a Jan Bárta, výkonný ředitel ADRA. Více informací jak může i jedna mince denně zlepšit či přímo zachránit lidský život, najdete na stránkách projektu: www.mincedenne.cz.
přečíst více

Výklad knihy Zjevení, díl 4. Falešný žebrák a falešný boháč

3. 1. 2013

Poslední kniha Nového zákona - Zjevení Jana, známá také podle původního řeckého názvu Apokalypsa, vzbuzuje již po dlouhá léta zájem vykladačů a teologů. Ukrývá v sobě tajemství závěrečných událostí lidských dějin, podává zprávu o budoucnosti lidstva a je také úžasným povzbuzením pro církev.
Připravili jsme pro vás záznam přednášek ze Společenského centra Brumlovka, kde kazatelé Miroslav Kysílko a Pavel Šimek po dvanáct večerů uvažovali nad poselstvím knihy Zjevení podle Jana. V cyklu Tajemství proroctví se ukrývají témata jako Tajemství sedmi svícnů, Boží pečeť nebo Nové nebe a nová země.
Podívejte se na další ze série záznamů, který nese název: Falešný žebrák a falešný boháč.
Jaké je poselství určené církevnímu sboru v Laodikeji? V této přednášce nás řečník provede dopisem pro již zmíněné město. Jak prozřít a uvědomit si svoje místo, hodnotu a postavení v očích Božích? Jsou apatie, vlažnost a postoj spokojenosti skutečně neškodné, nebo mohou člověku přinést i neblahé důsledky?
Kniha Zjevení Jana je adresována "sedmi církvím" v Malé Asii. Autor jim vyřizuje Boží zjevení, které obdržel, když se ocitl na ostrově Patmos kvůli svědectví Ježíše Krista. Zdá se, že tam byl po nějakou dobu vězněn.
Jan představuje celou knihu jako jedno velké zjevení, kterého se mu dostalo "v den Páně" (Zj 1,10; interpretováno obvykle jako neděle, ale podle některých sobota) na ostrově Patmos. Po slavnostním úvodu dostává Jan příkaz napsat sedm listů, v nichž posuzuje sedm sborů v Malé Asii: v Efezu, Smyrně, Pergamu, Thyatirách, Sardech, Filadelfii a Laodikeji.
Po dopisech sborům následuje řada velmi působivých obrazů a výpravných událostí, jež mají čtenářům odhalit (řecky apokalyptein) budoucnost, jež je čeká.


přečíst více