Bible pro dnešek

Diskuzní pořady, Seriály, Život církve / 613 dílů / poslední díl: 28. 5. 2023

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv sboru CASD.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


Online bohoslužby HopeTV

Bohoslužby / 21 dílů / poslední díl: 27. 5. 2023

Online bohoslužby HopeTV jsou dostupné i v YouTube kanálu HopeTV.

Jako hvězdy na noční obloze

Zamyšlení, Audio / 7 dílů / poslední díl: 21. 5. 2023

Série 28 krátkých citátů, které vás provedou Biblí a osvětlí vám cestu životem, udělají vám radost a dodají naději v těžkých dnech.
Použité citáty jsou z knihy Jerryho J. Thomase "Ten, který přichází". Čte Alfred Strejček.

Máte zájem o další duchovní obsah? Můžete navštívit YouTube kanál Ten, který přichází:
https://www.youtube.com/@tenkteryprichazi2027/feat...
nebo webové stránky Ten, který přichází:
http://www.tenkteryprichazi.cz/

Zprávy z Církve adventistů sedmého dne

Zpravodajství, Život církve / 32 dílů / poslední díl: 18. 5. 2023

Zprávy z Církve adventistů sedmého dne

Příběhy pro děti

Pro děti / 19 dílů / poslední díl: 24. 4. 2023

U příležitosti Národního týdne manželství v roce 2020 uvádí HopeTV sedmidílnou sérii písniček a povídání pro děti. Pastor Radek Jonczy s dětmi zpívá křesťanské písničky a vypráví jim příběhy ze svého života, z nichž si každý může odnést poučení o kamarádství, pomoci i odvaze.

Omezení je příležitost pro všechny

Zdravý životní styl, Diskuzní pořady, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 22. 4. 2023

Diskuzní pořad, který vznikl při příležitosti celosvětového Dne adventistické služby lidem se speciálními potřebami.
Máte možnost blíže se seznámit nejen s Adventistickou službou lidem se speciálními potřebami, ale také s příběhy skutečných lidí - členů společenství církve, kteří navzdory závažnému postižení a znevýhodnění ve vlastním životě nebo v životě jejich blízkých nahlížejí na toto omezení zároveň jako na příležitost pro sebe i pro své okolí. Možná se inspirace z tohoto pořadu stanou novými příležitostmi i pro vás… Adventistická služba lidem se speciálními potřebami se snaží znevýhodněným lidem zpřístupnit informace o Bohu a křesťanské víře způsobem, který je pro ně přijatelný a srozumitelný právě s ohledem na jejich omezení.

Bohoslužby tématické

Bohoslužby, Život církve / 35 dílů / poslední díl: 24. 2. 2023

Záznam tématických bohoslužeb Církve adventistů sedmého dne (ASI, Konference, Biblické týdny, Kongresy mládže, atd.)

Národní týden manželství

Upoutávky / 2 dílů / poslední díl: 14. 2. 2023

Národní týden manželství je každoroční iniciativa, která se snaží připomenout si alespoň jednou za rok důležitost, rozmanitost a krásu manželství jako základu života rodiny.
Informace o této akci najdete na: www.tydenmanzelstvi.cz.

ADRA

Zpravodajství / 30 dílů / poslední díl: 13. 2. 2023

ADRA (Adventist Development and Relief Agency) je mezinárodní humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi. ADRA Česká republika je součástí mezinárodní sítě, která působí ve více než 130 zemích světa.

Ahoj, námořníci!

Pro děti, Seriály / 11 dílů / poslední díl: 6. 2. 2023

Ahoj, námořníci! Vítejte na palubě lodi kapitána Jirky! Spolu s ním, s jeho synkem Matějem a papouškem Karlem zažijete nezapomenutelnou plavbu po moři.
Dozvíte se spoustu zajímavých věcí, poznáte nové kamarády a naučíte se s nimi nové písničky. Těšíme se na vás!
Dětský písničkový seriál s kapelou Only His je určen především pro děti ve věku 3-7 let a pro všechny hravé rodiče.

Vánoční koncerty Vinohradského pěveckého sboru

Koncerty / 2 dílů / poslední díl: 30. 1. 2023

Adventní koncerty Vinohradského chrámového sboru

Labyrint vztahů a cesta ven - Max Kašparů (Kongres rodin 2022)

Přednášky / 4 dílů / poslední díl: 27. 1. 2023

Krátká série přednášek českého psychiatra profesora Jaroslava Maxmiliána Kašparů. V krátkých příbězích z vlastní lékařské a terapeutické praxe analyzuje vztahy v jejich nejrůznějších podobách. Do jeho ambulance vstupují klienti s různými problémy a komplexy. Často jejich problémy souvisejí právě s tím, že si nedokážou vytvořit skutečně hluboké vztahy a tak se pohybují v labyrintech nepochopení, osamělosti, frustrací a poruch.
Záznam přednášek byl pořízen na Kongresu rodin Církve adventistů sedmého dne v roce 2022 na Štrbském plese.

Achillovy paty evoluce

Diskuzní pořady, Filmy a dokumenty / 11 dílů / poslední díl: 30. 11. 2022

Každý vědní obor má svá slabá místa, ve kterých neodpovídá současné realitě. Je to tak proto, že realita je mnohem složitější, než jakákoliv lidská teorie. Jsou však lidé, kteří se domnívají, že mohou, podobně jako současnost, popsat také minulost nebo dokonce samotný vznik vesmíru, přírody i člověka. Zveme vás ke sledování dokumentu, ve kterém vás 15 univerzitních profesorů, každý ve svém oboru, seznámí s některými nezpochybnitelnými vědeckými námitkami proti platnosti tzv. evoluční teorie a k následné sérii diskuzních pořadů, rozvíjejících témata v dokumentu představená.

Do konce

Zdravý životní styl, Filmy a dokumenty / 1 dílů / poslední díl: 23. 9. 2022

"Paliativní péče je způsob práce s lidmi, kteří mají těžkou nemoc. Je to souhrn podpory a nabídky, abychom lidem s těžkou nemocí zlepšili život. Ať už s nemocí žijí delší dobu nebo je čeká jen krátký čas...", říká jeden z předních českých odborníků na péči o nemocné MUDr. Ondřej Kopecký.
Zveme vás na cestu naděje, doprovázení, někdy i mlčení až Do konce...

Krátkometrážní dokument Církve adventistů sedmého dne (2022).

Pro více informací navštivte:

https://www.paliativa.cz/

https://www.umenidoprovazet.cz/

18. unijní setkání ASI-CS Strážovice 2022

Bohoslužby / 3 dílů / poslední díl: 3. 9. 2022

Hlavním řečníkem 18. setkání ASI-CS 2022 je známý evangelista DougBatchelor. Nosné téma bude vycházet z motta "proudy světla" (Matouš 5,14-16). Doug patří k nejznámějším "televizním" kazatelům současného adventismu. U nás se stal známým zejména díky knize Nejbohatší poustevník z nakladatelství Advent-Orion.

Ranní zamyšlení - kolektiv autorů (Biblický týden ČS 2022)

Biblické týdny, Zamyšlení / 5 dílů / poslední díl: 26. 8. 2022

Záznamy z ranních duchovních zamyšlení Biblického týdne 2022 Českého sdružení CASD. Přednáší kolektiv autorů: Jana Krynská, Tomáš Ondráček, Mirka Illetšková, Tomáš Libotovský a Petr Krynský.

Wellness pro Tvoji duši - László Szabó (Biblický týden ČS 2022)

Biblické týdny / 11 dílů / poslední díl: 26. 8. 2022

Záznamy přednášek Biblického týdne 2022 Českého sdružení CASD s názvem Wellness pro Tvoji duši. Přednáší kazatel, teolog a vedoucí institutu Arthura Daniellse pro evangelizaci při Vysoké škole teologické v německém Friedensau Dr. László Szabó.

Ježíšovy příběhy podle Marka - Pavel Eder (Biblický týden ČS 2021)

Biblické týdny, Zamyšlení / 5 dílů / poslední díl: 12. 8. 2022

Záznam série ranních zamyšlení z Biblického týdne 2021 Českého sdružení CASD na téma "pohled Markova evangelia na Ježíše Krista". Přednáší online pastor Pavel Eder.

Tajemství Ježíše z Nazareta - Oldřich Svoboda (Biblický týden ČS 2021)

Biblické týdny / 17 dílů / poslední díl: 11. 8. 2022

Záznamy přednášek Biblického týdne 2021 Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne na téma Tajemství Ježíše z Nazareta. Přednáší kazatel a teolog Oldřich Svoboda.

Generální konference 2022

Zpravodajství, Život církve / 23 dílů / poslední díl: 18. 6. 2022

Setkání Generální konference Církve adventistů sedmého dne od 6. června do 11. června 2022 v St. Louis

Zdraví je věda - MUDr. Hana Kahleová

Přednášky, Zdravý životní styl / 30 dílů / poslední díl: 25. 1. 2022

Česká lékařka Hana Kahleová, která je v současnosti vedoucí klinického výzkumu ve Physicians Committee for Responsible Medicine ve Washingtonu, představuje ve svých krátkých videospotech nejnovější poznatky v oblasti stavování, životního stylu a výzkumu potravin. Dozvíte se zde i mnoho užitečných tipů k prevenci nejčastějších civilizačních chorob.

iMúzička

Pro mládež, Pro děti, Život církve / 2 dílů / poslední díl: 21. 1. 2022

iMúzička je projekt organizovaný organizací Pathfinder jako online alternativa k tradiční přehlídce dětských uměleckých talentů Múzička.

Pastor Pavel

Pro mládež, Zamyšlení / 4 dílů / poslední díl: 9. 1. 2022

Pastor Pavel Eder, kazatel Církve adventistů sedmého dne, osloví svými příspěvky na sociálních sítích měsíčně tisíce lidí a se stovkami z nich je v přímém kontaktu. Mladí lidé tak mají snadnější přístup ke křesťanskému poselství a jeho srozumitelné interpretaci pro člověka v dnešním světě.

17. unijní setkání ASI-CS Strážovice 2021

Život církve / 3 dílů / poslední díl: 2. 12. 2021

Hlavním řečníkem 17. unijního setkání byl Louis R. Torres. Pastor Torres je mezinárodně uznávaný řečník, autor, trenér a hudebník. Než se stal křesťanem, byl hlavním baskytaristou rockové kapely "Bill Haley and the Comets".

Hudba

/ 33 dílů / poslední díl: 11. 6. 2021

Tento pořad zatím nemá popisek.

Live

Live / 4 dílů / poslední díl: 8. 6. 2021

Live pořady.

Zdraví jako součást plánu

Zdravý životní styl, Filmy a dokumenty / 2 dílů / poslední díl: 15. 5. 2021

Úžasná důmyslnost fungování vesmíru a schopnost Země chránit a rozvíjet život jsou pro vědce a kosmology neustálou výzvou k zamyšlení. "Když se podívám na sluneční soustavu, vidím Zemi v té pravé vzdálenosti od slunce, aby přijímala optimální množství tepla a světla," řekl již před 3 stoletími Isaac Newton.
Faktory, které umožňují lidský život na naší planetě, se však neomezují pouze na správnou teplotu nebo přítomnost vody. Celé životní prostředí, rostliny, živočichové a jejich vzájemné společenství jsou pro člověka nepostradatelné. Byly Bohem navrženy tak, aby odpovídaly lidským potřebám, jak nám o tom podávají zprávu první kapitoly Biblické knihy Genesis.

V dokumentárním filmu "Zdraví jako součást plánu" je nám představena biblická realita stvoření Země a Boží záměr se všemi stvořenými bytostmi, který dalece přesahuje život člověka i lidskou představivost...
Dokument vyrobilo Oddělení zdraví Inter-Evropské divize Církve adventistů sedmého dne ve spolupráci s evropskou divizí Geoscience Research Institute.

O manželství a dětech (Národní týden manželství 2021)

Přednášky, Život církve, Zamyšlení / 11 dílů / poslední díl: 14. 2. 2021

Patnáctý ročník Národního týdne manželství (NTM), který se bude v České republice konat opět ve valentýnském týdnu od 8. do 14. 2. 2021, proběhne i přes omezení daná epidemií Covid-19. V rámci NTM se budou konat desítky online akcí a webinářů pro manželské páry. Záštitu nad letošním ročníkem převzal senátor David Smoljak.
Epidemie zastavila v naší zemi mnoho věcí. Pro mnoho manželství ale paradoxně přinesla mnohem intenzivnější čas spolu. Někteří čas navíc uvítali, pro jiné přinesl více stresu, prohloubení problémů nebo dokonce rozchod. Právě proto, že žijeme v náročné době, je dobré přemýšlet, jak své manželství chránit.

Více informací o kampani a akcích je možné nalézt na stránkách http://www.tydenmanzelstvi.cz a http://www.facebook.com/tydenmanzelstvi.

RADIM PASSER - RADIM‘D

Filmy a dokumenty / 1 dílů / poslední díl: 4. 2. 2021

Na začátku životní tragédie. Dokument zahraniční produkce popisuje strhující příběh developera Radima Passera. Komu vděčí za svůj úspěch?

Bez bariér - Adventistická služba lidem se speciálními potřebami

Upoutávky / 1 dílů / poslední díl: 4. 2. 2021

Celosvětová Církev adventistů sedmého dne věří, že opravdu každý člověk, který chce být součástí Kristova těla, mezi nás patří – a to bez ohledu na jeho možná zdravotní, sociální nebo jakákoliv jiná omezení (viz např. 1K 12,4–27; Sk 10,34–36). V centru našeho zájmu jsou proto lidé s postižením sluchu, lidé s postižením zraku, lidé s pohybovým omezením nebo jiným fyzickým postižením, ale i lidé s psychickými obtížemi (včetně mentálního postižení, poruch autistického spektra, anebo jakéhokoliv psychického onemocnění), a také lidé s jakýmkoliv jiným znevýhodněním (např. s narušenou komunikační schopností, se sociálním či sociokulturním znevýhodněním atd.). Ani ti, kdo se pro svou odlišnost cítí ve společnosti hendikepováni nebo třeba i vyloučeni, nemusí mít strach přijít mezi nás – každému se pokoušíme poskytnout podporu v jeho životní cestě na základě křesťanských hodnot a jsme připraveni poskytovat takovým lidem i příležitosti k využití jejich schopností, obdarování a potenciálu…

Věrnost v křesťanském životním stylu (Modlitební týden 2020)

Diskuzní pořady, Život církve / 2 dílů / poslední díl: 14. 11. 2020

Adventisté sedmého dne po celém světě vždy v průběhu listopadu prožívají tzv. modlitební týden. Pravidelně v tomto čase přemýšlejí nad důležitými tématy Bible a společně se modlí. Tématem modlitebního týdne 2020 byla Věrnost v křesťanském životním stylu.

ASI-CS 16. unijní setkání - Olomouc 2020

Život církve / 3 dílů / poslední díl: 1. 9. 2020

16. unijní setkání organizace ASI-CS (Adventist-Laymen's Services & Industries) se odehrálo 27. - 29. srpna 2020 v Olomouci a mělo podtitul Naše poslání. ASI- CS je dobrovolným zapsaným spolkem fyzických osob členů Církve adventistů sedmého dne a právnických osob, které působí v České republice a v zahraničí. Organizace každoročně vypisuje výběrové řízení na podporu projektů zaměřených na nejrůznější oblasti lidské činnosti ve všech věkových kategoriích. Finanční příspěvky jsou dary členů tohoto spolku a slouží misijním účelům i na pomoc lidem v nouzi.

Kohouti kokrhají všude stejně - autorské čtení Jana Bárty

Seriály, Zamyšlení / 36 dílů / poslední díl: 16. 8. 2020

Jan Bárta, ředitel humanitární organizace a ilustrátor, v knize vzpomíná na své mládí, přináší zajímavé postřehy ze současnosti, ale především píše o práci humanitární organizace ADRA a situaci lidí, kterým pomáhá. Jako stříbrná nit se knihou line setkání s kohouty, kteří jsou na celém světě stejní. Druhou zásadní linkou je setkání s neštěstím, které sice provází lidi v různých odstínech po celé zeměkouli, přesto si však při čtení této knihy můžeme uvědomovat a pociťovat vděčnost, že jsme to my, kdo žijeme na té menší, blahobytnější části světa.

Příběhy z Bethany - Pavel Šimek (Biblický týden ČS 2020)

Biblické týdny, Zamyšlení / 5 dílů / poslední díl: 16. 8. 2020

Záznam série ranních zamyšlení kazatele Pavla Šimka, jimiž se prolíná motiv vesnice Bethany poblíž Jeruzaléma, byl natočen v rámci Biblického týdne Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne 2020 ve Ždírci nad Doubravou.

Očekávání druhého příchodu Ježíše Krista (Biblický týden ČS 2020)

Biblické týdny / 18 dílů / poslední díl: 16. 8. 2020

Biblický týden Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne v roce 2020 je tématicky zaměřený na Očekávání druhého příchodu Ježíše Krista. Zajímavé a aktuální téma podané z různých pohledů pěti teologů si rozhodně nenechte ujít. Přednášejícími jsou Oldřich Svoboda, Mikuláš Pavlík, Michal Balcar, Luděk Svrček a Soňa Sílová. Všechny přednášky je možné sledovat na YouTube kanálu HopeTV nebo webu hopetv.cz a biblickytyden.cz.

Důkaz o Bohu 2 - Kornelius Novak

Pro mládež, Přednášky, Diskuzní pořady, Zamyšlení / 25 dílů / poslední díl: 28. 7. 2020

Druhá řada seriálu HopeTV.cz s misionářem a pouličním kazatelem Korneliem Novakem. Tato řada je tématicky rozdělená na dvě části: Boží uzdravení a Ježíš Kristus a je koncipovaná jako rozhovor. Kornelia Novaka zpovídá Martin Hasík.

Důkaz o Bohu - Kornelius Novak

Pro mládež, Přednášky, Zamyšlení / 26 dílů / poslední díl: 28. 7. 2020

Důkaz o Bohu je nový 26dílný seriál z produkce HopeTV.cz, v němž vystupuje jako řečník původem rumunský motorkář a kulturista Kornelius Novak. Kornelius se narodil v roce 1975, vyrůstal v Německu, během dospívání chodil do skautu a trávil čas v posilovně. Neplnoletý, bez řidičského průkazu nechtěně srazil cyklistu. Velké léčebné výlohy ho donutily vzít práci vyhazovače na diskotéce. Mnohokrát se tak ocitl v bezprostřední blízkosti smrti, a proto se rozhodl podstoupit zdlouhavou změnu životního stylu. Absolvoval teologická studia a stal se kazatelem. Sdílí víru, kterou postupně získal a svým osobitým způsobem se ji snaží předat dál.
Kornelius v jednotlivých dílech srozumitelnou formou vysvětluje základní principy víry a snaží se přiblížit Boha dnešnímu člověku. Velký prostor také věnuje Boží lásce, důležitosti harmonických vztahů a potřebě odpuštění. Tématická šíře tak může oslovit věřící i nevěřící diváky a přimět je k zamyšlení.

Dětská sobotní škola

Život církve / 1 dílů / poslední díl: 16. 7. 2020

Církev adventistů sedmého dne provozuje tzv. dětskou sobotní školu - místo, kde se děti každou sobotu spolu setkávají a formou hry se učí základním křesťanským principům, morálnímu jednání a vzájemné úctě mezi lidmi.

Blahoslavená nádej, alebo blahoslavený výpočet?

Přednášky, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 1. 7. 2020

Kedy sa Kristus vráti? Túto udalosť my adventisti siedmeho dňa voláme blahoslavenou nádejou. Je súčasťou pomenovania cirkvi, súčasťou nášho poslania. V poslednom čase sa objavujú špekulácie nielen o blízkosti Kristovho príchodu, niečoho, čo je nám všetkým blízke, ale aj o špecifických dátumoch s tým spojenými. Konkrétne s rokom 2027. Je to niečo, čo sa dá overiť Bibliou? Doktor Lawrence Turner je kazateľ Cirkvi adventistov siedmeho dňa a skúsený prednášateľ biblických predmetov. Táto prednáška bola nahratá v jeho domácnosti v severnom Anglicku na základe otázky, ktorú sme mu položili, či existuje biblický základ pre teórie, že Kristus by sa mohol vrátiť v roku 2027.

Psychika v zavirovaném světě - Jeroným Klimeš

Diskuzní pořady / 3 dílů / poslední díl: 15. 5. 2020

Přední český psycholog Jeroným Klimeš komentuje dění ve společnosti v období koronavirové epidemie. Radí, jak posílit své duševní zdraví a přináší divákům i svědectví vlastní zkušenosti se závažným onemocněním. Rozhovor ve studiu HopeTV vede teolog Radomír Jonczy.

Tento cyklus jsme nazvali „Psychika v zavirovaném světě“, protože právě viry jsou nejen současným tématem číslo jedna, ale také hrozbou, či strachem o naši budoucnost.

Příběhy Velké noci

Zamyšlení / 8 dílů / poslední díl: 12. 4. 2020

U příležitosti blížících se velikonočních svátků připravila internetová
křesťanská televize HopeTV krátká zamyšlení nad jednotlivými
evangelijními událostmi posledního, tzv. svatého týdne (od nedělního
Kristova vjezdu do Jeruzaléma po nedělní vzkříšení).

Sérii pořadů jsme nazvali Příběhy Velké noci a chceme se také společně s
vámi zamýšlet nad významem Velikonoc.

Pověz to světu (Tell the World)

Filmy a dokumenty, Život církve / 2 dílů / poslední díl: 10. 4. 2020

Správná rovnice, ale špatná interpretace. Výsledkem byl smutek, bolest a sklíčenost. Tak začíná příběh Církve adventistů sedmého dne v novém australském filmu „Pověz to světu“ (dříve Řekni to světu).
Film představuje podle skutečných událostí příběh malé skupiny farmářů ze severovýchodní části Spojených států, kteří položili základ pro hnutí, jehož zásadními otázkami jsou očekávání druhého příchodu Ježíše Krista, návrat k biblické interpretaci Písma, evangelizace, zdraví a vzdělání.
„Pověz to světu“ není jen filmem historickým a informativním, ale věrohodně ukazuje reálné zápasy víry, když se adventističtí průkopníci vzpamatovávali z rozpadu svých největších nadějí.

Řetízek příběhů

Pro děti, Seriály / 10 dílů / poslední díl: 28. 3. 2020

Aby se vaše děti nenudily, pusťte jim Řetízek příběhů! Celou sérii poučných animovaných vyprávění, která byla dříve dostupná pouze na DVD, jsme pro vás zveřejnili v archivu HopeTV. Animované příběhy pro mladší děti, které ukazují na základní křesťanské hodnoty. Brazilský animovaný seriál.


Velký příběh Bible III ve znakovém jazyce - Daniel Duda

Biblické týdny / 7 dílů / poslední díl: 24. 3. 2020

Záznam Biblického týdne 2019 Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne z konferenčního centra Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou.
Hlavním hostem je Daniel Duda, který navazuje na své předchozí přednášky a provází nás třetím pokračováním "Velkého příběhu Bible".
Záznam je opatřen znakovým jazykem pro neslyšící.

Více o akci se dozvíte zde:
http://www.biblickytyden.cz

Bohoslužby Praha-Smíchov

Bohoslužby / 33 dílů / poslední díl: 16. 3. 2020

Záznamy bohoslužeb Církve adventistů sedmého dne ze sboru Praha-Smíchov.

Manželství v síti (Národní týden manželství 2020)

Přednášky, Diskuzní pořady, Život církve / 7 dílů / poslední díl: 16. 2. 2020

Pro Národní týden manželství roku 2020 je zvoleno téma: „Manželství v síti“. Pro tuto příležitost byl internetovou televizí HopeTV vytvořen sedmidílný cyklus, v němž je společně s odborníky a teology Církve adventistů sedmého dne diskutováno téma nejrůznějších významů sítí v manželství.
Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa.
Více o aktivitě Národní týden manželství se dozvíte na:
http://www.tydenmanzelstvi.cz/

Velký příběh o lásce - koncert Pěveckého sboru Ireny Szurmanové (2018)

Koncerty / 1 dílů / poslední díl: 24. 12. 2019

Předvánoční koncert Pěveckého sboru Ireny Szurmanové z roku 2018 s názvem "Velký příběh o lásce" z kulturního domu Trisia v Třinci. Tuto hudební událost, na níž vystoupili i herci Eva Kodešová a Miroslav Etzler, natočila a zpracovala HopeTV.
Pěvecký sbor Ireny Szurmanové je tvořen zpěváky třineckých církevních společenství adventistů z Lyžbic, Folvarku a Oldřichovic a dalšími zpěváky z blízkého okolí.
Skladatelka a klavíristka Irena Szurmanová vystudovala klavír a skladbu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a kompozici na HAMU v Praze. V současnosti působí jako hudební pedagog, komponuje, spolupracuje s hudebními tělesy i sólisty a vede svůj pěvecký sbor.

ASI-CS 15. unijní setkání - Bratislava 2019

Život církve / 3 dílů / poslední díl: 9. 12. 2019

15. unijní setkání organizace ASI-CS (Adventist-Laymen's Services & Industries) se odehrálo 28. - 30. listopadu 2019 v Bratislavě a mělo podtitul Povedz to svetu. ASI- CS je dobrovolným zapsaným spolkem fyzických osob členů Církve adventistů sedmého dne a právnických osob, které působí v České republice a v zahraničí. Organizace každoročně vypisuje výběrové řízení na podporu projektů zaměřených na nejrůznější oblasti lidské činnosti ve všech věkových kategoriích. Finanční příspěvky jsou dary členů tohoto spolku a slouží misijním účelům i na pomoc lidem v nouzi.

Bohoslužby Praha-Vinohrady

Bohoslužby / 1 dílů / poslední díl: 28. 11. 2019

Záznamy bohoslužeb Církve adventistů sedmého dne ze sboru Praha-Vinohrady.

BanglaKids: rosteme spolu s vámi

Filmy a dokumenty / 1 dílů / poslední díl: 29. 10. 2019

Projekt BanglaKids (dříve BangBaby) humanitární organizace ADRA v roce 2019 slaví 20 let od svého vzniku.

Více o projektu se dozvíte zde:
https://www.banglakids.cz/

Realita

Pro mládež, Filmy a dokumenty, Portréty osobností / 10 dílů / poslední díl: 18. 10. 2019

Cyklus "Realita" představuje příběhy těch, jejichž životní cesta nebyla vždy jen přímá. Příběhy, které ukazují, jaké místo má víra v životě člověka a co lze na cestě za ní překonat.

Hľadanie 2: K podstate

Přednášky, Diskuzní pořady, Filmy a dokumenty, Seriály / 23 dílů / poslední díl: 7. 10. 2019

V diskusnej relácii „K podstate“ si moderátor Geoff Youlden pozýva do štúdia teológov, učiteľov, umelcov a podrobnejšie sa venujú témam zachyteným v dokumentárnom seriáli Hľadanie 2. Spoločne hľadajú východiská uprostred stále sa prehlbujúcich kríz, tých, ktoré zúria okolo nás, aj v nás. „Kam speje svet v 21. storočí?“, „Prečo musí tak veľa ľudí trpieť?“ či „Čo bude po smrti?“. Ich odpovede vychádzajú z vlastných skúsenosti, zo skúsenosti druhých ľudí a z osobného poznania Boha a Božieho slova.

Velký příběh Bible III - Daniel Duda (Biblický týden ČS 2019)

Biblické týdny / 7 dílů / poslední díl: 18. 8. 2019

Záznam Biblického týdne 2019 Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne z konferenčního centra Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou.
Hlavním hostem je Daniel Duda, který navazuje na své předchozí přednášky a provází nás třetím pokračováním "Velkého příběhu Bible".

Více o akci se dozvíte zde:
http://www.biblickytyden.cz

Identita

Diskuzní pořady, Seriály, Život církve / 12 dílů / poslední díl: 1. 8. 2019

Pořad Identita vznikl jako reakce na mnohé otázky členů Církve adventistů sedmého dne. Otázky týkající se základů naší víry. V dnešní době, kdy je vše zpochybňováno se lidé ptají, zda má ještě smysl věřit tomu, čemu věřili naši předchůdci a zda je naše víra založená na Bibli. Identita se pokouší na některé tyto otázky odpovědět.

Milý pane kaplane

Filmy a dokumenty / 1 dílů / poslední díl: 27. 6. 2019

Dokumentární film věnovaný Vězeňské duchovenské péči. Vězeňská duchovenská péče je aktivita duchovních – kazatelů, farářů a dobrovolníků z různých církví, kteří docházejí do věznic a poskytují duchovní doprovázení, osvětu a pomoc lidem ve vazbě nebo ve výkonu trestu. Církev adventistů sedmého dne je v této iniciativě aktivně zapojena prací kazatelů, kaplanů a dobrovoníků a patří k početně nejzastoupenější službě v této oblasti.

Více o Vězeňské duchovenské péči se můžete dozvědět zde: http://www.vdpcr.eu/

Kořeny víry

Přednášky, Filmy a dokumenty, Seriály / 48 dílů / poslední díl: 18. 6. 2019

Seriál Kořeny víry se vrací k duchovnímu dědictví reformace a zkoumá vazby mezi současností, minulostí a budoucností. Seznamuje diváky s klíčovými osobnostmi a událostmi procesu reformace v celé Evropě. Všech 48 dílů tohoto zahraničního seriálu je opatřeno českými titulky - nezapomeňte si je zapnout v přehrávači YouTube.

Slavnostní konferenční bohoslužba Č-SU CASD • 8. červen 2019 • Brno

Život církve / 3 dílů / poslední díl: 10. 6. 2019

V sobotu 8. června 2019 se uskutečnila slavnostní konferenční bohoslužba pro tři sdružení Česko-Slovenské unie. Společné setkání proběhlo v Brně v areálu Výstaviště Brno v pavilonu V a hlavním hostem byl předseda Interevropské divize církve adventistů Mario Brito.

Děti patří do školy. ADRA.

Upoutávky / 1 dílů / poslední díl: 19. 5. 2019

“Every child. Everywhere. In school.” (Děti patří do školy) je mezinárodní kampaň organizace ADRA, jež usiluje o změnu. Cílem kampaně je informovat o potřebě vzdělávání dětí z celého světa, které jsou ze vzdělávacího systému často vyloučeny kvůli extrémní chudobě, bezpečnostní situaci v zemi či etnické a genderové diskriminaci.

Bohoslužby Praha-Bethany

Bohoslužby / 2 dílů / poslední díl: 7. 5. 2019

Záznamy bohoslužeb Církve adventistů sedmého dne ze sboru Praha-Bethany.

Ožehavé otázky v evangeliu poslední doby

Přednášky, Život církve / 3 dílů / poslední díl: 30. 4. 2019

Teologická konference Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne s tématem "Ožehavé otázky v evangeliu poslední doby" se uskutečnila dne 23. 2. 2019 ve společenském centru Bethany v Praze.
V církevních sborech se témata související s druhým příchodem Ježíše Krista, s tím co všechno bude tomuto příchodu předcházet, diskutují; lidé se zajímají. Objevují se různí “vykladači” takzvaných posledních událostí. Teologická konference Českého sdružení je příležitostí znovu tyto témata promyslet, zastavit se a podívat se, co o tom všem říká Bible. Hlavním řečníkem konference byl Ján Barna, učitel systematické a biblické teologie na Newbold College ve Velké Británii.

Zabijáci manželství (Národní týden manželství 2019)

Přednášky, Diskuzní pořady, Život církve / 6 dílů / poslední díl: 16. 2. 2019

Pro Národní týden manželství roku 2019 bylo zvoleno téma: „Zabijáci manželství a jak se jim bránit“. Pro tuto příležitost byl internetovou televizí HopeTV vytvořen šestidílný cyklus, v němž je společně s odborníky Církve adventistů sedmého dne diskutováno téma nejrůznějších "zabijáků", které mohou manželství ohrozit.
Více o aktivitě Národní týden manželství se dozvíte na:
http://www.tydenmanzelstvi.cz/

1952

Filmy a dokumenty, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 1. 1. 2019

Dokument televize HopeTV věnovaný událostem odebrání státního souhlasu Církvi adventistů sedmého dne (CASD). Dokument mapuje dramatické události padesátých let, které vedly k zákazu CASD na dlouhé 4 roky. Na dobu ilegality vzpomíná pamětník a kazatel Jiří Drejnar, který byl v době zákazu studentem Evangelické bohoslovecké fakulty a zároveň se staral o sbor v Mladé Boleslavi. Jeho autentické výpovědi doplňují svými postřehy historici PhDr. Denko Čumlivski a Mgr. Jiří Piškula, Th.D. Za současnou Církev adventistů sedmého dne promluvil biblický pracovník Tomáš Kábrt, DiS.

ASI-CS 14. unijní setkání - Olomouc 2018

Život církve / 4 dílů / poslední díl: 21. 12. 2018

14. unijní setkání organizace ASI-CS (Adventist-Laymen's Services & Industries) se odehrálo 6. - 8. prosince 2018 v Olomouci a mělo podtitul Na prahu věčnosti. ASI- CS je dobrovolným zapsaným spolkem fyzických osob členů Církve adventistů sedmého dne a právnických osob, které působí v České republice a v zahraničí. Organizace každoročně vypisuje výběrové řízení na podporu projektů zaměřených na nejrůznější oblasti lidské činnosti ve všech věkových kategoriích. Finanční příspěvky jsou dary členů tohoto spolku a slouží misijním účelům i na pomoc lidem v nouzi.

Stážista

Upoutávky / 1 dílů / poslední díl: 26. 10. 2018

Projekt Moravskoslezského sdružení Církve adventistů sedmého dne s názvem "Stážista" je určený mladým lidem, kteří se chtějí zapojit do práce pro církev a pro lidi kolem sebe. Každý zájemce si může vyzkoušet nejrůznější služebnosti v rámci sboru a najít tak své místo i v rámci společenství.

Ostatní reportáže

Zpravodajství / 7 dílů / poslední díl: 10. 10. 2018

Tento pořad zatím nemá popisek.

Den pro rodinu

Zpravodajství / 1 dílů / poslední díl: 21. 8. 2018

Den pro rodinu je aktivita Aliance pro rodinu z.s.

Kázání na hoře - Mikuláš Pavlík (Biblický týden ČS 2018)

Biblické týdny / 7 dílů / poslední díl: 4. 8. 2018

České sdružení Církve adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV.cz pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Kázání na hoře“ se jako první ujal předseda Česko-Slovenské unie CASD Mikuláš Pavlík.

Proč se hlásím na Adventistický teologický institut

Upoutávky / 2 dílů / poslední díl: 3. 8. 2018

Církev adventistů sedmého dne zakládá Adventistický teologický institut jako novou formu teologického vzdělávání. Jaká je motivace jeho nových studentů? Více informací na www.ati.casd.cz

Prožít klid

Filmy a dokumenty, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 24. 5. 2018

Máte svou rodinnou tradici, při které si v pátek večer zahajujete sobotu? Zajímalo vás někdy, jak to probíhá v jiných domovech? Dokument americké a německé televize HopeChannel zavádí diváky do mnohých rodin po celém světě a poukazuje na to, že i když způsoby vítání sedmého dne má každý trochu jiné, důvody jsou napříč kontinenty stejné.

Misie adventistů ve světě

Zpravodajství, Filmy a dokumenty, Život církve / 86 dílů / poslední díl: 6. 4. 2018

Církev adventistů sedmého dne v USA čtvrtletně vytváří sérii krátkých videodokumentů o misijním úsilí jejích členů. V rámci tohoto zpravodajství o šíření biblické zvěsti můžeme s misijními pracovníky navštívit doslova všechny kouty světa. Adventisté pomáhají lidem v nejchudších i nejbohatších zemích světa poznat Boha, najít smysl života, ale nabízejí i pomoc v nouzi.

Majstrovské dielo

Filmy a dokumenty, Seriály, Zamyšlení / 6 dílů / poslední díl: 21. 2. 2018

Majstrovské dielo je dokumentárna séria austrálskej televízie HopeChannel, ktorá skúma niektoré z najslávnejších a najzaujímavejších umeleckých diel. V období, keď mnohí ľudia nevedeli čítať a písať, bolo umenie jediným prostriedkom pre pochopenie Boha.

Manželství bez mýtů (Národní týden manželství 2018)

Přednášky, Diskuzní pořady, Život církve / 5 dílů / poslední díl: 16. 2. 2018

Kdo z nás neslyšel bezpočet vtipů a narážek o manželství, které jakoby naznačovaly, že sňatkem končí veškerá romantika, zábava, zájem o druhého, štěstí, svoboda atd. Ale není to všechno trochu jinak?
Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa.
Více o aktivitě Národní týden manželství se dozvíte na:
http://www.tydenmanzelstvi.cz/

Sedmý den: Objevy ze ztracených stránek historie

Filmy a dokumenty, Seriály / 5 dílů / poslední díl: 4. 1. 2018

Fascinující dokument zachycující příběh, který trvá již tisíciletí a jehož dějištěm byla nejrůznější místa světa – příběh výkladu jednoho z desatera Božích přikázání týkajícího se dne odpočinku.
Průvodcem je herec Hal Holbrook, kterého doplní svědectví více než padesáti historiků a teologů katolické, pravoslavné, protestantské a židovské tradice.

Majstrštyk

Filmy a dokumenty, Seriály, Zamyšlení / 26 dílů / poslední díl: 3. 1. 2018

Dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí lidé neměli přístup k Bibli, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.

Portrét Ireny Szurmanové

Portréty osobností / 1 dílů / poslední díl: 2. 1. 2018

Skladatelka a klavíristka Irena Szurmanová je absolventkou Lidové školy umění v Třinci. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obory klavír a skladba. Ve studiu pak pokračovala na hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v oboru kompozice. Od dokončení studií až dosud se věnuje pedagogické činnosti na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde vyučuje skladbu, hudební teorii a improvizaci. Jako skladatelka a klavíristka spolupracuje s několika sólovými zpěváky např. Barborou Jiráskovou, Patricií Janečkovou nebo Ivem Hrachovcem. Hlavně ale vede vlastní pěvecký sbor v Třinci, se kterým má za sebou nespočet koncertních vystoupení.

Adventní bohoslužba Pěveckého sboru Ireny Szurmanové (2016)

Koncerty / 1 dílů / poslední díl: 26. 12. 2017

Adventní bohoslužba Pěveckého sboru Ireny Szurmanové s názvem "Vyhlížím tvou tvář" se uskutečnila v prosinci roku 2016 v Třinci.
Pěvecký sbor Ireny Szurmanové je tvořen zpěváky třineckých církevních společenství adventistů z Lyžbic, Folvarku a Oldřichovic a dalšími zpěváky z blízkého okolí.
Skladatelka a klavíristka Irena Szurmanová vystudovala klavír a skladbu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a kompozici na HAMU v Praze. V současnosti působí jako hudební pedagog, komponuje, spolupracuje s hudebními tělesy i sólisty a vede svůj pěvecký sbor.

První adventista ve střední Evropě

Filmy a dokumenty, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 7. 12. 2017

Prvním adventistou v Československu se stal zkraje 20. století Antonín Šimon, který si nové americké učení přivezl z Německa. Projděme s ním několik zásadních milníků v průběhu stoleté historie adventismu na území střední Evropy a podívejme se na jeho aktuální situaci dnes.

Re-form-ace

Přednášky, Diskuzní pořady / 8 dílů / poslední díl: 11. 11. 2017

Rok 1517 je označován jako rok počátku evropské církevní reformace. Martin Luther v Německu zveřejnil svých 95 tezí proti praktikám katolické církve a dal tak do pohybu proces přehodnocování přístupu k církvi, k Bohu a hlavně k Bibli.
Rozhovory v pražském kostele Martina ve zdi vedl webpastor HopeTV.cz Jindřich Černohorský s duchovními Církve československé husitské a Církve adventistů sedmého dne.

HopeTV Showreel 2017

Upoutávky / 1 dílů / poslední díl: 13. 10. 2017

Každý týden přibývají na naše sociální sítě videa z produkce HopeTV.cz. Průřez tím nejlepším jsme pro vás připravili právě teď.

Víra v podivném světě - Laurence Turner (Biblický týden ČS 2017)

Biblické týdny / 7 dílů / poslední díl: 10. 8. 2017

České sdružení Církve adventistů sedmého dne každoročně pořádá studijně zaměřený biblický týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek z tohoto týdne. Tématu „Víra v podivném světě“ se věnuje vedoucí katedry Starého zákona na Newbold College Laurence Turner.

Více informací o Biblickém týdnu naleznete na http://www.biblickytyden.cz

Život – náhoda, nebo záměr?

Filmy a dokumenty / 1 dílů / poslední díl: 26. 7. 2017

Vznikl život náhodou, sám o sobě, anebo všechno živé stvořil Bůh? Jak je možné, že všechny organismy, rostliny, zvířata a lidé mají určitý životní úkol a smysl? Pojďme prozkoumat nepředstavitelnou velikost vesmíru, obrovskou energii, která se skrývá ve veškeré hmotě, molekuly vody, z kterých se pokaždé tvoří originální sněhové vločky, složitost DNA, obdivuhodnou funkčnost ptáků a mnoho dalšího. Připojte se ke zkoumání tajemství o stvoření, svědomí a Boží slávě.

Projekt rodina

Pro mládež, Přednášky, Diskuzní pořady, Seriály / 17 dílů / poslední díl: 18. 7. 2017

“Projekt rodina“ reaguje na fakt, kdy statistiky ukazují, že šťastných manželství není v České republice mnoho. Každé druhé se rozvádí a o těch co spolu zůstávají nejde vždy říci, že jsou spokojení. Co je to chození a jaké má fáze? Jak si vybrat toho pravého, tu pravou? Jak se zachovat, když do vztahu nepříjemně zasahuje tchyně nebo kamarádi? Co prožíváme při rozvodu a jak jím projít s co nejmenší újmou? A co děti? Jak ony vnímají naše neshody?
Tyto otázky a mnoho dalších jsme si položili s Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti mezilidských vztahů a výchovy. Vznikl tak PROJEKT RODINA, který se snaží reagovat na to, co řada z nás prožívá.

Rádi si vyslechneme vaše trápení, náměty nebo dotazy. Náš email je projektrodina@hopetv.cz. Více o „Projektu rodina“ naleznete na www.projektrodina.cz

Adventistická služba lidem se speciálními potřebami

Přednášky, Život církve / 5 dílů / poslední díl: 28. 6. 2017

Záznam přednášek při příležitosti konání bohoslužby Církve adventistů sedmého dne pro neslyšící v Praze-Strašnicích dne 8. dubna 2017. V rámci celé akce vystoupili mimo jiných i Jitka Morávková, Mikuláš Pavlík, Vít Vurst, Jan Libotovský, Daniel Hrdinka nebo Josef Slowík. Celá akce je zaštítěna aktivitou s názvem Adventistická služba lidem se speciálními potřebami.

Bohoslužby Praha-Strašnice

Bohoslužby / 2 dílů / poslední díl: 28. 6. 2017

Záznamy bohoslužeb Církve adventistů sedmého dne ze sboru Praha-Strašnice.

Jiří Beneš: kniha Jozue

Diskuzní pořady / 3 dílů / poslední díl: 28. 6. 2017

Jiří Beneš je vedoucí Katedry biblistiky a judaistiky Husitské teologické fakulty UK v Praze. Osm let se zabýval výkladem starozákonní knihy Jozue a tento rok jej vydal knižně ve spolupráci s Adventistickým teologickým institutem a nakladatelstvím Návrat domů. V rozhovoru s Janem Bártou upřesňuje svou motivaci pro nasání knihy.

Kompas

Pro mládež, Pro děti, Seriály / 12 dílů / poslední díl: 16. 6. 2017

Kompas to není pouze jméno pro malou krabičku se střelkou, ukazující k severnímu magnetickému pólu, ale také název nového pořadu určeného klukům a holkám, kteří se vydávají po nevyšlapaných cestách přírody, myšlení a vědění, aby tak mohli vést aktivní a zodpovědný život vůči sobě i ostatním.

Interview s Korneliem Novakem

Pro mládež, Zamyšlení, Portréty osobností / 13 dílů / poslední díl: 5. 6. 2017

Krátký rozhovor s Korneliem Novakem - původem rumunským motorkářem a kulturistou - přináší produkce HopeTV.cz v souvislosti se spuštěním 26-ti dílného seriálu Důkaz o Bohu.

Pomáhám, Zn. rád

Filmy a dokumenty / 1 dílů / poslední díl: 29. 5. 2017

Nemyslet jen na sebe a svoje pohodlí. Rozhlížet se kolem sebe a všímat si potřeb lídí. Rozhodmout se být tu pro druhé a začít pro ně něco dělat. Že se to snadno řekne ale hůře udělá? Víme to, proto vznikl tento dokument o dobrovolnické službě, kterou provozuje a koordinuje humanitární organizace ADRA. Dokument, jenž je poctou lidem, kteří druhým pomáhají a dávají svému okolí jasně najevo, že to jde a že to člověka může naplňovat štěstím.

Lékaři duší

Filmy a dokumenty / 1 dílů / poslední díl: 29. 5. 2017

Životní situace nemocného člověka bývá velmi složitá a plná ztrát. Nemoc člověka a vyrovnávání se s ní ovlivňuje celá řada faktorů a potřeb -- tělesných, sociálních, duševních i duchovních. Vnímání a podpora těchto potřeb napomáhá lepší připravenosti pacienta i jeho nejbližšího okolí zvládat nemoc. Péče o duchovní potřeby se stává nedílnou součástí komplexní péče o nemocné ve zdravotnických zařízeních. Na základě našich několikaletých zkušeností (v posledních 6 letech se duchovní služba ve zdravotnictví dynamicky rozvíjí) můžeme říci, že si v nemoci, více než kdy jindy, pokládají lidé otázky po smyslu života, své aktuální životní situace, smyslu nemoci, a samozřejmě také hodnotí svůj dosavadní život. Tyto otázky často vzbuzují touhu po sdílení či odpuštění. Na tyto potřeby reaguje právě služba nemocničních kaplanů, kteří slouží všem pacientům bez rozdílu vyznání.

Na ceste

Filmy a dokumenty, Seriály, Život církve / 8 dílů / poslední díl: 25. 5. 2017

Nový americký seriál v slovenskom znení Na ceste prináša historický prehľad o misijných cestách Cirkvi adventistov siedmeho dňa. Mapuje jej vývoj od počiatočného hľadania prorockého oznámení Biblie, cez rozmach biblického poznania a šírenia evanjelia najmodernejšími prostriedkami až do nedávnej minulosti. Je svedectvom toho, že každá doba prináša Cirkvi nové špecifické výzvy.

Pohled křesťana

Zamyšlení / 9 dílů / poslední díl: 25. 5. 2017

O tom, že křesťané mají co říci k aktuálním událostem a společenskému dění i v 21. století, vás přesvědčí naše série úvah a zamyšlení.

Teologie knihy Daniel - Jiří Beneš (Biblický týden ČS 2015)

Biblické týdny / 9 dílů / poslední díl: 10. 4. 2017

V létě roku 2015 se členové Církve adventistů sedmného dne sešli v konferenčním středisku Immanuel nedaleko Ždírce nad Doubravou ke společnému studiu Bible. Seriál přednášek na téma Teologie knihy Daniel vedl teolog doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D. Čerpal přitom ze své nové knihy s názvem Kniha o Bohu soudci, která je teologickým výkladem biblické knihy Daniel.

HopeTV - Otče náš...

Upoutávky / 1 dílů / poslední díl: 9. 3. 2017

Jsme HopeTV, křesťanská internetová televize.

Můžete nás sledovat na Facebooku:
http://www.facebook.com/HopeTV
Odebírat naši tvorbu můžete zde:
http://goo.gl/GFLxYj
Jsme součástí Církve adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Muž v současném světě - Max kašparů (Konference mužů 2016)

Přednášky / 5 dílů / poslední díl: 8. 3. 2017

O víkendu 8. – 9. října 2016 se v rekreačním středisku „Pracov“ uskutečnil již čtvrtý ročník Konference mužů s názvem „Chlapi sobě“. Akci svou účastí obohatil významný český psycholog dr. Max Kašparů, který posloužil účastníkům výkladem evangelijní perikopy o pokušení Krista na poušti. Také otevřel témata: „Muž v pavučině současného světa“; „Muž jako strážce záměny prostředku a cíle“; „Muž jako učitel svého druhu“ a „Muž a strach“.

Tajemství zdravé kondice

Zdravý životní styl / 12 dílů / poslední díl: 28. 2. 2017

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je zdraví nejenom nepřítomnost nemoci, ale stav tělesné, duševní, a společenské pohody. Jak být zdravý? Jak předcházet chybám? A jaké je tajemství zdravé kondice?


Polemika s Bohem - kolektiv autorů (Biblický týden ČS 2016)

Biblické týdny / 7 dílů / poslední díl: 28. 2. 2017

České sdružení Církve adventistů sedmého dne již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Polemika s Bohem“ se ujal kolektiv teologů církve.

Hudba v bohoslužbě (Teologická konference 2015)

Přednášky, Život církve / 5 dílů / poslední díl: 28. 2. 2017

Kazatelské oddělení Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne ve spolupráci s Teologickým seminářem v Sázavě připravilo již devátou teologickou konferenci, tentokrát na často diskutované téma hudby. Hlavním hostem konference bude muzikoložka Lilianne Doukhanová, Ph.D., která přednáší dějiny hudby a muzikologii na Andrewsově universitě v USA, kde zároveň vede oddělení hudby. Další řečníci z řad domácích odborníků nahlédnou na úlohu hudby v církvi z několika různých úhlů pohledu. Příspěvky budou diskutovány. Teologická konference o hudbě v bohoslužbě proběhla v sobotu 12.12.2015 ve Společenském centru Bethany (Za Brumlovkou 4, Praha 4).

Bohoslužby Český Těšín

Bohoslužby / 21 dílů / poslední díl: 27. 2. 2017

Záznamy bohoslužeb Církve adventistů sedmého dne ze sboru Český Těšín.

Projekt rodina - upoutávka

Upoutávky / 1 dílů / poslední díl: 23. 2. 2017

“Projekt rodina“ reaguje na fakt, kdy statistiky ukazují, že šťastných manželství není v České republice mnoho. Každé druhé se rozvádí a o těch co spolu zůstávají nejde vždy říci, že jsou spokojení. Co je to chození a jaké má fáze? Jak si vybrat toho pravého, tu pravou? Jak se zachovat, když do vztahu nepříjemně zasahuje tchyně nebo kamarádi? Co dělat, když partner nebo partnerka jsou stále fixováni na rodiče? Co prožíváme při rozvodu a jak jím projít s co nejmenší újmou? A co děti? Jak ony vnímají naše neshody?
Tyto otázky a mnoho dalších jsme si položili s Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti mezilidských vztahů a výchovy. Vznikl tak PROJEKT RODINA, který se snaží reagovat na to, co řada z nás prožívá.

Rádi si vyslechneme vaše trápení, náměty nebo dotazy. Náš email je projektrodina@hopetv.cz. Více o „Projektu rodina“ naleznete na www.projektrodina.cz

Ježíšova rodina - Jeroným Klimeš a Radomír Jonczy (Národní týden manželství 2017)

Přednášky, Diskuzní pořady, Život církve, Zamyšlení / 6 dílů / poslední díl: 18. 2. 2017

Oddělelní Křesťanského domova v rámci Církve adventistů sedmého dne připravilo během Národního týdne manželství šestidílnou minisérii na téma Ježíšova rodina. Zamyšlením provází pastor Mgr. Radomír Jonczy, který si do studia pozval rodinného psychologa Jeronýma Klimeše. V jednotlivých dnech se více zaměříme na Ježíšova otčíma, matku, sourozence, Ježíšův vztah k ženám, manželství a dětem obecně.

Bohoslužby pro mládež

Pro mládež, Bohoslužby / 9 dílů / poslední díl: 2. 1. 2017

Záznamy bohoslužeb z nejrůznějších akcí křesťanské mládeže. Podporujeme setkávání mladých křesťanů, jejich společné prožívání víry, vzájemnou interakci a motivaci k životu ve společenství s Bohem.

Cliff! - Filozofie pro dnešek

Přednášky, Seriály / 35 dílů / poslední díl: 1. 12. 2016

Pořad Cliff! je cyklus filozoficko-teologických úvah, který provokativním způsobem polemizuje nad základními křesťanskými principy.Pořadem provází teolog Clifford Goldstein.

V kostce

Zpravodajství, Diskuzní pořady / 3 dílů / poslední díl: 30. 6. 2016

Pořad „V kostce“ představuje zajímavosti a novinky z oblasti literatury, hudby či filmu.

Služba žen Církve adventistů sedmého dne

Upoutávky / 1 dílů / poslední díl: 22. 6. 2016

Služba žen v České a Slovenské republice je součástí celosvětové Women Ministry a je jedním z oddělení Církve adventistů sedmého dne. Oddělení Služby žen touží objevit a rozvíjet Boží záměr s každou ženou v církvi. Klade si také za cíl pomoci ženám objevit své dary a schopnosti a následně je rozvíjet ve svém osobním, rodinném či společenském životě.

Blok 57

Pro mládež, Diskuzní pořady, Seriály / 8 dílů / poslední díl: 12. 5. 2016

HopeTV vám představuje talkshow s názvem „Blok 57″, jejímž smyslem je představit známé či zajímavé osobnosti. Moderátor relace Martin Žalud má několik cílů. Představit hosta netradičním způsobem. Klást neobvyklé otázky. Naťuknout téma duchovního života. A hlavně nenudit diváka.

Reflexy

Diskuzní pořady / 40 dílů / poslední díl: 1. 5. 2016

Seriál rozhovorů se zajímavými osobnostmi, které se pohybují na pomezí světa kultury, náboženství či veřejného života.

Budoucnost očima sociologa - Jiřina Šiklová

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 16. 4. 2016

Na podzim 2012 se ve Společenském centrum Londýnská 30 uskutečnila série přednášek s názvem „Budoucnost očima sociologa“. Přednášejícím byla socioložka Jiřina Šiklová.

Osudy

Filmy a dokumenty, Život církve, Portréty osobností / 9 dílů / poslední díl: 27. 3. 2016

Jak vzpomínají na své odsouzení a uvěznění bývalí političtí vězni z řad členů a kazatelů Církve adventistů sedmého dne? S čím se vyrovnávali a co prožili ti, kteří se za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu? Co pro ně a jejich blízké bylo nejtěžší?

Mentální výkonnost člověka - Igor Bukovský

Přednášky, Zdravý životní styl / 1 dílů / poslední díl: 26. 2. 2016

Mozek je ústředním orgánem všeho, co se v těle děje. Co můžeme udělat proto, aby naše mentální výkonnost dosahovala co nejlepší úrovně? Nejen na tyto otázky najdete odpověď v přednášce MUDr. Igora Bukovského na téma: "Mentální zdraví člověka".

Manželství - ráj nebo peklo? (Národní týden manželství 2016)

Přednášky, Život církve, Zamyšlení / 6 dílů / poslední díl: 12. 2. 2016

Příběh z ráje obyčejně čteme jako příběh z dávné historie. Božím přáním však je, abychom události ze života Adama a Evy popsané v knize Genesis vnímali jako modelový příběh sepsaný k našemu poučení. Nabízíme vám tématická zamyšlení pastora Mgr. Radomíra Jonczyho, vedoucího oddělení „Křesťanského domova“ Církve adventistů sedmého dne.
Více o aktivitě Národní týden manželství se dozvíte na:
http://www.tydenmanzelstvi.cz/

Válka ve jménu Boha?

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 29. 1. 2016

Třídílný cyklus "Válka ve jménu Boha?" proběhl ve Společenském centru "Londýnská 30" v březnu 2015. Smyslem setkání bylo hledání širího kontextu vypjaté situace v Evropě. Představíme vám tři odborníky, kteří nám pomohou zorientovat se v současné problematice kolem sílících nepokojů ze strany islámských extrémistů, vedoucích také k sílící náboženské nesnášenlivosti u nás i ve světě.

Modlitba a uzdravení - Bruce L. Bauer (Motivační setkání Kroměříž 2015)

Přednášky, Zdravý životní styl / 6 dílů / poslední díl: 15. 12. 2015

Modlitba a uzdarvení - Bruce L. Bauer (Motivační setkání Kroměříž 2015)

Christian Berdahl - Můj příběh

Přednášky, Portréty osobností / 1 dílů / poslední díl: 26. 11. 2015

"Pojďte ke mně, všichni, kdo se namáháte a jste obtíženi břemeny, a já vám dám odpočinout." Tímto výrokem z biblického Matoušova evangelia Christian Berdahl charakterizuje svůj životní příběh - drsné a syrové svědectví ze svého dětství přednesl návštěvníkům 11. unijního setkání organizace ASI v listopadu roku 2015 v Bratislavě. Christian Berdahl, zakladatel Shepherd' s Call ministry v USA, se ve svém životě musel vyrovnat s těžkou otázkou, jak může Bůh dopouštět zlo páchané na nevinných a v tomto svědectví popisuje svojí cestu k Bohu a cestu k odpuštění.

Impulzy

Zamyšlení / 3 dílů / poslední díl: 10. 11. 2015

Zkusme se na chvíli zastavit, zamyslet se. Přemýšlet o sobě, o naší cestě a o cíli té cesty. Pojďme přemýšlet o víře a o Bohu. Seriál krátkých zamyšlení webpastora Jindřicha Černohorského.

Abraham - Roman Hampacher (Kongres mládeže ČS 2015)

Pro mládež, Přednášky / 6 dílů / poslední díl: 2. 11. 2015

"Neboj se jít a sáhnout si až na své dno, rozšroubovat svou DNA, jít úplně k prvopočátku toho, kde všechno začíná. Pokud toužíš změnit sám sebe, musíš začít od základu, od začátku, ode dna. Musíš změnit to, co zadává program Tvým buňkám, Tvému myšlení a tím předurčuje vývoj a vlastnosti Tvého organismu... musíš změnit svou DNA."

Křesťan, církev a média - Petr Vaďura (Biblický týden ČS 2015)

Přednášky, Biblické týdny / 1 dílů / poslední díl: 15. 8. 2015

Umí současná církev oslovit sekulární svět skrze média? Jaký jazyk by měla církev k tomuto účelu používat? A jaký prostor církvi v mediílním světě náleží? V termínu od 26. července do 2. srpna 2015 proběhl v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou Biblický týden Českého sdružení. V rámci této akce vystoupil Petr Vaďura, který hledal odpovědi na podobné otázky.

Mistr Jan Hus - Pravda a mýtus - Martin Chadima

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 19. 7. 2015

Přednášky na téma "Pravda a mýtus - Mistr Jan Hus" vedl teolog, pedagog a religionista ThDr. Martin Chadima, ThD, který se zabývá významnými postavami období české reformace. Sérii přednášek hostila pražské Společenské centrum Londýnská 30.

Thomas Graumann - Dvakrát zachráněné dítě

Přednášky, Portréty osobností / 1 dílů / poslední díl: 1. 7. 2015

Thomas Graumann se narodil v roce 1931 do brněnské židovské rodiny. Když v roce 1939 Nicolas Winton zachraňoval z Protektorátu Čechy a Morava židovské děti, byl Tomáš jedním z posledních dětí z těch 669, které se podařilo zachránit. 2. srpna 1939 odvezl osmiletého Tomáše poslední z vlaků naděje vypravených z Prahy do Velké Británie.

Stvoření (Teologická konference 2014)

Přednášky, Život církve / 8 dílů / poslední díl: 27. 2. 2015

V prosinci 2014 se uskutečnil již osmý ročník Teologické konference CASD, tentokrát na téma "Stvoření". Různé úhly pohledu přinesli teologové, kazatelé, ale např. i vědci - Oldřich Svoboda, Roman Mach, Vladimír Král, Michal Martínek a další.

Kornelius Novak - Highway to Heaven

Přednášky / 1 dílů / poslední díl: 23. 2. 2015

Evangelista Kornelius Novak vypráví svůj příběh obrácení. Kornelius Novak, člověk, který si sáhl na dno. V dětství nepřijímaný a utiskovaný kolektivem, později městský rváč. Vicemistr Německa v kulturistice, ale i motorkář a barový vyhazovač. Jak získal víru v Boha, osobní vztah s Ním a jak se z něj stal evangelista? Kornelius Novak poznal, že Bůh je milosrdný, miluje ho a přesto, co prožíval, vždycky mu chtěl pomoci.


Dobrá zpráva o Božím soudu - Ján Barna (Biblický týden ČS 2014)

Biblické týdny / 19 dílů / poslední díl: 26. 12. 2014

Záznam série přednášek Jána Barny z Biblického týdne ČS 2014 na téma: Dobrá zpráva o Božím soudu a události s ním spojené.

Kristova metoda (Modlitební týden 2014)

Život církve, Zamyšlení / 8 dílů / poslední díl: 10. 11. 2014

Každoroční modlitební týden Církve adventistů sedmého dne nabízí zvláštní příležitost společně se modlit a přemýšlet o Bohu i o vztahu k druhým. Tématem modlitebního týdne roku 2014 byla „Kristova metoda“.

Unijní lékařská konference 2014

Přednášky, Zdravý životní styl, Život církve / 2 dílů / poslední díl: 26. 8. 2014

Záznam Unijní lékařské konference Církve adventistů sedmého dne, která se konala v březnu 2014 v Praze. Mezi přednášejícími se např. objevili H. Kahleová, J. Čupka, M. Trněný, J. Krynská a N. Cibiček.

Evangelium podle Izajáše - Jiří Moskala (Biblický týden MSS 2014)

Biblické týdny / 14 dílů / poslední díl: 20. 8. 2014

Záznamy z živého přenosu z Biblického týdne 2014 Moravskoslezského sdružení Církve adventistů sedmého dne.
Hlavním hostem Biblického týdne byl děkan Teologického semináře Andrewsovy Univerzity Jiří Moskala, Th.D., Ph.D. a poradce předsedy sdružení Victoria v australském Melbourne Stenio Gungadoo D.Min.
Český rodák Jiří Moskala si pro své uvažování zvolil téma „Evangelium podle Izajáše" a jeho australský kolega Stenio Gungadoo se zamýšlel nad tématem „Jak nalézt Krista v Genesis."

Sobota (Teologická konference 2013)

Přednášky, Život církve / 6 dílů / poslední díl: 1. 8. 2014

V pořadí již sedmá Teologická konference se uskutečnila 8. prosince 2013 v prostorách kaple Thomayerovy nemocnice v Praze. Stěžejním tématem slavnostního setkání byla "Sobota" a pořadatelem akce byl Teologický seminář Církve adventistů sedmého dne – Institut teologických studií. Během konference vystoupili např. Jiří Beneš, Petr Krynský, Daniel Horničár či Oldřich Svoboda.

Poselství 1. listu Tesalonickým - Pavel Šimek (Kongres mládeže 2012)

Pro mládež, Přednášky / 5 dílů / poslední díl: 9. 7. 2014

V létě 2012 se uskutečnil kongres mládeže Moravskoslezského a Slovenského sdružení CASD 2012 s názvem "ON". Název kongresu "ON" vycházel z biblického textu, který je zapsán v 1. Tesalonickým 5,24: "Věrný je ten, který vás povolal; ON to také učiní." Hlavním řečníkem akce byl pastor Církve adventistů sedmého dne Pavel Šimek.

Lukášovo evangelium - Oldřich Svoboda (Biblický týden ČS 2013)

Přednášky, Biblické týdny / 5 dílů / poslední díl: 2. 5. 2014

Hlavním tématem Biblického týdne 2013 bylo "Velký příběh Bible II", které přenášel Daniel Duda. Svůj prostor však dostalo také Lukášovo evangelium, jehož výkladu se ujal kazatel Církve adventistů sedmého dne Oldřich Svoboda.

Jsme adventisté sedmého dne...

Upoutávky / 1 dílů / poslední díl: 1. 5. 2014

Potkáváte nás všude tam, kde se lidé obvykle potkávají. Na zastávce autobusu, v obchodě, v ordinaci. Radosti i starosti patří do našeho života v míře málo odlišné od té vaší. Milujeme a chceme být milováni. Jsme adventisté sedmého dne.
www.adventiste.cz a www.casd.cz

Gram prevence lepší než kilo léků - Vladimír Král a Jozef Čupka

Přednášky, Zdravý životní styl / 1 dílů / poslední díl: 21. 4. 2014

Účinná prevence. Kdy s ní začít a kdy už je na ni pozdě? Co je to epigenetika, která přinesla převratné objevy pro genetiku a jak může pomoci při prevenci nemocí? Přednáška prof. Vladimíra Krále a MUDr. Jozefa Čupky.
Prof. RNDr. Vladimír Král, DSc. je profesorem a odborníkem v oboru chemie, která má blízko ke genetice a epigenetice.
MUDr. Jozef Čupka je předsedou společnosti pro prevenci nemocí.
Nenechte si ujít nejnovější informace z oblasti epigenetiky a prevence, které vám mohou pomoci zlepšit zdraví.
Sbor CASD Praha-Smíchov, 2014.

O životě - Jaro Křivohlavý

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 29. 3. 2014

V únoru 2010 se v prostorách komunitního centra Londýnská 30 uskutečnil cyklus přenášek "O životě", které vedl Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc.

Tváří v tvář – Jiří Beneš a Petr Vaďura

Přednášky, Diskuzní pořady / 1 dílů / poslední díl: 28. 3. 2014

Tváří v tvář – Jiří Beneš a Petr Vaďura

HopeTV - Jinak myslet, jinak jednat, jinak žít...

Upoutávky / 1 dílů / poslední díl: 26. 3. 2014

HopeTV - Jinak myslet, jinak jednat, jinak žít...

Jak porozumět příběhu Bible II - Daniel Duda (Biblický týden ČS 2013)

Biblické týdny / 16 dílů / poslední díl: 21. 3. 2014

Daniel Duda v sérii „Velký příběh Bible II“ z r. 2013 navázal na téma "Jak porozumět příběhu Bible" z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.

Boží království je blízko (Modlitební týden mládeže 2014)

Pro mládež, Život církve, Zamyšlení / 8 dílů / poslední díl: 19. 3. 2014

Modlitební týden mládeže se v roce 2014 zbýval tématem Boží království. Mezi řečníky se objevili Petr Adame, Roman Hampacher, Tomáš Harastej a další.

Krása a zložitosť rodinného života - Elias Brasil de Souza (Biblický týden SZ 2013)

Biblické týdny / 21 dílů / poslední díl: 5. 3. 2014

Záznam přednášek na téma: „Krása a zložitosť rodinného života“, které v rámci biblického týdne Slovenského sdružení CASD 2013 přednášel Elias Souza. Dr. Souza působí jako náměstek ředitele institutu BRI, kde se věnuje výzkumu a výkladu Starého zákona.

Náboženská svoboda

Upoutávky / 1 dílů / poslední díl: 23. 1. 2014

Církev adventistů sedmého dne si prostřednictvím série videií "Náboženská svoboda" uvědomuje důležitost náboženské svobody. Byla vždy náboženská svoboda samozřejmostí?

Pravý život v harmonii s Bohem - Kornelius Novak

Přednášky / 9 dílů / poslední díl: 18. 12. 2013

Záznam ze setkání "Pravý život v harmonii s Bohem" s hlavním hostem Korneliem Novakem, které se uskutečnilo v Kroměříži 2013.

Křesťanská rodina - P. Raus, M. Voráč, J. Dymáček (Biblický týden MSS 2013)

Biblické týdny / 14 dílů / poslední díl: 20. 11. 2013

Biblický týden Moravskoslezského sdružení Ciírkve adventistů sedmého dne se uskutečnil v roce 2013 v Kroměříži. Setkání neslo motto: „Křesťanská rodina“, kterému se věnovali tři hlavní řečníci – Mojmír Voráč, Jan Dymáček a Pavel Raus.

Na cestě za Ježíšem (Modlitební týden 2013)

Diskuzní pořady, Život církve, Zamyšlení / 6 dílů / poslední díl: 9. 11. 2013

Záznam modlitebního týdne 2013 na téma "Na cestě za Ježíšem". V sérii rozhovorů se před kamerou HopeTV objevili Mikuláš Pavlík, Renata Balcarová, David Čančík, Václav Vondrášek, Pavel Zvolánek nebo Daniel Dobeš.

Co máme na půdě? - Gabriele Stangl

Přednášky, Zdravý životní styl / 1 dílů / poslední díl: 5. 9. 2013

Záznam semináře teoložky a psychoterapeutky Gabriele Stangl o tom, jak je i pro věřícího člověka důležité vyrovnat se s minulostí. Seminář „Co máme na půdě?“, proběhl 19. května 2012 v modlitebně sboru Církve adventistů sedmého dne Praha-Smíchov

Krize středního věku (Psychosociální konference 2013)

Přednášky / 8 dílů / poslední díl: 19. 7. 2013

Krize středního věku. Tak zněl název 4. psychosociální konference Teologického semináře církve adventistů v Sázavě, která se uskutečnila 7. dubna 2013 v modlitebně sboru církve adventistů Praha-Vinohrady. Mezi přednášejícími se objevili například Josef Slowík ze Západočeské univerzity Plzeň, psychoterapeut Daniel Hrdinka, duchovní Josef Hrdinka, sociálně-pedagogická poradkyně Milena Mikulková nebo lékař Josef Čupka.

Řešení konfliktů v rané křesťanské církvi - Daniel Horničár

Přednášky / 1 dílů / poslední díl: 17. 5. 2013

Záznam příspěvku Daniela Horničára, Ph.D. o řešení konfliktů v rané křesťanské církvi, který byl natočen na Teologické konferenci na téma: Adventismus v teologickém napětí v roce 2012.

Muzeum Moravských bratří

Filmy a dokumenty / 1 dílů / poslední díl: 10. 5. 2013

Moravští bratři ovlivnili svojí misijní a osvětovou činností celý svět. Při svých výpravách nejen po Evropě, ale např. i do Severní Ameriky, Jižní Afriky, Indie, mezi Indiány a Eskymáky šířili křesťanství, ale i vzdělanost, mír a snažili se o zmírňování sociálních rozdílů. Zdeněk Valchář v dokumentu provází nejen Muzeem Moravských bratří, ale přibližuje i život a odkaz těchto lidí.
Muzeum Moravských bratří, které se nachází v Suchdole nad Odrou, není jen budovou s expozicemi, ale také institucí, která iniciuje vznik a obnovu dalších pamětihodností, připomínajících Moravské bratry a vydává tématické publikace.

Boží války ve Starém zákoně

Přednášky / 1 dílů / poslední díl: 3. 5. 2013

Starý zákon zachycuje desítky bitev Izraelců s jinými národy. Čteme pasáže o mnoha násilnostech a zabíjení. Do jaké míry byly tyto bitvy a války Izraelců Boží vůlí? Přednáší dr. Barna Magyarosi. Akce se uskutečnila ve Společenském centrum Bethany v roce 2013.

Bible pro každého

Přednášky / 17 dílů / poslední díl: 26. 4. 2013

8. – 11. dubna 2013 se v pražských Bohnicích uskutečnila série přednášek s názvem „Bible pro každého“. Organizátorem přednášek bylo České sdružení Církve adventistů sedmého dne a americká televizní společnost It Is Written, jejíž ředitel John Bradshaw byl hlavním řečníkem celé akce. Více informací naleznete na www.bibleprokazdeho.cz.

Modlitba "Otče náš" - Miroslav Kysílko (Biblický týden ČS 2012)

Přednášky, Biblické týdny, Zamyšlení / 5 dílů / poslední díl: 26. 4. 2013

Záznam ranních zamyšlení Miroslava Kysílka k modlitbě "Otče náš" byl natočen v rámci Biblického týdne Českého sdružení CASD 2012 ve Ždírci nad Doubravou.

Jak se žije ve věznicích? - Bohdan Pivoňka a Renata Balcarová

Přednášky, Diskuzní pořady / 1 dílů / poslední díl: 6. 3. 2013

Bohdan Pivoňka a Renata Balcarová působí dlouhá léta v rámci Vězeňské duchovenské péče, která nabízí službu všem vězňům. V záznamu nahlédnete, jak to vypadá "na druhé straně ostnatého drátu", do prostředí, kde si vězni odpykávají svůj trest. Nejen o práci duchovních, postojích vězňů a vězeňské služby, ale i o některé osudy se v roce 2012 podělili Renata Balcarová a Bohdan Pivoňka na Biblickém týdnu ve Ždírci nad Doubravou.

Požehnaný je muž (3. Konference mužů 2011)

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 21. 2. 2013

V říjnu 2011 se uskutečnila 3. konference mužů s podtitulem „Požehnaný je muž“. Víkendová akce proběhla pod záštitou Moravskoslezského sdružení Církve adventistů sedmého dne a vycházela z biblického textu, který je zapsán v Žalmu 1,3: „Cokoliv činí, se podaří“. Hlavním řečníkem byl Pavel Raus.

Sexualita v náboženstvích - Martin Chadima

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 19. 2. 2013

Religionista ThDr. Martin Chadima, Th.D. se v roce 2013 věnoval tématu „Sexualita ve světových náboženstvích“. Cyklus přednášek se uskutečnil pod hlavičkou Společenského centra Londýnská 30.

Ted Wilson pro Radiožurnál

Zpravodajství / 1 dílů / poslední díl: 15. 2. 2013

Při příležitosti návštěvy předsedy Generální konference Církve adventistů sedmého dne - Teda N. C. Wilsona v Praze natočil Český rozhlas - Radiožurnál zajímavý rozhovor.

Národní týden manželství - Manželství je umění

Filmy a dokumenty, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 5. 2. 2013

V roce 2013 ve valentýnském týdnu probíhal Národní týden manželství (NTM). Národní týden manželství poprvé proběhl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 14 zemích na světě.
Čím si ve svém manželství prochází a jak si spolu i po letech rozumí manželé Radek a Vlasta Jonczyovi, které spojuje láska k hudbě, ale také např. společný boj proti roztroušené skleróze? Dokument „Manželství je umění“ obohatil také psycholog PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D. a duchovní a hudebník Roman Hampacher.

Tajemství proroctví - Miroslav Kysílko a Pavel Šimek

Přednášky / 12 dílů / poslední díl: 31. 1. 2013

Záznam přednášek ze Společenského centra Brumlovka, kde kazatelé Miroslav Kysílko a Pavel Šimek po dvanáct večerů uvažovali nad poselstvím knihy Zjevení podle Jana.

Komunikace v rodině (Psychosociální konference 2011)

Přednášky / 6 dílů / poslední díl: 25. 1. 2013

Záznam Psychosociální konference na téma "Komunikace v rodině", která se konala v roce 2011 ve sboru Církve adventistů sedmého dne Praha-Vinohrady.

Bohoslužby Brno-Střední

Bohoslužby / 1 dílů / poslední díl: 28. 12. 2012

Záznamy bohoslužeb Církve adventistů sedmého dne ze sboru Brno-Střední.

Hledání Boha v judaismu, islámu a křesťanství – Ivan Štampach

Přednášky / 2 dílů / poslední díl: 23. 11. 2012

Tři největší náboženské systémy – judaismus, islám a křesťanství – spojuje víra v jednoho Boha. Každý z těchto systémů se však ve svém hledání Boha liší. Jaké rozdíly v pohledu na Něj najdeme v jednotlivých náboženstvích? Odpověď na tuto i další otázky nabídl Doc. ThDr. Ivan Odilo Štampach, religionista, teolog, filosof a vysokoškolský pedagog.

Pavlovy listy Tesalonickým - Jon Paulien (Biblický týden ČS 2012)

Biblické týdny / 17 dílů / poslední díl: 15. 11. 2012

Jon Paulien, který byl hlavním přednášejícím Biblického týdne Českého sdružení 2012, je děkanem teologické fakulty na Loma Linda University v Kalifornii v USA. Celý Biblický týden nesl téma „Pavlovy listy Tesalonickým – Církev ve světle druhého příchodu Ježíše Krista“.

Evangelium a jeho sdílení - Kornelius Novak

Přednášky / 7 dílů / poslední díl: 1. 11. 2012

Záznam přednášek německého evangelisty Kornelia Novaka, které se uskutečnily v Kroměříži na začátku listopadu 2012. Přednášky jsou zaměřeny na význam a způsoby sdílení evangelia.

Nejste to, co jíte, ale jak myslíte - Vladimír Král

Přednášky, Zdravý životní styl / 3 dílů / poslední díl: 22. 10. 2012

Sbor Církve adventistů sedmého dne Praha–Smíchov pořádal v březnu 2012 cyklus přednášek prof. RNDr. Vladimíra Krále, DSc. s názvem "Nejte to, co jíte, ale jak myslíte". Přednášky se věnovali správnému životním stylu.

100. výročí sboru Brno-Střední

Život církve / 1 dílů / poslední díl: 17. 10. 2012

100. výročí sboru Brno-Střední

Ezechiel: Bůh posiluje - Jiří Moskala (Biblický týden SZ 2012)

Biblické týdny / 16 dílů / poslední díl: 16. 10. 2012

Záznam přednášek Jiřího Moskaly, profesora Starého zákona a vedoucího této katedry na Andrews University v USA. Jiří Moskala se v přednáškách na Biblickém týdnu 2012 Slovenského sdružení CASD zaměřil na poselství knihy Ezechiel.

Proč nemít strach z evangelia... - John Bradshaw

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 1. 10. 2012

John Bradshaw z mezinárodní misijní adventistické organizace It´s written navštívili v květnu 2012 Prahu a promluvil na téma "Proč nemít strach z evangelizace?" a jak naplnit odkaz Ježíše Krista z evangelia podle Matouše.

Kdy je člověku dobře? - Jaro Křivohlavý

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 19. 9. 2012

V únoru roku 2012 se v rámci aktivit Společenského centra Londýnská 30 uskutečnily 3 přednášky prof. PhDr. Jaro Křivohlavého, CSc. na téma - Kdy je člověku dobře?

Abrahamoviny

Přednášky, Zamyšlení / 14 dílů / poslední díl: 7. 9. 2012

Série krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy vykládá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.

Deuteronomistický zákoník - Jiří Beneš (Biblický týden MSS 2012)

Biblické týdny / 14 dílů / poslední díl: 2. 8. 2012

Deuteronomistický zákoník byl tématem přednášek Doc. Jiřího Beneše, Th.D., které hostil Biblický týden Moravsko-Slezského sdružení Církve adventistů sedmého dne v roce 2012. Platí tento dávný zákoník i pro nás?

Si pripravený? - Lee Venden

Přednášky / 13 dílů / poslední díl: 20. 7. 2012

V termínu od 23. do 31. března 2012 se v Bratislavě uskutečnila série třinácti přednášek, které přednášel uznávaný americký pastor Lee Venden. Smyslem jeho zamyšlení nebylo představit posluchačům nový teologický proud, ale připomenout staré biblické pravdy, které vedou k prohlubování vztahu s Ježím Kristem.

Krize v životě člověka (Psychosociální konference 2012)

Přednášky / 4 dílů / poslední díl: 27. 6. 2012

Záznam třetího ročníku Psychosociální konference, která se konala na jaře 2012 v modlitebně sboru CASD na Vinohradech v Praze 2. Tématem byla Krize v životě člověka

Křesťan a vliv médií (Konference AMICUS 2012)

Přednášky / 4 dílů / poslední díl: 24. 6. 2012

Studentská organizace INRI road v Brně a studentská organizace Amicus pořádaly v březnu 2012 Teologickou konferenci, tentokrát na téma "Křesťan a vliv médií".

Původ a smysl Vánoc a Velikonoc - Radomír Jonczy

Přednášky / 4 dílů / poslední díl: 14. 4. 2012

Záznam přednáškového cyklu "Vánoce a Velikonoce" o původu a smyslu významných svátků. V prostorách Společenského centra Londýnská 30 přednášel Mgr. Radomír Jonczy.

To nejdůležitější v životě - Josef Hrdinka

Přednášky / 7 dílů / poslední díl: 28. 3. 2012

Záznam přednáškového cyklu "To nejdůležitější v životě", který se konal v roce 2010 pod vedením pastora a psychologa Josefa Hrdinky.

Církev a stát (Teologická konference 2011)

Přednášky, Život církve / 4 dílů / poslední díl: 1. 3. 2012

Tématem Teologické konference, která se konala v prosinci 2011 na půdě Teologického semináře CASD na Sázavě, bylo jedno ze zajímavých témat současné církve – vztah církve a státu.

Mně se to stát nemůže

Přednášky / 8 dílů / poslední díl: 27. 2. 2012

Série přednášek "Mně se to stát nemůže" se ukutečnila v roce 2010 v modlitebně Církve adventistů sedmého dne Praha-Smíchov. Přednášeli MUDr. Jana Krynská, Vítězslav Vurst, B.Th. nebo Mgr. Petr Krynský, Th.D.

Paradox zvaný Ježíš - Radomír Jonczy

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 14. 2. 2012

Záznam přednášek pastora Radomíra Jonczyho, který se v roce 2010 zamýšlel nad tématem "Paradox zvaný Ježíš". Cyklus přednášek se odehrával ve Společenském centru Londýnská 30.

Vyřeš

Přednášky, Diskuzní pořady / 5 dílů / poslední díl: 8. 2. 2012

Přednáškový cyklus "Vyřeš" se uskutečnil v roce 2006 v prostředí sboru Církve adventistů v Prahze na Vinohradech. Série rozhovorů představila inspirativní osobnosti, které se pohybují ve světě byznysu, víry či zdravotnictví.

Národní týden manželství - Cesty k lepší komunikaci

Filmy a dokumenty, Život církve / 1 dílů / poslední díl: 8. 2. 2012

V roce 2012 ve valentýnském týdnu probíhal Národní týden manželství (NTM). Organizátoři této iniciativy, která se konala pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové, tentokrát pozvali všechny páry, aby společně „zahodili klíč“. Národní týden manželství poprvé proběhl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 14 zemích na světě.
Dokument nabídne pohled psychologa Jiřího Bauera, praktické informace koordinátora projektu Petra Činčaly, zamyšlení pastora Jindry Černohorského nebo krátký příběh „netradiční“ rodiny Císařových. Národní týden manželství 2012 má motto „Cesty k lepší komunikaci v manželství“.

Elíša - Jiří Beneš (Biblický týden ČS 2011)

Biblické týdny / 16 dílů / poslední díl: 27. 1. 2012

Mgr. Jiří Beneš Th.D. se v roce 2011 v rámci Biblického týdne Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne věnoval příběhu starozákonní postavy Elíši. Jak k nám jeho příběh promlouvá dnes?

Hlad po Bohu - Jon L. Dybdahl

Přednášky / 9 dílů / poslední díl: 20. 1. 2012

V Kroměříži se v říjnu 2011 uskutečnil seminář na téma „Hlad po Bohu“. Hlavním přednášejícím byl Jon L. Dybdahl, profesor teologie a vyučující na Andrewsově universitě.

O sektách - Zdeněk Vojtíšek

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 17. 1. 2012

V roce 2010 se ve Společenském centru Londýnská 30 uskutečníla série přednášek Doc. ThDr. Zdeňka Vojtíška, Th.D. s názvem "O sektách".

Jak porozumět příběhu Bible I - Daniel Duda (Biblický týden ČS 2009)

Biblické týdny / 18 dílů / poslední díl: 9. 1. 2012

V roce 2009 se ve Ždírci nad Doubravou uskutečnil Biblický týden Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne. Přednášky na téma "Jak rozumět příběhu Bible" vedl Dr. Daniel Duda, který je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii.Proč jsou součástí Bible i příběhy? Mají nám stále co říci?

Host HopeTV

Diskuzní pořady / 46 dílů / poslední díl: 1. 1. 2012

Host HopeTV je pořad, který pravidelně představuje životní postoje a osudy zajímavých osobností ze světa kultury, vědy či náboženství.

Dopis Koloským křesťanům - Oldřich Svoboda (Kongres mládeže 2011)

Pro mládež, Přednášky / 9 dílů / poslední díl: 1. 1. 2012

V létě 2011 se v konferenční centru Immanuel v Dlouhém u Trhové Kamenice uskutečnilo setkání mladých lidí z Čech, Moravy i Slovenska. Hlavním přednášejícím byl Oldřich Svoboda, který čerpal z dopisu Koloským křesťanům.

Proměňující víra - Gary Krause (Biblický týden MSS 2011)

Biblické týdny / 15 dílů / poslední díl: 14. 12. 2011

"Proměňující víra" byla tématem Biblického týdne Moravskoslezského sdružení Církve adventistsů sedmého dne, který se konal v roce 2011 v Kroměříži. Tématem provázel Gary Krause, ředitel celosvětové organizace Adventist Mission.

Touhy srdce

Přednášky / 13 dílů / poslední díl: 29. 11. 2011

Pořad "Touhy srdce" je určen všem těm, kteří se cítí prázdní a touží najít hodnotu, která tuto prázdnotu vyplní.

V ordinaci

Zdravý životní styl, Diskuzní pořady / 7 dílů / poslední díl: 22. 11. 2011

Cyklus "V ordinaci" nás zavede do lékařského prostředí a prostřednictvím zajímavých rozhovorů nám pomůže se lépe zorientovat ve vlastním těle.

Odvaha žít - Karel Staněk

Přednášky / 9 dílů / poslední díl: 25. 10. 2011

Záznam přednáškového cyklu "Odvaha žít", který v roce 2009 vedl pastor Církve adventistů sedmého dne Karel Staněk.

Album

Filmy a dokumenty, Portréty osobností / 6 dílů / poslední díl: 28. 7. 2011

Cyklus krátkých reportážních dokumentů Album vám představí muže a ženy, kteří nejsou mediálními tvářemi současnosti, ale o každém z nich lze bez obav prohlásit, že je skutečnou osobností.

Křesťan a sexualita (Konference AMICUS 2011)

Pro mládež, Přednášky / 4 dílů / poslední díl: 14. 7. 2011

Studentská vysokoškolská organizace AMICUS spolu s Teologickým seminářem CASD v Sázavě a INRI road uspořádala v roce 2011 konferenci na téma: „Křesťan a sexualita“. Přednášeli teolog a biblista Jiří Beneš, Th.D., lékař a teolog, Prof. MUDr. ThLic. Květoslav Šipr, psycholog Mgr. Vladimír Korpáš, teolog Roman Mach, B.Th., M.A., a lektor Mojmír Voráč.

Témata pro mládež - Josef Hrdinka

Pro mládež, Přednášky / 2 dílů / poslední díl: 17. 6. 2011

Témata pro mládež - Josef Hrdinka

Tajemství spánku - Jiří Bauer

Přednášky, Zdravý životní styl / 4 dílů / poslední díl: 10. 5. 2011

Záznam přednáškového cyklu "Tajemství spánku", který v roce 2011 ve Společenském centru Londýnská 30 vedl psycholog Jiří Bauer.

Reflexy speciál

Diskuzní pořady / 20 dílů / poslední díl: 9. 3. 2011

Seriál rozhovorů se zajímavými osobnostmi, které se pohybují na pomezí světa kultury, náboženství či veřejného života.

Ke kořenům demokracie - J. Křivohlavý a J. Trojan

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 7. 1. 2011

V lednu 2011 se ve Společenském centru Londýnská 30 ukutečnila série přednášek s názvem "Ke kořenům demokracie v Čechách". Kam sahá historie naší národní svobody? Přednášeli Prof. ThDr. Ing. Jakub S. Trojan a Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc.

Svědectví genetického kódu - Vladimír Král

Přednášky / 3 dílů / poslední díl: 18. 11. 2010

Záznam cyklu přednášek "Svědectví genetického kódu", které přednášel Prof. RNDr. Vladimír Král, DSc ve Společenském centru Londýnská 30 v roce 2010.

Listy z osamelého ostrova - Mark Finley

Filmy a dokumenty, Seriály / 7 dílů / poslední díl: 14. 9. 2010

V seriálu "Listy z osamělého ostrova" navštěvuje pastor Mark Finley překrásná místa v Turecku a na ostrově Patmos, kam byly před více než 1900 lety adresovány dopisy místním církvím.

Tváre okolo kríža

Seriály, Zamyšlení / 6 dílů / poslední díl: 9. 3. 2010

Pastor Richard Stenbakken představuje známe biblické postavy, které hrály výraznou roli v posledních dnech Ježíše Krista.

Hledání pravdy

Filmy a dokumenty, Seriály / 12 dílů / poslední díl: 12. 2. 2010

Seriál Hledání pravdy se zabývá zásadními otázkami křesťanství. Pořad vedle sebe klade fakta jednotlivých hypotéz, které na nastolené problémy odpovídají. Na základě těchto skutečností se pak snaží poskytnout srozumitelné a logické vysvětlení, které zároveň nachází oporu v Bibli.

Po stopách apoštola Pavla

Filmy a dokumenty, Seriály / 20 dílů / poslední díl: 1. 2. 2010

Ve dvaceti epizodách můžeme sledovat dramatický vývoj Pavlova života a také nově se formujícího hnutí – křesťanství. Svědectví Bible i jiných historických pramenů je skloubeno s krásnými záběry z míst, kudy před lety chodil apoštol Pavel.

Tváre okolo jaslí

Seriály, Zamyšlení / 6 dílů / poslední díl: 22. 1. 2010

Zajímalo vás někdy, proč byl Herodes tak krutý? Nebo co cítil Josef, když zjistil, že je Marie těhotná ? Pojďte se podívat na monology postav, které spojila a ovlivnila mimořádná událost - narození Ježíše. Pořadem provází Richard Stenbakken.

Jak řešit krize a deprese - Jiří Bauer

Přednášky / 2 dílů / poslední díl: 8. 1. 2010

Na jaře 2009 se v modlitebně Církve adventistů Praha-Smíchov uskutečnila série přednášek pod vedením psychologa Jiřího Bauera na téma "Jak řešit krize a deprese".

Byť fit je hit

Zdravý životní styl, Seriály / 12 dílů / poslední díl: 9. 12. 2009

Byť fit je hit je dvanáctidílný seriál o zdravém životním stylu z dílny amerických vědců, kteří analyzují správný přístup k vlastnímu zdraví.

Hledání

Filmy a dokumenty, Seriály / 20 dílů / poslední díl: 26. 11. 2009

Australský dokumentární seriál Hledání ve svých epizodách mapuje základní pojmy křesťanství. Přestože se jedná o duchovní témata, autorům se je podařilo zpracovat aktuálním způsobem tak, že oslovují široké publikum. Pořadem provází Geoff Youlden. Co může říci Bible dnešnímu člověku? Pohled na Bibli a její poselství srozumitelnou formou v podání archeologů, historiků, filozofů a teologů.

Africké příběhy

Pro děti, Seriály / 10 dílů / poslední díl: 24. 11. 2009

Seriál příběhů, který se hravou formou zamýšlí nad eticko/křesťanskými hodnotami. Africké příběhy jsou určeny zejména pro děti.

Napište nám